Zauberlehrling
g/Polityka

Tusk uczy się na błędach. Szkoda trochę, że ta pierwsza pomyłka była oczywista i banalna do uniknięcia. Zbigniew Ćwiąkalski był najlepszym w III RP ministrem sprawiedliwości. Żaden z ministrów nawet nie zbliżył się do tego poziomu, który prezentował Ćwiąkalski. Tusk wywalił go z bezsensownego powodu - reakcji na samobójstwo jakiegoś przestępcy. Zamiast robić medialne show, minister wypowiadał się spokojnie i rzeczowo. Przez kolejne lata premier nie mógł znaleźć porównywalnie dobrego człowieka na tę funkcję. Wypowiedź Bieńkowskiej nie była najlepsza medialnie. Wyrwana z kontekstu może sprawiać złe wrażenie. Gdyby skupiła się tylko na faktach (2 problemy z oblodzeniem na 4k pociągów) byłoby moim zdaniem lepiej. Stosując stare "standardy", mógłby ją wywalić. Ale widział problemy po Ćwiąkalskim. Nie zamierzam porównywać Bieńkowskiej do Ćwiąkalskiego, chodzi mi przede wszystkim o spokojniejszą reakcję premiera.

#
Prospero

@Zauberlehrling:

Wypowiedź Bieńkowskiej nie była najlepsza medialnie. Wyrwana z kontekstu może sprawiać złe wrażenie.

Bardzo ładny eufemizm.

Myślę, że wywalenie Ćwiąkalskiego wiązało się z tym, że był on dobrym ministrem (choć, między Bogiem a prawdą, zupełnie nie pamiętam czym się wyróżnił na plus), a Bieńkowska jest jak każdy inny minister tego rządu. Trochę nieudolna, trochę zabawna, trochę bezczelna i niezbyt lotna. Idealnie pasuje.

#
bleki

@Prospero:

choć, między Bogiem a prawdą, zupełnie nie pamiętam czym się wyróżnił na plus

Tym, że po nim był Gowin :)

#
Zauberlehrling

@Prospero: Znaczenie całej wypowiedzi było takie, że "pogoda nie pozwala wyeliminować opóźnień, ale ich znaczne ograniczenie udało się bardzo dobrze". Skrócona wypowiedź usuwa część po przecinku, całkowicie zmieniając sens.

Przytoczę wyrwaną z kontekstu wypowiedź Dmowskiego:

czy żydów zasymilować, czy wypędzić lub wymordować

W sumie nie trzeba szukać tak daleko, @Prospero:

ten herb/godło zostało narzucone nam przez "masońską mafię Rycerza Kadosza 3o stopnia wtajemniczenia czyli litwaka Piłsudskiego"

Co prawda w pełnych wypowiedziach chodziło o całkowite zaprzeczenie, a nie wyjaśnienie.

To normalna cecha mediów, że skracają wypowiedzi. Nie tylko tych niepoważnych i nie tylko tych konserwatywnych. Czasami w celu manipulacji nimi, ale zwykle z braku miejsca w tytule czy leadzie. Dlatego warto czytać całe artykuły, a nie tylko pierwszy akapit lub pogrubienie.

#
bejdak

@Zauberlehrling: Jeśli uczy się na własnych błędach, to jeszcze dużo nauki przed nim ;)

#