ECHELON

ECHELON [ENG]

Świetny artykuł Duncana Campbella, dziennikarza śledczego i specjalisty/biegłego od bezpieczeństwa IT. Do tego tematem obciążany jest chyba dziedzicznie, jego matka pracowała z Turingiem w czasie wojny ;)

0 comments Prywatnosc borysses theregister.co.uk 0

Marketingowa wolna a...

Marketingowa wolna amerykanka

Facebook śledzi nas na potęgę – nie tylko swoich użytkowników, ale wszystkich, którzy znajdą się w zasięgu jego społecznościowych wtyczek (przycisk „Lubię to”)

0 comments Prywatnosc akerro panoptykon.org 0

Śmieci oznaczone adr...

Śmieci oznaczone adresem właściciela. Zmiany w Poznaniu już weszły w życie.

Od dziś w Poznaniu i okolicach mieszkańcy mają obowiązek oznaczenia worków na śmieci kodem kreskowym, na którym podany jest dokładny adres pocztowy właściciela odpadów.

3 comments Prywatnosc asdaf niezalezna.pl 0

 Facebook pozwany

Facebook pozwany

przetwarzanie danych bez wyraźnej zgody użytkownika, nieautoryzowane przekazywanie danych aplikacjom zewnętrznym, umożliwianie służbom amerykańskim prowadzenia szerokiej inwigilacji użytkowników portalu za pomocą takich programów jak PRISM

0 comments Prywatnosc akerro panoptykon.org 0

 Wyrok TK: musi być...

Wyrok TK: musi być niezależna kontrola nad służbami

Brak niezależnej, zewnętrznej kontroli nad sięganiem przez policję i inne służby po dane telekomunikacyjne (np. billingi) narusza Konstytucję RP – stwierdził w dzisiejszym wyroku Trybunał Konstytucyjny

0 comments Prywatnosc akerro panoptykon.org 0

 Prywatność – zrób t...

Prywatność – zrób to sam!

Chociaż bez systemowej zmiany się nie obędzie, każdy z nas już teraz we własnym zakresie może zadbać o poprawę ochrony prywatności.

2 comments Prywatnosc akerro panoptykon.org 0