Writer

Nie każdy punkt ma linki do artykułów gdzie jest więcej informacji na ten temat, do tego to są proste rzeczy, dlatego wrzucam tutaj a nie do g/Psychologia. Aczkolwiek wydają mi się prawdziwe, część znam z doświadczenia, o części czytałem w innych miejscach w bardziej naukowym kontekście.

szarak

Proste i skuteczne, ale dlaczego przeciętnie popularne?

Bo ludzie nie lubią mieć upierdolonych ścian i sufitu w ketchupie.

Nie zaufałbym zamknięciu butelki aż tak, by zrobić to co na filmie. Owszem, można np. trzymać butelkę palcem, albo zbudować maszynę do Odśrodkowego Opróżniania Butelek, ale jak jesteś oszczędny to chyba łatwiej to gówno po prostu przeciąć i wybrać łyżką... Niedawno nie mieliśmy takich bajerów jak wymyślne opakowania z tworzyw i jakoś potrafiliśmy opróżnić słoiki do końca.

M-soft

U mnie w lodówce keczup stoi dnem do góry więc problem sam się rozwiązuje a jeżeli mam już go zmuszać do wyjścia to własnie zamachem nie pukam nie stukam i nie ściskam.

Jezor

Równie skuteczne jest nadanie dużej szybkości butelce przy małym przyspieszeniu (gdy szyjką skierowana jest zgodnie z wektorem prędkości) i nagłe wyhamowanie. Powiedziałbym nawet, że skuteczniejsze, bo czasem gęsty ketchup potrzebuje nieco większej siły aby oderwać się od ścianek.

Herschel

Nie ma ma w artykule żadnych źródeł potwierdzających działanie tych sztuczek, a na tej samej stronie można znaleźć m.in. pseudonaukowe bajki o wyczytywaniu charakteru człowieka z jego pisma. Tak więc takie tam "na chłopski rozum".

jebiemnieto

To kilka moich sztuczek. Gdy mówisz z nowo poznaną osobą, trzymaj głowę nisko i mów niskim głosem. Im ktoś ma niższy głos, tym wydaje się bardziej pewny siebie.

Podczas wyjścia na scenę liczy się efekt halo (pierwsze 20 sekund zdeterminuje jak cię ludzie zapamiętają). Najlepiej wtedy trzymać ręce wzdłuż ciała, a nie jakoś nimi machać.

lothar1410

Fajna szklarnia, ciekawe co można by tam było wstawić... A obraz koksi.

Writer

Zegarek brzydki, ale pomysły z obrazem albo półeczką na płyty ciekawe.

Volkh

Niestety wiele z nich można zrealizować tylko w Stanach.

Writer

Niektóre wymagają potwierdzenia, ale całość wygląda dość ciekawie.