zryty_beret
g/pogadachy

Amsterdam i ruch w porcie. Zawsze do tej pory słyszałem, jakim to ogromnym ośrodkiem portowym jest to miasto, ale nie zdawałem sobie sprawy ze skali ruchu wodnego, jaki tam panuje: https://www.youtube.com/watch?v=ePDoCPi06rk

#
akeryw

nie zrozum słowa ogromny

bądź zdziwiony

Pokaż ukrytą treść gdzieś słyszałem, że latem w Amsterdamie może być więcej ludzi na wodzie niż na lądzie.
#
Kaba___JK

@zryty_beret: Przy takim ruchu to już by się mogło opłacać zainstalować w porcie jakieś dmuchawy dla żaglowych :O

#
Wojnar

@zryty_beret: i te korki
@Kaba___JK: Wymyślono coś lepszego, pomocnicze silniki spalinowe i holowniki ;p

#
Kaba___JK

@Wojnar: Moja wizja była zbyt piękna i idealistyczna, jak na ten szary, nudny świat ;)

#
zryty_beret

@Kaba___JK: Zdaje się, że przede wszystkim nieefektywna pod względem energetycznym.

#
Kaba___JK

@zryty_beret: Budowanie najwyższego budynku świata jest nieefektywne pod względem energetycznym, tak samo ze sztucznymi plażami i stokami narciarskimi w ciepłych krajach. Trzeba mieć wizję i trzeba czasem pokazać coś światu, bo tak. Because we can.

#
zryty_beret

@Kaba___JK: Rozróżnij jednorazowy nakład energetyczny od ciągłego zapotrzebowania na energię. Bo Twoje przykłady są... Z dupy :)

#
Kaba___JK

@zryty_beret: Ej, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie proponowałem zamontowania wielkiej dmuchawy w porcie na serio? Bo kurcze zaczynam się bać, że nie.

#
zryty_beret

@Kaba___JK: Po tym, jak pewna poczytna gazeta publikowała artykuł o młodych naukowcach, którzy chcą instalować turbiny wiatrowe nad autostradami w celu "odzysku energii pędu powietrza wytwarzanego przez samochody", zupełnie ignorując ich wpływ na spalanie paliwa przez te samochody, niewiele rzeczy traktuję poważnie.

#