akerro
g/reklama

https://strimoid.pl/c/kabLAe/the-strain

kabla ;D

#
akerro
g/reddit

reddit od dzisiaj w 100% wspiera HTTPS

HTTPS is being served via our new CDN, CloudFlare. The server's preferred cipher suites make use of ECDHE, meaning that HTTPS connections to reddit will have Forward Secrecy for browsers which support those cipher suites.
http://www.redditblog.com/2014/09/hell-its-about-time-reddit-now-supports.html

Pokaż ukrytą treśćkopiują ze strimoida!
#
zskk

@akerro: używali kiedyś akamai, ale nie byli w stanie placic za ich usługi :D

#
zskk
g/Linux

$ dd if=/dev/zero of=./test.file bs=1M count=10k
10240+0 records in
10240+0 records out
10737418240 bytes (11 GB) copied, 4.09793 s, 2.6 GB/s

#
Show remaining entries (1 reply)
akerro

@zskk: WIEDZIAŁEM ŻE TO NIE LOCAL!

Pokaż ukrytą treść czas dostępu do dysku za światłowodem, jest kilka razy krótszy niż do dysku w komputerze.
#
zskk

@akerro: to nie FC, tylko NFS :)

#
shish
g/Linux

LMDE Mate. Ogólnie działa całkiem sprawnie na pc z 2gb ram i 1,7 ghz 1 rdzeń xD Jest mało konfigurowalny w porównaniu do cinnamona. Jutro/pojutrze/za dwa dni test LMDE Cinnamon

#
Show remaining entries (4 replies)
shish

@wysuszony: a wspiera i486?

#
wysuszony

@shish: nie sądzę

#
Kuraito
g/RowerowyRównik

606 - 20 = 586
Kończy się lato. :3 Już liście z drzewek lecą.

Pokaż ukrytą treść Soundtrack na dziś: Northern Fall | Summer's End
#
osiwiony
g/Polska

wiadomości, facet zabił za kierownicą po pijaku
wcześniej sąd zakazywał 3 razy, TRZY razy zabierali mu prawo jazdy

sąd debil czy łapówka? jak uważacie?

#
only_spam

@osiwiony: polskie prawo

#
akerro
g/Linux

@zskk @only_spam co myślisz o przejściu z OpenSSL na LibreSSL (openbsd), ci z BSD naprawiają CSV jeden za drugim, pełno łatek, wydajnościowo nic nie popsuli, z apachem działa nawet szybciej niż openssl.

jakbym libressl postawił sobie na dedykach debian/centos bo myślisz, że jakieś problemy bym spotkał?

#
Show remaining entries (2 replies)
akerro

@zskk: zrobiłem sobie właśnie prosty test wydajnościowy,
http://pastebin.com/FiaB1MWR

libressl jest od 70% do 210% szybszy od openssla!

#
zskk

@akerro: can't care less :P wlasciwie to nawet nie widze zastosowania high-performance dla tego. A poki co jest uznawane za mlode, niestabilne i niebezpieczne.

Aktualnie w amazonie używam ELB dla ssl-offload/ssl-termination. Po przejsciu do datacenter od tego bedą dwa wyjebane A10 ktore bedą sie tym zajmować

#
Prospero
g/RowerowyRównik

673 - 31 = 606

#
shish
g/reddit

http://www.reddit.com/r/videos/comments/2fr0uj/evidence_of_corruption_in_the_reddit_admin_staff/

coś się dzieje na r/.

#
Show remaining entries (2 replies)
Kuraito

@shish: Wydaje mi się, że kiedyś czytałem gdzieś jakieś zachwyty o Redditowej moderacji.

#
shish

@Kuraito: hmmm...

#
duxet
g/RowerowyRównik

662 - 25 = 637

#
shish
g/reddit

In other words, it's still totally okay to humiliate people on reddit as long as they aren't rich/famous/able to sue.

https://www.reddit.com/r/blog/comments/2foivo/every_man_is_responsible_for_his_own_soul/

http://www.reddit.com/r/announcements/comments/2fpdax/time_to_talk/

#
Show remaining entries (5 replies)
Jezor

@shish: kto nie robił sobie takich fotek niech pierwszy rzuci kamieniem :P
Inną sprawą zrobić, a inną być lekkomyślnym i wrzucić do chmury. Jeszcze jako nie-celebryta można się tym nie przejmować jakoś bardzo, bo nikt z imienia i nazwiska nie zna - afery nie będzie. Ale jak się jest sławnym to chyba oczywiste, że przy włamaniu na serwer od razu zostanie się rozpoznanym...

#
shish

@Jezor: fruuuuuuuuuu

#
Runcheinigal
g/Humor

https://www.youtube.com/watch?v=fjMRVmbdzK8#t=50

#
Show remaining entries (2 replies)
baseband5

@Runcheinigal: @Kuraito: Nie no. Pod koniec wmawia że dźwięk przejżdżającego auta to wiatr. Oczywisty troll jest oczywisty.

#
Runcheinigal

@baseband5: Mi się jednak dalej wydaje że to po prostu debil. Przecież nie w takie rzeczy amerykanie wierzyli ;D

#
osiwiony
g/Polska

Złożyłeś w ZUS deklarację, że nadal chcesz odkładać na emeryturę w OFE? A może jednak zdecydowałeś się na oszczędzanie tylko w państwowym filarze? Tak czy siak, kokosów z tego mieć nie będziesz. Eksperci biją na alarm: emerytura dzisiejszych 30-latków wyniesie ok. 30 proc. ostatniej pensji. Dziś przecięta wysokość emeryckiego świadczenia to 1500 zł na rękę. By w przyszłości dostawać takie pieniądze, trzeba zarabiać - uwaga - 6,5 tys. zł brutto. Albo pracować co najmniej do 70. roku życia.

#
Runcheinigal

@osiwiony: Tylko frajerzy, albo naprawdę biedni ludzie, nie odkładają sobie na własny fundusz. Poza tym, złodziejskim systemem.

#
M-soft
g/pytanie

Szeregowy emsoft z zapytaniem.

...Do czego jest ten krzyżyk koło okejek w Yanosikowej apce? Okejki jestem w stanie zrozumieć ale nie bardzo wiem co rozumieć przez krzyżyk.

obrazek poglądowy

#
Show remaining entries (1 reply)
M-soft

@zryty_beret: Może być, podziękował.
Bałem się tego używać :]

#
only_spam

@M-soft: W sumie to można to uznać po prostu za "ukryj".

#
shish
g/Film

Przerażacze 8/10

#
Volkh
g/Gry

Nie sądziłem że może dla mnie istnieć strategia która będzie miała dla mnie zbyt wysoki poziom realizmu ale jednak taką znalazłem. Do wrzasków rannych i umierających w grach już przywykłem ale kiedy widzisz jak z płonącego budynku wybiega palący się człowiek, biegnie machając rękami po czym zwisa bezwładnie na płocie to robi się trochę dziwnie o_O

#
Show remaining entries (1 reply)
Volkh

@Kuraito: Graviteam Tactics: Operation Star

#
akerro

@Volkh: https://www.youtube.com/watch?v=es-RflVAfhk

#
wysuszony
g/Mozilla

Da się jakoś zrobić żebym miał w adblocku na Firefoxa opcję w menu kontekstowym? Klikam sobie prawym na coś i daję "blokuj" tak jak w wersji Chrome?

#
Show remaining entries (2 replies)
szarak

@wysuszony: hmm... nie widzę takiej możliwości. Pewnie trzeba się rozejrzeć za inną wtyczką, bo i mnie trochę irytuje ABP swoim zachowaniem.

#
akerro

@wysuszony: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/elemhidehelper/

funkcjonalność o której mówisz zostanie dodana do adblock edge.

#
szarak
g/FirstWorldProblems

pieprzone wyprzedaże na psstore... nie gram, bo nie wiem co wybrać :>

#
shish
g/Linux

Mam laptopa. Hp Compaq nc 6000. Wszystko fajnie, ale procesor nie obsługuje pae ): będę na tym próbował postawić minta-debiana z cinnamonem. (jbc: to on ma 2gb ramu :P)

#
Jezor

@shish: jak trochę poużywasz to daj znać jak ten debianomint śmiga :)

#
shish

@Jezor: też jestem strasznie ciekaw. tylko z każdym debianem miałem taki problem, że nie mogłem na nim ustawić sieci. może na takim remiksie pójdzie bez problemów?

#
szarak
g/Humor

http://i.imgur.com/QBCAbfc.png
:>

#
Kuraito

@szarak: Moja preferencja do umiarkowanie małych samochodów została właśnie połechtana.

#
dotevo

@szarak: ja uważam, że małe samochody to zbawienie na mieście. Gdy widzę ludzi szukającuch miejsca dla swojego land rovera to mam ochotę podejść i poklepać po ramieniu. Gdyby smart był tańszy i elektryczny to byłby ideał na miasto. Gorzej z dalekimi dystansami.

#
Kuraito
g/RowerowyRównik

682 - 20 = 662
Za wczoraj.

#
Prospero
g/RowerowyRównik

713 - 31 = 682
A wy co? Nie chce wam się? Lenistwo? Prokrastynacja? Pogoda nie taka? Główka boli? Zapraszam na Warmię. NA MOJEJ STAŁEJ TRASIE GRASUJĄ JEBANE WILKI!

#
wysuszony
g/Linux

Na starym lapku który śmiga w miarę ok na W8.1 Cinnamon będzie OK? Wrzuciłbym sobie Minta, ale nie chcę MATE tylko w końcu czegoś innego spróbować (prócz KDE).

#
Show remaining entries (7 replies)
akerro

@Jezor: niezłe, zapraszam do g/DesktopPorn

#
Jezor

@akerro: Już raz wrzucałem :)
Nie zmieniło się zbyt wiele, więc nie wiem czy warto wrzucać jeszcze raz.

#
akerro
g/Gry

L4D2 po ponad roku po premierze na platformie Linux jest legalne w Australii

#
akerro
g/Mozilla

fajerfoks czydzieścidwa ma wsparcie dla hatetepedwa

#