"Przynajmniej robił to co kochał, przynajmniej do momentu kiedy dosięgnęła go fala wybuchu"- Kapral Cudo Tyłeczek, o swoim bracie Stukmanie- T. Pratchet- Piąty Elefant.
kto tam był i wino pił
kto powiedział za trzy dni
komu grzech koronny wybaczono
kogo to widzę z córką, synem i wierną żoną
syn w przepaść spadł
nowe światło dał
córka w róże kropkowaną niewinnie się wdała
jej Czasu Skała darowana
mało się znamy
Chłopy, czytajta, bo zajebiste postapo, serio, a ja tego sporo pochłaniam, więc mam jakby pewien wyrobiony smak i doświadczenie, a to jest jedno z lepszych postapo ostatnio o ile nie najlepsze, jakie czytałem.
Jest wszystko, jest Zona, jest surwiwal, jest walka, jest miłość, jest drama, są potwory i łamanie praw fizyki, moralności i sprawdzanie granic między dobrem a złem- piękna i bardzo perspektywiczna wizja. Bardzo polecam.
https://www.krancowo-postapokaliptycznaopowiescinternetowa.com/
Książka audio cd pudełko z tym netem do tego arkusza kalkulacyjnego na to samo co jest dla mnie zebys miala to mieszkanie na sprzedaż nieruchomości gruntowych nie zabudowanych położonych w ogole to mozemy zakończyć się do nich by nie było tak że w jego grupka dzieci i młodzieży z tych piosenek xd
@ajdajzler: Kiedy jeszcze nie było Cię w planach, bawiłem się w taką grę (na koloniach i w podobnych okolicznościach) - piszesz fragment zdania, słowo, druga osoba dopisuje coś, zagina górny wiersz i podaje trzeciej osobie. Trzecia osoba dopisuje coś do drugiego wiersza, zagina drugi i podaje czwartej itd.
Wpisywanie różnych rzeczy z autokorekty, to jest ta gra w wersji dla onanistów xd
@Logika: no też sie w to bawiłem rozne takie były tam mole na to ze sie pytanie czy zapis w ogole nie rozumiem tego powodu że jednak nie no mysle zr na pewno nie mam W tym roku w sumie to jak ostatnio sluchalem ich bin nicht deine a i tylko na chwile do mn tez nie mam czadu na pewno się so i jak w grupie jest bardzo duzo interpetacji to chyba nie jest zbyt dobrze ze mam wrazenie ze cala praca z trgo semestru moze być spoko zobaczymy czy cos to jest taki dobry byl tam dalej bo nke wiem czy nie za bardzo T to chyba dlatego ze czesto wychodzi sie z tym netem na pewno nie mam W tym roku w sprawie powołania komisji przetargowej do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sumie
Kurwa jaki ten cykl jest wyjebany i epicki!
Normalnie!
Eric Stanton WestonPokaż ukrytą treść RULEZ
I to jest pierwsza saga z pogłowia Space Opera- którą śmiało polecam i bym nawet w sumie Space Operą nie nazwał a raczej czymś pomiędzy klasyczną SciF a Space Opera, a Social i Battle,...chmm, aż tak dobre.
W przeciweństwie do standardowych cykli/sag epickość i "dobrość" wzrasta z każdym kolejnym tomem.
Bardzo polecam. RuncheinigalX. (fan fantastyki i książek i czytacz od z 11 roku życia- czyli od 26 lat).
https://lubimyczytac.pl/cykl/1251/odyssey-one
Miodny jest ten cykl i myślę że z czasem stanie się ponadczasowy nawet.
PS btw. jestem na 7 tomie, jak na razie jest 9, dwóch dalej nie przetłumaczyli, a nie umiem w anglacki aż tak,.. Jebać polski rynek wydawniczy i tą kurwę najgorsząPokaż ukrytą treść Ze aby się opłacało i cebulaczenie!!! Pierdoleni pseudokapitalistyczni Wydawcy!!! Jak ich spotkam na ulicy to wiecie co im zrobię! https://www.youtube.com/watch?v=iyJ6681OhyU
Po raz szósty zacząłem czytać pewną książkę (papier ma jakieś 1000 stron) i po raz pierwszy doszedłem najdalej jak do tej pory, kindle mi mówi, że jestem w 30%
Książki przeczytane w 2015 r
17.Dzienniki gwiazdowe, Stanisław Lem - Czytałam "Solaris" (piękne pod względem językowym i metaforycznym), czytałam "Eden" (fajnie opisany pierwszy kontakt z obcą cywilizacją). Te książki Lema podobały mi się, ale "Dzienniki gwiazdowe" biją je na głowę. Są niesamowite. Poruszające. Pouczające. Wybitne.
Zaczyna się bardzo dobrze: dostajemy kosmiczne opowieści, w których autor z humorem piętnuje ludzkie wady i polityczne systemy totalitarne. Przypomina to nieco styl Terry'ego Pratcheta, który również lubił wyśmiewać nasze przywary. Ale potem jest jeszcze lepiej - autor zaczyna poruszać tematy religijne i filozoficzne. Przypadły mi do gustu zwłaszcza religijne koncepty Lema, zainspirowały mnie do poszerzenia wiedzy w tym zakresie. Nie jest to książka dla każdego: pod płaszczykiem przygód gwiezdnego wędrowca ukrywa się wiele społecznych, religijnych i filozoficznych problemów. "Dzienniki gwiazdowe" wymagają od czytelnika skupienia i fundamentalnej wiedzy z różnych dziedzin.
@Vespera: muszę zbadać Dzienniki gwiazdowe. Po Solarisie zarzuciłem sobie Bajki Robotów i trochę przytłoczył mnie ten dystans, przez co zarzuciłem dalej Lema. Chyba niesłusznie.
Książki przeczytane w 2015 r.
16.Marsjanin, Andy Weir - przeczytałam tę książkę w dwa wieczory. Siedziałam skulona w fotelu z tabletem w ręce i teraz bolą mnie plecy, ale warto było :) Oglądałam już zwiastuny filmu i główny bohater miał twarz Matta Damona, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Recenzje "Marsjanina" są na ogół bardzo pochlebne i wcale mnie to nie dziwi. Książka oferuję masę prostej, rzetelnej rozrywki bez zbędnego technobełkotu. Nie traktuje też czytelnika jak kompletnego idioty. Nie mogę doczekać się ekranizacji.
@Vespera: Wielkość czcionki można zmieniać, możesz mieć kobyły i często przerzucać strony, możesz mieć drobny maczek i strony przerzucać wolniej.
Chociaż pojęcie "strony" w czytnikach jest lekko abstrakcyjne :)
W ogóle to polecam amazonowy Kindle, wersje budżetowe bez oświetlenia można kupić za śmieszne pieniądze - mi się udało trafić z Niemiec za niecałe 200 złotych plus koszty przesyłki ("pośrednika pocztowego", ale to już dłuższa historia). Wersje Paperwhite mają oświetlenie ekranu (podkreślam, nie podświetlenie tylko oświetlenie!) i też są za rozsądne pieniądze. Dodatkowo są jeszcze modele Voyage z segmentu "premium", ale one są naprawdę absurdalnie drogie.
Względnie Legimi dystrybuuje teraz "swój" czytnik z opcją abonamentu na czytanie bez limitu. Nie ściąga się e-booków w postaci plików, tylko korzysta się z ich autorskiego rozwiązania, które pozwala na czytanie zaszyfrowanych przez nich książek. Płacisz miesięcznie ustaloną kwotę i czytasz ile chcesz :)
Na zakończenie: wokół czytników e-booków krąży wiele legend, mitów i niedopowiedzeń. Jeden patałach, mieniący się specem od technologii, głosił prawdę objawioną, jakoby czytanie e-booków... Było o tyle gorsze, że "mózg działa inaczej i człowiek mniej zapamiętuje". Piramidalne bzdury oczywiście. Żeby się zagłębić w temat polecam poczytać co pisze Robert Drózd na świecie czytników: http://swiatczytnikow.pl/
Książki przeczytane w 2015 r.
15.Pamięć, Smutek i Cierń, Tad Williams - trylogia fantasy (może bardziej cykl, drugi i trzeci tom są podzielone na części), która spodobała mi się na tyle, że postanowiłam przeczytać całość. Początek nie nastrajał zbyt optymistycznie - do akcji zostaje wprowadzony jeden z głównych złych bohaterów i w pierwszej scenie ze swoim udziałem rozdeptuje szczeniaczka - żeby czytelnikowi czasem nie przeszło przez myśl, że ta postać może wcale nie jest taka zła. Główny pozytywny bohater na początku jest strasznie szablonowy. Ale mimo tych wad wciągnęłam się w rozwój fabuły, a potem było lepiej. W cyklu znajdziemy mnóstwo oklepanych motywów fantasy, ale są one podane w świetny sposób, tak jakbyśmy znowu mieli na obiad schabowego, ale jest to naprawdę pyszny kotlet. Mamy więc królestwo, dwóch braci walczących o władzę, magiczne miecze i tajemniczy lud wcale-nie-elfów. Zakończenie nieco przewidywalne, ale ładnie pasujące do całości. Polecam, zwłaszcza miłośnikom klasycznego fantasy.
Zmęczyłem drugą książkę o Achai Ziemiańskiego, przeczytałem epilog trzeciej i powiedziałem sobie "dość!" - a teraz, panie Ziemiański, oddawaj pieniądze.
Ja się zabieram za jakieś ambitniejsze lektury.
Czytam. Ostatnio sporo. I chwytam się za rzeczy, które kiedyś ktoś polecał, które kiedyś wydawały mi się niezłe... I dochodzę do wniosku, że Ziemiomorze Le Guin to taka tendencyjna seryjka dla młodzieży. Cykl o Achai Ziemiańskiego to już w ogóle totalny gniot. Jak to Dukaj kiedyś opisał: wulgaryzmy, oczywiste zwroty fabuły i korekta, której jakby nie było. Czytadło, ale nudne jak flaki z olejem, niektóre fragmenty rozciągnięte do granic cierpliwości czytelnika, inne zdecydowanie zbyt krótkie. Gniot.
@zryty_beret: @Vespera: Czytałem Achaję i Grobowce Atuanu i są to zdecydowanie książki dla dziewczyn / młodzieży. Grobowce zdecydowanie lepiej napisane niż Achaja.
@shzgfx: Mam zamiar przeczytać Daniel Keyes - The Minds of Billy Milligan, ale wciąż odkładam. I jeszcze Party of one Anneli Rufus.
Dyslokacja poprzedniego adresu moich przemyśleń, będąca zabezpieczeniem przed depresją, jednoznacznie skłoniła mnie do powrotu chęci i potrzeby poczytasnia Pratcheta, Cyklu o Straży. To takie urocze i Vimes jest jak Clint w westernach. Buduje to mój spokój.
Każdemu8 poloecam na miłe zakończenie dnia.
Ja się nie chwalę. Ja czytałem i chętnie czytam. Tylko staram się i starałem zawsze nie tracić czasu na modne gówna i badziewie.
"Życie jest za krótkie by móc sobie pozwolić na czytanie badziewnych książek"- Run.
#KsięgaMądrości
Możecie mnie cytować.
Książki przeczytane w 2015 r.
14.Tigana, Guy Gavriel Kay - tym razem mamy całkiem miłe fantasy. Wrogowie najeżdżają pewna krainę i przejmują władzę. Dwadzieścia lat później ostatni potomek rządzącego rodu próbuje odzyskać wolność. Historia jakich wiele, ale wyróżnia się pewnymi rzeczami na plus. Np.: książę nie działa sam. Ma oczywiście kilku oddanych przyjaciół, ale dowiadujemy się, że przez te wszystkie lata jeździł po kraju i tworzył konspirację. Miło, że o tym wspomnieli. Bohaterowie nie są idealni. Owszem, mają dziedziny, w których są dobrzy, jeden śpiewa, drugi jest obrotnym kupcem, który zna wszystkich, jeszcze inny dobrze strzela z łuku, ale żaden nie ma nagromadzonych pozytywnych cech aż do przesady. Fajna magia, bez różdżek i dziwnych zaklęć. Zakończenie bardzo przyjemnie napisane (chociaż i tak było wiadomo, że wszystko się dobrze skończy). Ale były też minusy. Wszystkie główne bohaterki są piękne. Nie pospolicie ładne, tylko oszałamiająco piękne i tyle. Bo przecież nie można zrobić jakiejś dziewczyny z nadwagą, niskiej, wysokiej, kulawej, czy choćby przeciętnej z urody, wszystkie muszą być piękne i koniec. Bohaterowie na koniec dobierają się w pary - ci, którzy walczyli o wolność w nagrodę otrzymują drugą połówkę, ci, którzy olali "sprawę" na rzecz prywatnego szczęścia, kończą marnie. Powieśćogólnie mi się podobała, czytało się ja lekko i przyjemnie. Mimo kilku wad jest godna polecenia.
Poczytałbym jakiegoś Stalkera, ale wszystkie już mam i przeczytałem, niektóre parę razy ;_;
Może nauczyć się po rusku czytać, oni już z 50 tomów wydali, czemu w Polsce więcej nie tłumaczą?
Książki przeczytane w 2015 r:
13.Lata ryżu i soli, Kim Stanley Robinson - alternatywna historia świata. Europejczycy wymarli w średniowieczu z powodu zarazy. Światem rządzą cywilizacje azjatyckie, afrykańskie i amerykańskie. Obserwujemy rozwój cywilizacji dzięki grupie bohaterów, którzy odradzają się w coraz to nowych wcieleniach i próbują zmieniać świat na lepsze. Niestety pomysły autora są trochę zbyt analogiczne względem prawdziwej historii, spodziewałam się czegoś bardziej oryginalnego. Książka niestety mnie rozczarowała.
Książki przeczytane w 2015 r:
12.Miasto permutacji, Greg Egan - no i znów powrót do sf. Książka porusza wątki zycia w wirtualnej rzeczywistości i istnienia sztucznie wykreowanych wrzechświatów. Mimo takiej "poważnej" tematyki jest przystępnie napisana. Autor nie przesadza z naukowymi terminami, co było dla mnie małym problemem np. w "Ślepowidzeniu". Mamy tam nieodległą przyszłość i kilka postaci, których losy łączą się w zgrabny sposób. Wspólnie przenoszą się do nowego uniwersum, gdzie mieliby żyć wiecznie, ale oczywiście stworzenie nowego świata nie jest łatwe, a i potem nie obywa się bez problemów. Fajnym motywem jest też sztuczne życie stworzone w programie komputerowym, które w przyspieszonym tempie ewoluuje do inteligentnych form. Ogólnie książka podobała mi się bardziej niż przypuszczałam po przeczytaniu opisu fabuły.
Książki przeczytane w 2015 r:
11.Orzeł biały, czerwona gwiazda, Norman Davies - teraz dla odmiany coś historycznego. Trochę czuć po tej lekturze, że powstała w latach 70. Myślę, że dziś Davies napisałby na temat wojny polsko-bolszewickiej książkę trzy razy grubszą i trzy razy ciekawszą, ale i tak czytało mi się dobrze. Widać też, że książka powstała z myślą o odbiorcach zachodnioeuropejskich. Generalnie polecam, ale raczej tylko zainteresowanym historią.
@Vespera: Może teraz spróbuj Anne Applebaum- Gułag (takie streszczenie Archipelagu,Sołżenicyna), albo Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy, Sergiusza Piaseckiego.
Pamiętam do dziś moją pierwszą samodzielnie przeczytaną książkę i to jak mnie wkręciła w czytanie i książki (a przeczytałem ją żeby się nauczyć czytania, żeby móc co innego czytać, to też pamiętam jak dziś, ten fell i myśl), pamiętam że to takie krótkie zeszyty były, chyba to http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=866 bo pamiętam jak dziś że strasznie się ucieszyłem że Panie w biblitece powiedziała że jest następna część, nawet sam na półce wyszukałem sobie ;_
Potem był długo, z rok May, potem Robin Hoody i Ivanhoe i nowele Sienkiewicza, lektury szkolne, chyba nieciekawe bo żadnej nie pamiętam, a wiem że wszystkie zawsze czytałem i jakoś tak wtedy w wieku 12-13 lat odkryłem fantastykę. Do tej pory pamiętam pierwszą książkę i wrażenie jakie na mnie wywarła
Gra Endera, Orsona Scotta Carda- rozjebała mi system wtedy, przepadłem całkowicie z fantastyką na następne kilka lat, to była piękna podróż. Pamiętam że w szczytowym momencie, jak miałem 14-15 lat czytałem na raz dwie trzy książki na tydzień, często jednocześnie. I przy tym nie byłem noobem, bo jak mogłem to wychodziłęm chętnie w piłkę pograć albo na rower, ale rower wolałem bo w piłkę średni byłem :)
@Kuraito: Szkoda. Z dziewiczymi okularnicami, ubranymi w badziewie, a ciało zgrabne i piękne, jedne z najlepszych sexów miałem- w sumie tylko dwie ale ciało miały i charakter, tak naprawdę, pazur, godny uwiecznienia w kolejnej powiastce o Conanie :]
Szkoda że nie jesteś kobietą. Twoje Wpisy zawsze mnie pobudzają :*
Książki przeczytane w 2015 r:
1? .Robert M. Jaruga, Machiny Wojenne - książka, którą przeczytałam tylko dlatego, że była na torkach w historii i była krótka. Starożytna starożytność, średniowieczne średniowiecze, balisty, katapulty, onagery, arkbalisty, biffy. Podobałaby mi się pewnie w czasch, kiedy namiętnie czytałem Prokopiusza i Herodota, ale to było dawno temu...
Książki przeczytane w 2015 r:
10.Żołnierz Arete, Gene wolfe - książka, którą przeczytałam tylko dlatego, że była na liście i była krótka. Starożytna Grecja, wędrówka wojownika z amnezją, przygody, bitwy, zasadzki, bogowie i mitologiczne stworzenia. Podobałaby mi się pewnie w czasch, kiedy namiętnie oglądałam Xenę i Herkulesa, ale to było dawno temu...