n30n

Kiedyś ludzie czerpali większość wartości odżywczych z produktów odzwieżęcych. Ekstensywna uprawa warzyw i zbóż nie byłaby możliwa bez nawozów sztucznych lub naturalnych (odchody zwierząt trawożernych). Dziś biednym człowiekom zostaje tania suplementacja i dbanie o mikrobiom, który też wytwarza witaminy.

Aleks

male zdjeciie omawianego zwierzecia w rogu, duza morda typa co gada na srodku

Vespera

Fajne i fascynujące, aczkolwiek trochę obrzydliwe.

Kuraito

Ten filmik działa po otwarciu w nowej karcie. W podglądzie nie.

Vespera

Dobry artykuł, oby więcej takich na tym portalu.

Runcheinigal

Żyją dłużej bo mniej zapierdalają, mają mniejsze obciążenie społeczne, mniej stresu i nie muszą być mężczyznami. Tyle.

wykopki

the team first created a number of ant rafts by swirling 110 insects in a beaker full of water. After the rafts formed, the researchers froze them with liquid nitrogen and used super glue to ensure the ants stayed in place.

Chyba nie przyczepia sobie znaczka No ants were harmed...

GeraltRedhammer

@Deykun Urwał nać! To nie w porządku! To burzy mój świat! Zawsze sobie myślałem, że każdy z natury jest leniem, a pracowici są Ci co wiedzą czego chcą i z silną wolą. A teraz dowiaduję się, że są to bzdury, że walczę z problemem którego inni nie mają bo mam za mało dopaminy. Ehh, życie jest do dupy :-(

Gitman87

Nie udowodniono że bąki na danym obszarze gryzą wszystkie kopytne na danym obszarze oprócz zebr. Kolejna teoria :/ chociaż często w ewolucji bywa tak że jedna cecha spełnia kilka funkcji dlatego opowiadam się osobiście za dwiema georiami które obie mogą być prawdziwe: paski dezorientują drapieżców podczas ataku- nie mogą wyszczególnić pojedynczego osobnika z uciekającego stada; paski służą do identyfikacji w stadzie

Alphanumerix

Nie odejdzie, póki nie znajdziemy czegoś lepszego, co ogół naukowców zaakceptuję. Tak mi się wydaje :p Ciekawy sposób prezentacji treści.

GeraltRedhammer

@Herschel Przeczytałem tekst i nadal nie wiem jak jest historia samolubnego genu. Zamiast tego dostałem wykład o ewolucji teorii ewolucji.

Gitman87

Dodam jeszcze, że istnieje ciemna strona pamięrliwości słoni http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,149,0,1365653.html .

Jedna rzecz odbiera słoniom rozum- stan musth, wtedy nawet nosorożce muszą dawać dyla

szarak

hmm... przeczytałem i nie wiem czy UV czy DV... kliknę pośrodku.

_lechu_

Mimo wszystko DV za sugestię, jakoby ewolucja była procesem dążenia do doskonałości. To raczej bliższe jest drugiej stronie płotu - wszak Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo.

mohairberetka

Chyba psy właśnie przez to mają problem z termoregulacją, tak sądzono do tej pory, czy się coś zmieniło - spytam weterynarza :) ale nie dzisiaj!

_lechu_

rola wyrostka robaczkowego (ang) Osłabienie fizyczne w stosunku do innych zwierząt jest wg. mnie niezbędne by kształcić umysł i nie polegać na sile pazurów ;)

Gitman87

Uczeni uważają, że zdecydowanie wydajniejszym sposobem termoregulacji dysponują np. psy i zwierzęta kopytne, które przy upale otwierają pyski i zieją. Nie dość, że nie tracą przy tym cennej wody, to jeszcze poprzez śluzówki chłodzą krew w dużych naczyniach krwionośnych i w ten sposób chronią się przed niebezpiecznym przegrzaniem.

Przestałem czytać XD

Pokaż ukrytą treść

artykuł porusza ważna kwestię i nieraz juz tu i ówdzie czytałem o tym temacie ale ten art. zawiera texty tego typu i drażni

Writer

W takim razie od dziś wychodząc z domu będę śmigał tak. ;)

Gitman87

To tłumaczy dlaczego eskimosi mają ciemniejszą skórę- żyją z tego co upolują a przede wszystkim ryby zawieraja dużo wit D3