Kurde, fajne mieszkanko wczoraj oglądałem, z wtórnego, 4 pokoje z fajne przestrzenne. Boli tylko ładować się z kredytem sporym, no ale 2-3 pokoi sobie nie wyobrażam mieć. Alternatywa to jakiś segment pod grodziskiem czy innym milanowkiem, ale ostatnio przestał mi sienten pomysł podobać. Proszę o komentarze i opinie moich elitarnych kolegow
jepać mieszkania i segmenty
te lofty i apartamenty
tylko domek w dziurze zabitej dechami
poranek z dźwiękami natury
albo krowami, ciągnikami i kombajnami
@kakabix: ło panie, ale ciekawa zbieranina tutaj nam wyszła, większość życia spędziłem na linii wukadki.
W planach mam budowę domu na wsi, chciałem ruszyć w przyszłym roku. Działkę mam, jakaś godzina drogi do Warszawy, niecała godzina dojazdu do pracy, żyć nie umierać. Mieszkałem w małym bloku, w dużym bloku, na osiedlu strzeżonym, w domku na przedmieściach, teraz pora na wieś. W końcu kryzys wieku średniego zaraz mnie czeka, to niech mnie dopadnie sielsko-anielsko:) Tylko bez samochodu jest lipa, bo będę tam uziemiony, ale zawsze jakoś pracować zdalnie można, albo taką pracę markować ;)
@Logika: fajna opcja, ale nie dla każdego. Ja się przekonałem, że nie mogę żyć w bloku albo w ciasnym segmencie. Dlatego mam 2 ha i luz, blues, w niebie same dziury :)
@ajdajzler: jak na pierwszą i <26 spoko. Ale Aleks to chyba nie ma 14 lat. Ja w pierwszej dostawałem 10 za godzinę i tych zniżek nie było eh xd przynajmniej prowizje były sensowne
Zawsze mnie rozpierdala jak są jakieś wykopy typu że zmienili w Biedronce opakowanie mozzarelli o 15 gramów mniej za te same pieniądze i od razu 3000 wykopów 300 komentarzy xddd z jednej strony to niby trzeba patrzeć korporacjom na ręce ale z drugiej to no kurwa chytra baba z Radomia xd kogo to kurwa obchodzi tymczasem jakieś łaziki na Marsie czarne dziury chuj nawet polityka nie rozgrzewa wykopków tak jak ceny żywności podłej jakości w dyskoncie. Banda starych zdemencialych bab xd
Pamiętam jak dziś że piętnaście lat temu zastanawiałem się czy nowiutkie GTA San Andreas pójdzie mi na moim kompie stacjonarnym 1 GHz 256 mb ram. Teraz pykam w to na telefonie na max detalach xd w sumie fascynujące jak to poszło do przodu ale apetyt rośnie w miarę żarcia j się zastanawiam kiedy na telefonie będę mógł pograć w GTA5 mam nadzieję że jeszcze zdążą zanim skończy się prawo Moore'a w zasadzie to już się skończyło ale może coś wymyśla. Niby można przez jakiś Xbox coś tam że przez internet grasz w grę ale to chujowe. Fajnie by było natywnie zagrać
Robię taki projekcik poboczny za całkiem miły hajsik xd miesiąc mi został to myślę uff spoko jeszcze mam czas połowa już zrobił a. A tu nagle zleceniodawca ustawia calla na piątek że chce zobaczyć jak mi idzie xddd gacie pełne robię ile mogę nockę zarwalem jeszcze porobie żeby miało to jako tako ręce i nogi xd spinka troszkę w sumie
@ajdajzler: znajomy z pracy mi zlecił. Tak to normalnie na wykopie dla studenciakow nic specjalnego. Tutaj to mi się trafiło akurat
@ajdajzler: nie landing page to akurat taki prosty bardzo CRM do zarządzania produkcją jakiegoś badzieiwa
bardziej wolę golić się wieczorem niż rano
bo jak się zatnę, to rano nie widać że mam pochlastany ryj
@ajdajzler: parę lat temu zapuściłem brodę i fantazyjnego wąsa, golę się tylko miejscami a i tak tylko 2-3x w tygodniu :) Chociaż powinienem częściej, tak raz na 2 dni by wypadało
@Aleks: w sumie to myślę o takiej golareczce, skoro mam do golenia tylko fragmenty twarzy, ale na razie mam jeszcze zapas żyletek, to jeszcze go spożytkuję
kurwa mialbym teraz ochote popracowac xd przetestowac jakis feature, napisac jakis test automatyczny. Jak spożytkowac te energie? bo przeciez nadgodzin jebał nie bede xD
eh co za dzien
kupilem se najpierw sluchawki dojebane sobie dałem rzadko sobie cos takiego kupuje i są spierdolone, bo lewa słuchawa nie ma basu... kurwa jak ja nie lubie takich rzeczy zalatwiac dzwonienie do sklepu producenta odsylanie tych rzeczy kiuuuuurwa
a pozniej zamowilem se zupe na obiad i mi ja kurier wylal, odebralem nie zauwazywszy ze wszystko mokre (bo deszcz lał) i tez na support trzeba bylo pisac. kurwy rozjebuchy
@ajdajzler: dobra napisalem do djshopu i od razu do wlasciciela mieskzania ze mi drzwi z nawiasow wychodza. jeszcze powinienem sie zorientowac z rowerem, bo albo go wyjebac na zlom xd albo zreperowac, nie ma innej drogi ... a, no i jeszcze muszę ogarnąć serwis samochodowy i kupić śrubę do koła oraz cylinderek do hamulca bo juz pol roku jezdżę na spierdolonym i tylko proszę się o wypadek śmiertelny
@ajdajzler: mnie pan chińczyk ostatnio przywiózł tylko 1 paczkę prażynek krewetkowych zamiast dwóch. I weź dogadaj się z ludźmi, którzy po polsku me be kukuryku. Ale pyszne w końcu mi zwróciło pokaźne 4 zł
@shish:> zjaw się tu raz na pół roku> napisz to samo co pół roku wcześniej> nic z tego nie wynika> bądź sziszposterem> nic z tego nie wynika
ale miałem zwiechę tutaj wczoraj (dziś już nie)
jak @ajdajzler napisał o swoim stażu to myślałem że to @Runchen
ale na szczęście @Runchen wpadł wczoraj/dziś i rozwiał te obawy
Głupota oraz egocentryzm obecnych wpisów na tem vortalu, przebija nawet moje pijackie alkoautopasty.
Miejmy nadzieję ze za rok będzie lepiej, jak ta obiecana "świeża krew" wreszcie przyjdzie.
dostałem oferte stażu digital application engineer płącone 30zł na h i w branży, która jest ciekawa
na plus w chuj lepsza stawka (obecnie mam i bede mial ciagle 19zl), troche fajniejsze technologie (jest typescript chociaz zamiast jquery xd), jakaś opcja mentoringu, pewnie coś się aws nauczę, potencjalnie jakies benefity. no i zajebiscie, ze to branza biotechnologii wiec duzo ciekawsza praca
na minus to że staż ma trwać aż rok no i przez ten rok bede jeszcze testerem (chyba? w sensie to stanowisko jest mocno niejasne, mam miec tez w obowiazkach niby coś zakodzić, niby coś w CI porobić, coś z cloudem, dziwne). no i jest to znowu duże korpo, a ja chcialem dla sprobowania w nastepnej pracy pojsc do jakiegos startupu, dla porownania
no ale zastanwiam sie czy nie zostać w obecnej...
wkuriwa mnie w obecnej pracy to, ze zarabiał bede te grosze przez dłuższy czas, że technologie to troche rak (django i jquery, django w miare ok, ale to tez raczej bardzo powoli odchodzi w odstawke), managment miły, ale trochę nie ogarnia (nigdy nie mamy zadnych spotkan o to jak mi sie pracuje, z propozycjami usprawnienia pracy musę wychodzić sam).
ale jednak obecna praca to bardzo miła atmosferka i luźne gacie. mam załatwiony w obecnej staż już na wakacje jako python dev, no i tak staż dałby mi sporo, no bo jestem już wdrożony w produkt, więc zostało jedynie nauczyć się dobrze kodzić. grafik też mega elastyczny plus no po prostu w mojej pracy czuję się jak rybka w wodzie - sam wybieram co sobie robie i w zakresie testowania decyduje w którym kierunku się rozwijać/rozwijać testowanie w firmie. plus, szefu powiedzial ze po wakacjach widzialby mnie już na deva zamiast testera (ale to mi jest akurat w miare obojetne, bo stawka wciąż ta sama)
@ajdajzler: Warto brać z uwagi na widełki płacowe, nawet jak szybko zawiniesz to w przyszłej pracy masz od razu inna pozycję negocjacyjną, druga sprawa że coś nowego i kolejny upgrade CV.