Brak powiązanych.
Gitman87

Czyli redaktor naczelny tego czasopisma zachował się równie niekompetentnie co Seralini i sam siebie tez powinien usunąć ;p

Gitman87

@Herschel siedzisz w tych tematach to może mi pomożesz: szukam jakiegos artykułu dotyczącego życia płodowego bliźniąt i "komunikacji" nimi o której wspomniał ten profesorek http://strimoid.pl/c/tBf9yk/biologia-komorkowa-i-molekularna-nauka-xxi-wieku-wykad-prof-wodzimierza-korohody w 33.55 s . Jakieś doświadczenie Ru (ze słuchu) z 1880 roku. Jeżeli jedną z dwóch komórek zygoty (po podziale) zabijemy to z drugiej rozwija sie połowa organizmu.

Herschel

@Gitman87: Pierwszy raz słyszałem o tym w filmiku. Nic nie znalazłem, wysłałem maila profesorowi, może odpowie.

Gitman87

@Herschel: Thanks from mountain ;)

Herschel

@Gitman87: Nie mam czasu teraz tego przeglądać i szukać, to po prostu wklejam: "Doświadczenie które Pana zainteresowało opisał profesor Roux (uczeń Pasteura) w 1888 roku . Rozpaloną igłą zabijał jeden z dwu blastomerów (nie zygot) powstałych po pierwszym podziale zygoty żaby. To doświadczenie szczegółowo opisał w 1893 roku profesor Józef Nusbaum (Hilarowicz) profesor Uniwersytetu Lwowskiego w wykładzie : "Dawniejsze i nowe poglądy na rozwój osobnika zwierzęcego" i książce wydanej w 1908 roku zatytułowanej: "Z zagadek życia. Szkice i odczyty z dziedziny biologii". (mam jej egzemplarz). W swoim wykładzie profesor Nusbaum pisze o początku życia zwierząt od zygoty, jak to ustalili biologowie w latach 70 tych dziewiętnastego wieku. Zatem około 40 lat zanim kościoły chrześcijańskie zaakceptowały fakt, że człowiek tak jak inne organizmy tkankowe zaczyna życie osobnicze jako zygota. . Doświadczenie Roux pokazywał mi w Londynie w połowie lat 60 ubiegłego wieku profesor Levis Wolpert, jeden z najwybitniejszych embriologów, vice prezes Royal Society w Londynie.. Rysunki i opis doświadczenia zamieścił on także w wydanym w 1998 roku podręczniku embriologii "Developmental Embryology" . Uważam, że jak dotychczas jest to najlepszy podręcznik embriologii doświadczalnej. Jest jeszcze wiele takich doświadczeń (Rossa, Curtisa z lat 60tuch ubiegłego wieku), do dzisiaj nie w pełni wyjaśnionych, dotyczących embriologii i sprzecznych z naiwnymi pojęciami (nie specjalistów) dotyczących informacji w organizmach, genów, nowoczesnej biologii. Są to tematy do badań na XXI wiek."

Gitman87

@Herschel: Dzięki wielkie za pomoc, długo tego szukałem. Dzięki temu teraz wiem gdzie szukać info o samym badaniu. :)