spam_only

Oszczędzam 3 minuty oglądania:

Zagłada Żydów[1][2], również Holocaust[2] lub Holokaust[2] (gr. ὁλόκαυστος holokaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”), Shoah, Szoa[2] – ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę Niemiecką[3][4][5][6] i wspierane w różnym stopniu przez uzależnione od niej państwa sojusznicze[2].

Termin Holocaust, po raz pierwszy użyty w 1895 r. do określenia masakry ormiańskich chrześcijan (1894–1896)[14], pochodzi z łaciny kościelnej: słowo holocaustum jest adaptacją greckiego holókauston, rodzaj nijaki imiesłowu holókaustos („spalony w całości”), od czasownika holo-kautóo („spalam ofiarę w całości”). Pierwotnie był to termin religijny oznaczający ofiarę całopalną, w tym znaczeniu może być stosowane również dziś[11]. Pochodzący z hebrajskiego termin Szoa (hebr. שואה – całkowita zagłada, zniszczenie – transkrypcja angielska: Shoah) nie odwołuje się do pozytywnego, religijnego znaczenia całopalenia. W Polsce używa się ponadto terminu Zagłada.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zag%C5%82ada_%C5%BByd%C3%B3w

Deykun

Autor twierdzi, że "Holocaust" wygrał jako określenie u opinii publicznej, przez serial o tej samej nazwie, a termin "Nuclear holocaust" był przed "Holocaust" jako zagłada Żydów, ale trzebaby poświecić 3 minuty żeby się tego dowiedzieć.

Ktoś rozsądniejszy zajrzałby na angielską wikipedię i odkrył, że jest osobny artykuł o tym: https://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_the_Holocaust

The 1978 television miniseries titled "Holocaust" and starring Meryl Streep is often cited as the principal contributor to establishing the current usage in the wider culture.[19] "Holocaust" was selected as the Association for the German Language's Word of the Year in 1979, reflecting increased public consciousness of the term.

Ale to by wymagało wysiłku, a nie tylko chęci zasugerowania, że forma wideo jest gorsza, clue jest takie, że to nie problem z formatem, bo na przekazywaną wiedzę ma się wyjebane tylko na udawanie inteligenta kiedy się jest w istocie wykopkiem.

Dobry krytyk by obejrzał wideo i mógł się dojebać, że tylko "often cited" wrzucając link do artykułu, ale malkontentowi chodzi o udowodnienie pointa mimo, że ma chujowy.

Deykun

Generalnie jak ktoś robi coś dobrego propagując wiedze to good for him byle nie było przekłamań, faktyczna staranność, żeby były sprostowania jeśli się jebnie. Jebanie wideo dla jebania chociaż samą treść ciekawostki ma się kompletnie w piździe to nie jest cynizm czy realizm tylko bycie chujkiem, łatwo jest być chujkiem, bo to nic nie kosztuje.

Antyintelektualizm wyznaje 8 na 9 Polaków mijanych na ulicy żaden powód do dumy.

zryty_beret

@spam_only: @Deykun: nie to bzdury, to przekręcone "holohoax", żeby się źle nie kojarzyło

zryty_beret

Jebać tiktoka i krótkie formy pionowego wideło