Bogaci kontra Biedni

Zwyczaje i nawyki

23 comments infografiki akerro imgur.com 0

Brak powiązanych.
Gitman87

Sprzeczne info jakieś tutaj widzę. Skoro biedni robią to co robią wg tych danych a ponad 60% najbogatszych odbiło sie od biedy to przecież musieli robić to co biedni bo...byli biedni. Za tą naiwną konkluzję w stopce daję DV

Jezor

@Gitman87: widocznie byli w tym małym odsetku zaradnych biednych? Trochę na siłę chyba szukasz czegoś, do czego mógłbyś się przyczepić ;)

zskk

@Gitman87: nie robili, bo byli w tych pozostalych do setki procentach co coś robili. Prawda jest taka ze wiekszosc z nas sie zalicza do "biednych" z wykresu. A jednak - oglądasz reality show? No wlasnie ;)

akerro

@zskk: Jestem tak biedny, że nawet telewizora nie mam.

zskk

@akerro: zawsze jak odwiedzam rodzicow, to po pol godziny mam ochote wyjechac z powrotem do siebie, wlasnie przez tv. czlowiek jak odwyknie to nawet nie wie jak wielkie gówno sie leje hektolitrami stamtąd :|

akerro

@zskk: dokładnie mam te same myśli...

GeraltRedhammer

@zskk: @akerro: @Gitman87: Na tak małym portalu, aż 4 osoby w jednym temacie nie oglądają tv? Jestem pod wrażeniem, od lat patrzą się na mnie jak na dziwaka kiedy rozprawiają o czymś z tv a ja im mówię, że nie mam pojęcia o czym mówią, bo nie mam tv.

wykopki

"Bogaci to ci, ktorzy zarabiaja co najmniej $160 tys rocznie i posiadajacy majatek $3.2 miliarda". To chyba jakas pomylka? Ciezko sie dorobic miliardow, zarabiajac te marne 160 tysi.

akerro

@wykopki: Nie no dlaczego? S. Jobs zarabiał 1$ miesięcznie.

wykopki

@akerro: Dalej twierdze, ze to blad. Jobs nie byl bogaty wg tej definicji, bo nie zarabial ponad $160tys. A jezeli przyjmiemy, ze bogaty to ktos z majatkiem powyzej $3.2 miliarda to wtedy nasza probka dotyczy tylko garstki ludzi na swiecie (i roczne zarobki nie maja znaczenia).

BTW, Jobs zarabial dolara rocznie, nie miesiecznie ;-)

akerro

@wykopki: to przykład, nadal możesz mieć 15mln na koncie z gratisów, dodatków do premii, bonusów i zarabiać 100k zł miesięcznie w KGHM. Jak na polskie warunki wtedy się zaklasyfikujesz.

wykopki

@akerro: Raczej chodzi mi o MILIARD, chyba powinno byc MILION?

akerro

@wykopki: Nie wiem, może to błąd w tłumaczeniu, trzeba byłoby sprawdzić źródła ;) Mnie aż tak ta kwestia nie boli, ale myślę, że mogło chodziło o milion. Ilu mamy miliardów na świecie, a ilu milionerów? Różnica jest kolosalna. Widać na górze infografiki. Mapa mówi o milionerach, więc myślę, że jednak o milion chodziło.

GeraltRedhammer

@akerro

Nie no dlaczego? S. Jobs zarabiał 1$ miesięcznie.

Jobs pochodził z bogatej rodziny i chodził do elitarnej prywatnej szkoły, która miała komputery i uczyła informatyki ( w czasach jego edukacji mnie niż 1% szkół miał komputery). Był skazany na sukces z takim wykształceniem, nawet jakby nie założył Apple to zostałby bardzo dobrze zarabiającym programistą.

wykopki

@GeraltRedhammer:

Jobs pochodził z bogatej rodziny i chodził do elitarnej prywatnej szkoły

Pomylilo Ci sie z Billem Gatesem ;-) Jobs pochodzil z niezbyt zamoznej rodziny, a wlasciwie dwoch niezamoznych rodzin.

GeraltRedhammer

@wykopki: nadal nie zmienia to faktu, że sukces zawdzięcza edukacji w prywatnej szkole. Tak, potem dalej się rozwijał w tym kierunku, ale grunt to podstawa.

Teraz też taką przewagę mają Ci którzy pójdą do bardzo dobrego liceum, lub technikum. Różnica jest taka, że u nas takie dobre szkoły czasami są bezpłatne a w Ameryce się płaci i są dla zamożniejszych. Oczywiście gdyby nie jego talenty to pewnie takiego sukcesu by nie osiągnął, ale chyba możemy załozyć, że 80% ludzi sukcesu, sukces zawdzięcza bardzo dobrej szkole (nie musi być elitarna czasem wystarcza 1 nauczyciel pasjonat, lub rodzic pasjonat).

GeraltRedhammer

@akerro Minus. Ta infografika to tylko zgadywanie, nie ma na to badań. Podobne rewelacje podają na szkoleniach nlp, które służą do wyciągania olbrzymiej kasy. Nie nie twierdzę, że nlp nie dział, bo działa gdyż pożyczyło najlepsze kąski z wszystkich dziedzin, ale właśnie opiera się na takim kłamstwie, że wymyśla się rzekomo prawdziwe i wpadające w ucho historie aby udowodnić naukowe obserwację. Nienawidzę takich minipulacji. Stanowczo mogę powiedzieć, że np. nlp opiera się na ładnie podanych truizmach i ściemach (hipnoza o której ciągle mówią, ale nie uczą, kotwice, które mają mieć super hiper moc a mają taką sobie itp.)

Writer

@GeraltRedhammer: Ale to też nie jest jakieś z głowy, są źródła na samym dole, na przykład to: http://finance.yahoo.com/news/daily-habits-of-wealthy-people-143505884.html

Financial planner Tom Corley spent five years observing more than 350 “rich” and “poor” people, how they live, work and even sleep and captured them all in his book, "Rich Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals."

GeraltRedhammer

@Writer: Link prowadzi do artykułu z dobrymi radami, ale nie do bada na temat zachowań bogatych i biednych.

Financial planner Tom Corley spent five years observing more than 350 “rich” and “poor” people, how they live, work and even sleep and captured them all in his book, "Rich Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals."

Badanie na takiej małej grupie na pewno pozwala odnaleźć cechy sprzyjające sukcesowi. Ale w żaden sposób nie można go uogólnić na społeczności bogatych i biednych. Za duży wpływ na nasze zachowanie ma aktualny zawód. Większość osób na kierowniczych stanowiskach planuje zadania, bo tego wymaga ich praca, ludzie na niższych stanowiskach nie planują, a nawet jak coś planują to wszystko zależy od szefa. Pozytywne podejście do edukacji dzieci przedstawione jako cecha osób bogatych w polsce jest cechą wykształconych konserwatystów, a np. w kulturze Chińskiej i Japońskiej cechą wszystkich tylko podniesioną do kwadratu.

Writer

@GeraltRedhammer: Rzeczywiście, nie jest to jakiś materiał naukowy. Według mnie jak na infografikę to i tak tragicznie nie jest, ale masz rację, nie można tego brać poważnie. Ta grafika to raczej taka jedna duża teza.

//DV nie daję, ale cofam UV, przekonałeś mnie.