Przy okazji deszczowej soboty oraz z tego powodu, że dużo czasu minęło od chwili, w której coś zepsułem (nie licząc pracy, mam tu na myśli uszkodzenie czegoś wg zasady "chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle"), postanowiłem dziś zainstalować Linuksa. Mint mi się nie spodobał, może spróbuję Archa?
Zajrzałem na stronę archlinux.pl... Dwa najnowsze newsy noszą daty: 28/8/2013 i 30/12/2012... No taaak...
@shish: Mint brzydal. Okrutny brzydal. A Ubuntu? Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, ale wstydzę się używać go... Dlatego próbuję jakiś dziwnych wynalazków jak Arch.
@zryty_beret: cinnamon wygląda jak win 7 i to wcale nie jest złe. jak ogarniesz skróty klawiszowe i przełączanie ekranów, to jest jeszcze lepszy... Zmień tapetkę na ciemniejszą, żeby ładne kolorki się załadowały i ubuntu jest bombka... ehhh...
A używaj co Ci się tam... Od tego jest ten pierdyliard linuxów, żebyś sobie dobrał coś dla siebie, nie? (;
Pokaż ukrytą treść pożycz ktoś kilkaset gb w dysku zewnętrznym, żebym mógł sobie zrobić reinstallStawiam duze piwo dla osoby, która rozkmini temat.
Problem jest taki, że chcę zawołać curlem to:
http://docs.aws.amazon.com/AWSEC2/latest/APIReference/ApiReference-query-CreateSnapshot.html
O ile konstrukcja URLa jest prosta, to AUTHPARAMS generuje się w kosmiczny sposób:
http://docs.aws.amazon.com/general/latest/gr/signature-version-2.html
I o ile "sumę kontrolną" liczy się prosto:
echo -en "The string to be signed" | openssl dgst -sha256 -hmac YourSecretKey -binary | openssl enc -base64
To nie mam pojęcia jak zbudować sam "The string to be signed" i resztę AUTHPARAMSów...
Całość chciałem ogarnąć w bashu, preferowalnie onelinerem :D
Wszelkie sugestie mile widziane.
@akerro może? :D
@zryty_beret: mnie wcale nie spowalnia. strimoida mam w https-everywhere, więc zawsze będę podawał takie linki ;)
Zachcialo mi sie w nocy instalowac Cygana, a zrobilem tylko soft-bricka. Boot loop na CM I nic nie pomaga. Ide spac.
@sens: trochę pomieszałem w statach ;/ pomyliłem się o 200km, potem inni nadpisali, esz. Ten wpis to prostuje, nie wiem czy na swojej stronce też nie musisz czegoś poprawić po tej zabawie :>
UWAGA - jebnąłem się w obliczeniach z tego co widzę :( Kolejny wpis powinien zaczynać się od:
2131
(czyli licząc od mojego błędnego wpisu 2210 - 22 - 13 - 36 - 8)
wybaczcie, nie wiem skąd ta liczba się wzięła ;/
@Zian: Z nich tacy Libertarianie jak z koziej dupy trąbka. Nieraz popierali lewaków :P. W tym Marka Jurka. Były niezłe gównoburze na ich profilu na FB.
@Zauberlehrling: Spoliczkuj i bądź osądzony jako ludobójca co może użyć wojska i policji XD. Śmiechłem z ciebie. Powiedz, że po prostu popierasz złodziei z PO ;).
@akerro: RN? Z Winniczkiem i Tumanowiczem, nie ma mowy. Bosaka i Kowalskiego jedynie lubię i szanuję.
@ToshioSM: Wow, o Marku Jurku w ogóle nie słyszałem. Jakieś szczegóły? Jedyne, co porządnie zgrzytało to podpięcie się pod i wydymanie przez DB.
Polityka premiera zdobywa uznanie..
http://witamy-w-polsce.pl/uploads/06/7875775b9537e3b670c0a183da7c832d.jpg
@akerro: a to nie, ja zawsze rowno a nawet mniej czasu pracowalem ;) po prostu zoptymalizowalem sobie srodowisko tak, ze bylem w stanie robic wiecej niz reszta 5 osobowego zespolu razem wzieta :P
@zskk: w poprzedniej robocie parę razy zdarzyło mi się zostać po godzinach bo jakieś dedlajny nie świetnie. Niestety paru klientów się rozbestwilo i zaczęło przychodzić za 5 szósta. Szefikowi to pasowało. Hajc się zgadzał a sam jako ze w trakcie rozwodu to miał wyjebane na życie prywatne. Po miesiącu zauważyłem ze nadgodziny nie zostały uwzględnione w wypłacie co mu powiedziałem. On na to ze to moja wina ze nie zamykamy o 6tej bo za wolno pracuje (ciekawe jak np w 5 minut zaprojektować katalog, wydrukować 100 sztuk, pociąć i zszyc). To mnie wkurwilo ostro powiedziałem mu żeby się pierdolil i nazarlem się kwasów.
O północy zawitał do mnie na chatę błagać żaby go ni zostawić, zebym chociaż dał z tydzień wypowiedzenia czy coś. Ja juz latałem dosyć wysoko i empatycznie zgodziłem się.
Następnego dnia stwierdziłem,że to nie ma sensu bo pokazalbym słabość. Zarzuciłem jeszcze połówkę na rozruch i tydzień spędziłem na katowaniu się wszystkim co ryje beret.
Więcej u niego się nie pokazałem. ale referencje wystawił mi zajebiste :)
Tego można było się spodziewać, najnowszy sondaż
http://bi.gazeta.pl/im/4e/c9/f8/z16304462Q,Najnowszy_sondaz_CBOS.jpg
2210 - 22 = 1988
chyba właśnie zaliczyłem g/BojoweZadanie (bo nie wliczyłem kilometrów zrobionych chwilę przed ogłoszeniem)
Hmm, mam dwa komputery - jednego PCta stacjonarnego i laptopa. Nie mam monitora do tego pierwszego - czy dałoby radę użyć laptopa jako monitora? :D
@akerro, @zskk, @only_spam: :>
(nie wiem gdzie o to zapytać, na obydwu stoją linuchy, obydwa mają wejście d-sub)
@Jezor: xorg jest zlozony z osobnych modulow serwera i klienta, uzycie najprostsze tutaj:
http://superuser.com/a/143844
tylko sie zastanawiam jak dopiąć do istniejącej. zaraz pomysle
http://dmx.sourceforge.net/
w archu jest paczka, ale musialbys sam popatrzec. ja zajety pracą...
http://blogs.unbolt.net/index.php/brinley/2007/09/17/simple_xdmx_setup_with_gdm stare, ale moze cos wystrugasz. imo powinno dzialac
Na upały:
po łyżce stołowej:
http://eherbata.pl/pai-mu-tan-rose-793.html
http://eherbata.pl/sencha-5.html
http://eherbata.pl/pu-erh-5-7-lat-119.html
http://eherbata.pl/cruz-de-malta-elaborada-1000g-1231.html
zalalem 1.5l wody (zimnej)
postoi 4-5h do pierwszego naciągniecia w lodowce (w niej stoi caly czas)
odlewam kubek, to dolewam wody
lacznie 5l wody w 2 dni przez to przechodzi i zmieniam liscie na nowe.