kakabix
g/Mieszko

Kurde, fajne mieszkanko wczoraj oglądałem, z wtórnego, 4 pokoje z fajne przestrzenne. Boli tylko ładować się z kredytem sporym, no ale 2-3 pokoi sobie nie wyobrażam mieć. Alternatywa to jakiś segment pod grodziskiem czy innym milanowkiem, ale ostatnio przestał mi sienten pomysł podobać. Proszę o komentarze i opinie moich elitarnych kolegow

#
Show remaining entries (2 replies)
Logika

@kakabix:

jepać mieszkania i segmenty
te lofty i apartamenty
tylko domek w dziurze zabitej dechami
poranek z dźwiękami natury
albo krowami, ciągnikami i kombajnami

#
zryty_beret

@kakabix: ło panie, ale ciekawa zbieranina tutaj nam wyszła, większość życia spędziłem na linii wukadki.
W planach mam budowę domu na wsi, chciałem ruszyć w przyszłym roku. Działkę mam, jakaś godzina drogi do Warszawy, niecała godzina dojazdu do pracy, żyć nie umierać. Mieszkałem w małym bloku, w dużym bloku, na osiedlu strzeżonym, w domku na przedmieściach, teraz pora na wieś. W końcu kryzys wieku średniego zaraz mnie czeka, to niech mnie dopadnie sielsko-anielsko:) Tylko bez samochodu jest lipa, bo będę tam uziemiony, ale zawsze jakoś pracować zdalnie można, albo taką pracę markować ;)
@Logika: fajna opcja, ale nie dla każdego. Ja się przekonałem, że nie mogę żyć w bloku albo w ciasnym segmencie. Dlatego mam 2 ha i luz, blues, w niebie same dziury :)

#
kakabix
g/Elita

Sami ludzie sukcesu po tym strimsie. Wzruszenie

#
Aleks
g/Nippon

Kurde ajdazler dostal oferte pracy gdzie ma miec wiecej na godzine niz ja a kurde ma 14 lat :/

#
Show remaining entries (3 replies)
ajdajzler

@sens: @Aleks: co wy dajecie, jak na pierwszą prace w trakcie studiów to w chuj dużo xD trochę żałuję że tamtej oferty nie wziąłem, ale wsm mi na hajsie nie zalezy

Przypomniam, ze dla studenta <26 brutto=netto

#
sens

@ajdajzler: jak na pierwszą i <26 spoko. Ale Aleks to chyba nie ma 14 lat. Ja w pierwszej dostawałem 10 za godzinę i tych zniżek nie było eh xd przynajmniej prowizje były sensowne

#
sens
g/Wykop

Zawsze mnie rozpierdala jak są jakieś wykopy typu że zmienili w Biedronce opakowanie mozzarelli o 15 gramów mniej za te same pieniądze i od razu 3000 wykopów 300 komentarzy xddd z jednej strony to niby trzeba patrzeć korporacjom na ręce ale z drugiej to no kurwa chytra baba z Radomia xd kogo to kurwa obchodzi tymczasem jakieś łaziki na Marsie czarne dziury chuj nawet polityka nie rozgrzewa wykopków tak jak ceny żywności podłej jakości w dyskoncie. Banda starych zdemencialych bab xd

#
ajdajzler
g/Mozilla

spotkalem dzisiaj randomowo w tramwqju znajoma

#
ajdajzler
g/Volkh

smaruję kilogram pierdół

#
kakabix
g/ITNews

Ja wiem, że nie lubicie raczej rocka, ale tegoroczny utwór Włochów na uerowizje to ogień

https://m.youtube.com/watch?v=9mL6Cmkg2_A

#
Show remaining entries (2 replies)
kakabix

@Aleks: nie było Cię tak długo, że skreslilem z istnienia

#
Aleks

@kakabix: Ja Ciebie nigdy nie zapomnę

#
sens
g/sens

Pamiętam jak dziś że piętnaście lat temu zastanawiałem się czy nowiutkie GTA San Andreas pójdzie mi na moim kompie stacjonarnym 1 GHz 256 mb ram. Teraz pykam w to na telefonie na max detalach xd w sumie fascynujące jak to poszło do przodu ale apetyt rośnie w miarę żarcia j się zastanawiam kiedy na telefonie będę mógł pograć w GTA5 mam nadzieję że jeszcze zdążą zanim skończy się prawo Moore'a w zasadzie to już się skończyło ale może coś wymyśla. Niby można przez jakiś Xbox coś tam że przez internet grasz w grę ale to chujowe. Fajnie by było natywnie zagrać

#
Show remaining entries (1 reply)
Aleks

@sens: >że przez internet grasz w grę ale to chujowe
nie jest chujowe

#
sens

@Aleks: jak masz chujowy internet to na sto procent chujowe już widzę te kurwa lagi

#
sens
g/sens

Robię taki projekcik poboczny za całkiem miły hajsik xd miesiąc mi został to myślę uff spoko jeszcze mam czas połowa już zrobił a. A tu nagle zleceniodawca ustawia calla na piątek że chce zobaczyć jak mi idzie xddd gacie pełne robię ile mogę nockę zarwalem jeszcze porobie żeby miało to jako tako ręce i nogi xd spinka troszkę w sumie

#
Show remaining entries (1 reply)
sens

@ajdajzler: znajomy z pracy mi zlecił. Tak to normalnie na wykopie dla studenciakow nic specjalnego. Tutaj to mi się trafiło akurat

#
sens

@ajdajzler: nie landing page to akurat taki prosty bardzo CRM do zarządzania produkcją jakiegoś badzieiwa

#
zryty_beret
g/PoprawBeret

bardziej wolę golić się wieczorem niż rano
bo jak się zatnę, to rano nie widać że mam pochlastany ryj

#
Show remaining entries (2 replies)
kakabix

@zryty_beret: Plus nie ma pospiechu

#
zryty_beret

@ajdajzler: parę lat temu zapuściłem brodę i fantazyjnego wąsa, golę się tylko miejscami a i tak tylko 2-3x w tygodniu :) Chociaż powinienem częściej, tak raz na 2 dni by wypadało
@Aleks: w sumie to myślę o takiej golareczce, skoro mam do golenia tylko fragmenty twarzy, ale na razie mam jeszcze zapas żyletek, to jeszcze go spożytkuję

#
Aleks
g/Astronautyka

Proszę o skrót wydarzeń ostatniego miesiąca
@Pherun co cicho siedzisz

#
Show remaining entries (2 replies)
kakabix

@Aleks: nasmarowaliśmy tonę pierdół i jakoś nie jest lepiej

#
zryty_beret

@Aleks: no to po co pytasz xxdd

#
Aleks
g/Drzewa

Troche mnie nie było
Nic się nie wydarzyło

#
ajdajzler
g/hadronpyta

kurwa mialbym teraz ochote popracowac xd przetestowac jakis feature, napisac jakis test automatyczny. Jak spożytkowac te energie? bo przeciez nadgodzin jebał nie bede xD

#
ajdajzler
g/Fantastyka

pprzez pol dnia strimsika nie bylo :(

#
duxet

@ajdajzler: miejsce na dysku to jednak cenna rzecz :C

#
sens
g/JustStrimoidThings

wojtek kania
kawał drania

#
kakabix
g/MuzykaMetalowa

Gramatyki przyjaciele

#
kakabix
g/dziennikarstwo20

10 dni do końca

Się opierdzielqm

#
ajdajzler
g/GazetaWybiorcza

eh co za dzien

kupilem se najpierw sluchawki dojebane sobie dałem rzadko sobie cos takiego kupuje i są spierdolone, bo lewa słuchawa nie ma basu... kurwa jak ja nie lubie takich rzeczy zalatwiac dzwonienie do sklepu producenta odsylanie tych rzeczy kiuuuuurwa

a pozniej zamowilem se zupe na obiad i mi ja kurier wylal, odebralem nie zauwazywszy ze wszystko mokre (bo deszcz lał) i tez na support trzeba bylo pisac. kurwy rozjebuchy

#
Show remaining entries (1 reply)
ajdajzler

@ajdajzler: dobra napisalem do djshopu i od razu do wlasciciela mieskzania ze mi drzwi z nawiasow wychodza. jeszcze powinienem sie zorientowac z rowerem, bo albo go wyjebac na zlom xd albo zreperowac, nie ma innej drogi ... a, no i jeszcze muszę ogarnąć serwis samochodowy i kupić śrubę do koła oraz cylinderek do hamulca bo juz pol roku jezdżę na spierdolonym i tylko proszę się o wypadek śmiertelny

#
kakabix

@ajdajzler: mnie pan chińczyk ostatnio przywiózł tylko 1 paczkę prażynek krewetkowych zamiast dwóch. I weź dogadaj się z ludźmi, którzy po polsku me be kukuryku. Ale pyszne w końcu mi zwróciło pokaźne 4 zł

#
shish
g/JustStrimoidThings

Echo

#
kakabix

@shish: investment

#
zryty_beret

@shish:
> zjaw się tu raz na pół roku
> napisz to samo co pół roku wcześniej
> nic z tego nie wynika
> bądź sziszposterem
> nic z tego nie wynika

#
Logika
g/Wyznania

ale miałem zwiechę tutaj wczoraj (dziś już nie)
jak @ajdajzler napisał o swoim stażu to myślałem że to @Runchen
ale na szczęście @Runchen wpadł wczoraj/dziś i rozwiał te obawy

#
Runchen
g/strimoidproblems

Hurr, durr, pa na mój kod, mój kod jest epicki, Soo woow, och stoph Harry stoph!

#
Runchen
g/OstrzeżeniaMeteorologiczne

Głupota oraz egocentryzm obecnych wpisów na tem vortalu, przebija nawet moje pijackie alkoautopasty.
Miejmy nadzieję ze za rok będzie lepiej, jak ta obiecana "świeża krew" wreszcie przyjdzie.

#
sens

@Runchen: https://i.imgur.com/9VTRRg5.png

#
sens
g/woahdude

Kurde ale zamuła na tym wortalu

#
kakabix

@sens: zamułka w centrum

#
Runchen

@kakabix: czy chociaż raz mogłoby się obyć bez polityki?

#
ajdajzler
g/gitara

dostałem oferte stażu digital application engineer płącone 30zł na h i w branży, która jest ciekawa

na plus w chuj lepsza stawka (obecnie mam i bede mial ciagle 19zl), troche fajniejsze technologie (jest typescript chociaz zamiast jquery xd), jakaś opcja mentoringu, pewnie coś się aws nauczę, potencjalnie jakies benefity. no i zajebiscie, ze to branza biotechnologii wiec duzo ciekawsza praca

na minus to że staż ma trwać aż rok no i przez ten rok bede jeszcze testerem (chyba? w sensie to stanowisko jest mocno niejasne, mam miec tez w obowiazkach niby coś zakodzić, niby coś w CI porobić, coś z cloudem, dziwne). no i jest to znowu duże korpo, a ja chcialem dla sprobowania w nastepnej pracy pojsc do jakiegos startupu, dla porownania

no ale zastanwiam sie czy nie zostać w obecnej...

wkuriwa mnie w obecnej pracy to, ze zarabiał bede te grosze przez dłuższy czas, że technologie to troche rak (django i jquery, django w miare ok, ale to tez raczej bardzo powoli odchodzi w odstawke), managment miły, ale trochę nie ogarnia (nigdy nie mamy zadnych spotkan o to jak mi sie pracuje, z propozycjami usprawnienia pracy musę wychodzić sam).

ale jednak obecna praca to bardzo miła atmosferka i luźne gacie. mam załatwiony w obecnej staż już na wakacje jako python dev, no i tak staż dałby mi sporo, no bo jestem już wdrożony w produkt, więc zostało jedynie nauczyć się dobrze kodzić. grafik też mega elastyczny plus no po prostu w mojej pracy czuję się jak rybka w wodzie - sam wybieram co sobie robie i w zakresie testowania decyduje w którym kierunku się rozwijać/rozwijać testowanie w firmie. plus, szefu powiedzial ze po wakacjach widzialby mnie już na deva zamiast testera (ale to mi jest akurat w miare obojetne, bo stawka wciąż ta sama)

#
Show remaining entries (2 replies)
Runchen

@ajdajzler: Warto brać z uwagi na widełki płacowe, nawet jak szybko zawiniesz to w przyszłej pracy masz od razu inna pozycję negocjacyjną, druga sprawa że coś nowego i kolejny upgrade CV.

#
Logika

@ajdajzler: tl;dr całości ale propsuję i czekam na nowy dziennikecz

#
sens
g/Android

kolejny jakiś kurwa dziwny zaułek w androidzie, żeby utworzyć plik, to trzeba podać jego mime type xD na chuj? nie wiem

#
Runchen

@sens: bo to taki kod i skrót pewnie XDDD

#