Znaki diakrytyczne - infografika o tym ważnym elemencie naszego języka

Diakrytyczny obraz polskiej wypowiedzi pisemnej - średnio połowa Polaków pisze niedbale w internecie.

4 comments Jezyk Writer diakrytyczne.pl 0

Brak powiązanych.
Jezor

"dzieki temu wiadomosc pisze sie o wiele szybciej" - takie pierdolenie. Przede wszystkim: czy te wiadomości są tak niezwykle ważne i czas tak bardzo nagli, że szkoda poświęcić kilka sekund więcej na pisanie z ogonkami? Na każdym urządzeniu elektronicznym używam znaków diaktrycznych (internet, SMSy, maile) i jeszcze się nie zdarzyło, aby ktokolwiek narzekał na szybkość mojego pisania.

Niestety, w dobie komputerów wykształciło się u Polaków tyle wkurwiających zachowań, że wytępienie ich wydaje się niemożliwe. Inny przykład: skracanie czteroliterowych słów. "bd" zamiast "będę" to też jest, oczywiście, sposób na przyspieszenie pisania...

azhag

"dzieki temu wiadomosc pisze sie o wiele szybciej"

W komórkach, z ich dziwacznymi klawiaturami, może i rzeczywiście jest szybciej (no i czasem trafiają się komórki, które po prostu nie umożliwiają wstawiania polskich znaków... ale z wyświetlaniem już nie ma problemu).

Ale jeśli chodzi o normalną klawiaturę i komputer, to bez znaków liter diakrytycznych (TIL, że to nie to samo) właśnie pisze się wolniej, bo trzeba się koncentrować, żeby ich nie wstawiać. A jeśli ktoś uważa inaczej, to wynika to z prostego faktu: delikwent po prostu nie potrafi pisać.

"W infografice również nie użyto znaków diakrytycznych. Czy zostało to przez ciebie zauważone"

Tak, ale po prawdzie dopiero gdzieś w 1/3. Przez chwilę miałem mały WTF ;)

Paradygmat

Strasznie to nieczytelne.

Karramba

osobiście nie mam problemów z czytaniem tekstu bez "polskich znaków", sam staram się ich używać aby przypadkiem nie zrobić komuś "laski" zamiast "łaski" ;)

Pokaż ukrytą treść

wiem, suchar