akerro
g/akerro

aplikacja play24 na androida dla klientów Play jest zarąbista :O
szkoda, że takie coś nigdy nie powstanie w UK :<

Kuraito

@akerro: Z miesiąc temu ktoś się żalił, że gówniana i upośledzona...

Kuraito
g/BijęSięZLinuksem

√ Nowa płyta główna
√ Nowy RAM
√ Nowy procesor
√ Nowy napęd DVD
To instalować tego Minta czy nie? Wbrew pozorom jest to temat, który skłania mnie do refleksji... :v
Głównie dlatego, że używam paru programów, które nie umieją pod Wine a na Linuksa nie ma odpowiedników.
Da się jakoś wygodniej Virtualboskowaćniż metodą tradycyjną?

Kuraito

@akerro: A jakieś porady odnośnie virtualboksowania?

duxet
g/reklama

Zapraszam wszystkich narzekaczy do grupy g/CoMnieGryzie.

Kuraito

@duxet: Proszę nie robić konkurencji dla g/narzekaj. :<

pierozen
g/Strimoid

to jeszcze żyje?

Kuraito

@pierozen: Przed założeniem nowego tematu użyj google.
Pozdrawiam.


Kuraito
g/pytanie

Ostatnio zastanawiam się nad przeniesieniem z Gmaili na pocztę na jakimś współdzielonym serwerku.
Czy to ma sens? Jak można into ssl?

Kuraito

@only_spam: Dzięki wielkie. No to chyba kupię to konto na linuxpl, bo jest co prawda droższe od hostinghouse, ale za to dużo ciekawsze. :>
Teraz jeszcze muszę sobie wymyślić jakąś ciekawą domenkę. :D

Kuraito
g/pytanie

Ostatnio zastanawiam się nad przeniesieniem z Gmaili na pocztę na jakimś współdzielonym serwerku.
Czy to ma sens? Jak można into ssl?

Kuraito

@akerro: Nie.

Kuraito
g/pytanie

Ostatnio zastanawiam się nad przeniesieniem z Gmaili na pocztę na jakimś współdzielonym serwerku.
Czy to ma sens? Jak można into ssl?

Kuraito

@akerro: Moi znajomi reprezentują heheszki, że uciekam z Gmaila, więc nie są zainteresowani. :v
Za to SSL-a na tym hostingu, co dałem trzeba chyba dokupować. :( Możesz mi coś polecić? Fajnie by było, jakby było tanio.

Kuraito
g/pytanie

Ostatnio zastanawiam się nad przeniesieniem z Gmaili na pocztę na jakimś współdzielonym serwerku.
Czy to ma sens? Jak można into ssl?

Kuraito

@akerro: Shared hosting. Taki o na przykład.

Kuraito
g/pogaduchy

Czy Poczta Polska może dostarczać sobie listy w takich terminach, jakie uznaje za stosowne? Na stronie poczty czytam, że:

priorytet – adresat otrzyma list w następnym dniu roboczym po dniu nadania (D+1) pod warunkiem nadania do godziny 15:00
Podane terminy nadejścia listu są terminami deklarowanymi.

Tymczasem w śledzeniu przesyłki widzę jedną pozycję:

Nadanie przesyłki 2014-08-18 14:2█ UP Legnica ██

Czyli list już trzeci dzień roboczy leży sobie na poczcie w Legnicy. Sytuacja ta powoduje u mnie ból dupy, więc zacząłem grzebać na stronie poczty. Wygrzebałem pismo reklamacyjne, ale w nim na pierwszej stronie są do wpisania różne moje dane, a na drugiej zagninięcie, ubytek i uszkodzenie przesyłki lub ubytek stwierdzony po odbiorze.
Chciałem złożyć reklamację ale jak widać nie mam na czym. Czyli poczta może sobie przynosić listy kiedy chce, a ja nic nie mogę z tym zrobić?

Kuraito

@gethiox: Ja przeprowadziłem śledztwo. Okazało się, że moja paczka już leży od wczoraj u mnie na poczcie, ale gdybym nie zadzwonił, pozostałoby to sekretem. O systemie śledzenia wiem od dawna, ale z jakiegoś powodu w tym wypadku jest w nim tylko ten zapis, który wkleiłem powyżej.
Poczta Polska to zło. :v

Kuraito
g/pogaduchy

Czy Poczta Polska może dostarczać sobie listy w takich terminach, jakie uznaje za stosowne? Na stronie poczty czytam, że:

priorytet – adresat otrzyma list w następnym dniu roboczym po dniu nadania (D+1) pod warunkiem nadania do godziny 15:00
Podane terminy nadejścia listu są terminami deklarowanymi.

Tymczasem w śledzeniu przesyłki widzę jedną pozycję:

Nadanie przesyłki 2014-08-18 14:2█ UP Legnica ██

Czyli list już trzeci dzień roboczy leży sobie na poczcie w Legnicy. Sytuacja ta powoduje u mnie ból dupy, więc zacząłem grzebać na stronie poczty. Wygrzebałem pismo reklamacyjne, ale w nim na pierwszej stronie są do wpisania różne moje dane, a na drugiej zagninięcie, ubytek i uszkodzenie przesyłki lub ubytek stwierdzony po odbiorze.
Chciałem złożyć reklamację ale jak widać nie mam na czym. Czyli poczta może sobie przynosić listy kiedy chce, a ja nic nie mogę z tym zrobić?

Kuraito

@gethiox: Teraz z wiosce, która ma prawa miejskie.

Kuraito
g/pogaduchy

Czy Poczta Polska może dostarczać sobie listy w takich terminach, jakie uznaje za stosowne? Na stronie poczty czytam, że:

priorytet – adresat otrzyma list w następnym dniu roboczym po dniu nadania (D+1) pod warunkiem nadania do godziny 15:00
Podane terminy nadejścia listu są terminami deklarowanymi.

Tymczasem w śledzeniu przesyłki widzę jedną pozycję:

Nadanie przesyłki 2014-08-18 14:2█ UP Legnica ██

Czyli list już trzeci dzień roboczy leży sobie na poczcie w Legnicy. Sytuacja ta powoduje u mnie ból dupy, więc zacząłem grzebać na stronie poczty. Wygrzebałem pismo reklamacyjne, ale w nim na pierwszej stronie są do wpisania różne moje dane, a na drugiej zagninięcie, ubytek i uszkodzenie przesyłki lub ubytek stwierdzony po odbiorze.
Chciałem złożyć reklamację ale jak widać nie mam na czym. Czyli poczta może sobie przynosić listy kiedy chce, a ja nic nie mogę z tym zrobić?

Kuraito

@gethiox: Poczta to gówno. Życie w mieście bez paczkomatu jest tak trudne. ;__;

Kuraito
g/pogaduchy

Czy Poczta Polska może dostarczać sobie listy w takich terminach, jakie uznaje za stosowne? Na stronie poczty czytam, że:

priorytet – adresat otrzyma list w następnym dniu roboczym po dniu nadania (D+1) pod warunkiem nadania do godziny 15:00
Podane terminy nadejścia listu są terminami deklarowanymi.

Tymczasem w śledzeniu przesyłki widzę jedną pozycję:

Nadanie przesyłki 2014-08-18 14:2█ UP Legnica ██

Czyli list już trzeci dzień roboczy leży sobie na poczcie w Legnicy. Sytuacja ta powoduje u mnie ból dupy, więc zacząłem grzebać na stronie poczty. Wygrzebałem pismo reklamacyjne, ale w nim na pierwszej stronie są do wpisania różne moje dane, a na drugiej zagninięcie, ubytek i uszkodzenie przesyłki lub ubytek stwierdzony po odbiorze.
Chciałem złożyć reklamację ale jak widać nie mam na czym. Czyli poczta może sobie przynosić listy kiedy chce, a ja nic nie mogę z tym zrobić?

Kuraito

@Karramba: To mają 14 dni na zwykłą i priorytetową? No to płacę więcej, żeby mieć tak samo? -,-

borysses
g/Arduino

Muahahaha, Galileo do mnie leci :3 Kompatybilna z Arduino plytka od Intela :D Mam plan zrobic sobie drona, ktory bedzie umial latac w bezkolizyjnie w stadzie i bedzie mial detekcje i omijanie przeszkod. Jedna rzecz tylko mnie nieco moze stopowac... Czy C jest duzo trudniejsze od HTML?

Pokaż ukrytą treść XD
Kuraito

@borysses: A może najpierw styl? :>

M-soft
g/pogaduchy

No i wygrał M-soft z banksterami :]
Jeszcze nie prawomocnie(trza tydzień czekać na uprawomocnienie) ale banksterzy w pełni uznali moje powództwo także tego...

@Paralotnia: dzięki chłopie za rady, porady itp. :]

Kuraito

@M-soft: A o co się sądziłeś/kłóciłeś?

osiwiony
g/Biznes

chyba otworze pożyczki chwilówki, w podłej polsce to jest legalne
"szybka kasa dla ciebie! pożycz u mnie już dziś"*

Pokaż ukrytą treść*oprocentowanie 60%, za każdy dzień nie spłacenia pożyczki 100% pożyczonej sumy

łatwy biznes!

Kuraito

@osiwiony: Nie ciesz się. Ministerstwo Finansów planuje się dobrać tym instytucjom do dupy.
Inną kwestią jest ryzykowność takiego biznesu. Jedną z podstawowych zasad finansów jest to, że im większe oprocentowanie, tym niższa szansa na spłatę.