już mnie wkurwia ta prowizorka w embedded, przychodzą płytki ładne zaprojektowane niby dobrze, a potem kurwa całymi tygodniami -- dremel, glue gun, podcinanie pinów, żeby się zmieściło w obudowie, podklejane tranzystory xD bo coś tam działa na 12 V, a płytka działa na 3,3 no dramat po prostu, najbardziej to lubię klepać kod na te urządzenia, ale jebanie się z hardwarem jest przykre
@sens: tak stoi w ulotce znaczy na opakowaniu
no i nie pomaga chodzę ciągle wkurwiony bez powodu dobrze że niecałe 3 zł buteleczka kosztowała
@Logika: :( na mnie działa, uspokaja jak wieczorem mimowolnie wierzgam nogami albo czuję duży stres i pomaga usnąć
@kakabix: Ponieważ ludzie w weekendy próbują nieudolnie imitować prawdziwe życie niezależnie od pracy i internetu
dla treningu zrobiłem sobie front wykopu w reakcie, fajny ten reakt w sumie, szybko się klepie, dużo się dzieje, łatwo ogarnąć, bo wszystko porozbijane na komponenty, jest redux który pozwala ogarnąć globalny stan i bez którego react to by był najchujowszy framework do robienia czegoś więcej niż hello world xd
ten projekt w robocie ofc dużo bardziej rozbudowany, ale w sumie nie aż tak, żeby się nie połapać, po prostu używają bardziej skomplikowanych api i jeszcze się nie dowiedziałem co to jest ten sagainjector xD. no i jest troszkę "doroślejsza" architektura, właśnie jakieś wstrzykiwanie reducerów od dupy strony, jakieś dziwaczne abstrakcje etc.
na pocczątku to się trochę przestraszyłem, że każde najmniejsze gówno jest osobnym komponentem, ale w sumie ma to sens hehe i ułatwia myślenie
@Logika: Myślałem ze to prawda znana ogólnie że ja na trzeźwo na netach i społecznopściówkach nie piszę bo szkoda mi czasu wtedy
Obczajcie co się Birmie dzieje, a większość z nas nawet o tym nie wie, "świat" nie reaguje bo co kogo obchodzi taka Birma.
"1 lutego 2021 roku armia dokonała zamachu stanu i poinformowała, że przejmuje władzę w kraju na rok. Szefowa rządu, Aung San Suu Kyi, jak również prezydent Win Myint, zostali aresztowani. Obowiązki prezydenta przejął dotychczasowy wiceprezydent, emerytowany generał Myint Swe[42].
Zamach stanu dokonany przez wojsko w Mjanmie odbył się pod pretekstem punktu 417 tamtejszej konstytucji, który umożliwia przekazanie władzy armii w razie zagrożenia suwerenności kraju i zagrożeniu "jedności narodowej". Jednak realną przyczyną mogła być klęska wyborcza wojskowych, którzy otrzymali ponad 6% poparcia. Dodatkowo sytuację zaognia fakt rosnącej roli Chin Ludowych, z którymi Mjanma ma najdłuższą granicę. W wyniku otwierania się Birmy na świat zaczęła słabnąć rola wojskowych. Sama armia także słabnie i nie ma szans w ewentualnym starciu z Chinami. Ostatnią decyzją władz demokratycznych mającą zmienić ten stan były zakupy broni od Rosji[43]. Aresztowanie liderki opozycji antywojskowej, do przewrotu piastującej urząd premiera, Aung San Suu Kyi i stawianie jej mnogiej liczby zarzutów (między innymi nielegalne posiadanie krótkofalówki) wywołała tzw. Kampanię Nieposłuszeństwa, czyli bunt obywateli przeciwko wojskowemu zamachowi stanu. Wojsko odpowiedziało na to 426 aresztowaniami. Mieszkańcy zaczęli organizować patrole sąsiedzkie aby bronić się przed nalotami dokonywanymi przez policję[44].Wojsko w odpowiedzi na to odcięło mieszkańcom kraju Internet w nocy z 15 na 16 lutego. Protestujący również wykonali działania ofensywne. 16.02.2021 zablokowali linię kolejową łączącą miasta Rangun i Mulmejn. Sami wojskowi deklarują, że wybory były sfałszowane i że pragną doprowadzić do wyborów, ponieważ według armii wybory zostały zafałszowanie, choć najprawdopodobniej były to najbardziej demokratyczne wybory w historii Birmy[45]. Kryzys rozpoczął się 14 lutego demonstracją kilkuset osób przed elektrownią w miejscowości Myitkyina, wówczas wojsko otworzyło do tych ludzi ogień i wyprowadziło czołgi na ulice miast w całym kraju. "
Kurwa,. sam nie wiem, instaluję na thinkpadzie t60 w ramach relaxu i hobby, linucha minta mate równolegle z windows 10 i po raz kolejny jak tak patrzę na te procedury instalacji i robienia czegoś z linuchem i mi sie kojarzy, to z taką ruską siłową metodą czy coś xD Zero finezji tylko łopata i dawaj w linuksa xD
https://www.youtube.com/watch?v=dWlLF3cCzOg
linuxa nie obchodzi jaki masz komputer, jest robota i trzeba działajet xD
Zadzwoniłem dzisiaj do wodociągów i podałem i m stan licznika, bo już 4 karteczkę z prośbą zostawili.
Mój bezpodstawny altruizm czasami zdumiewa mnie samego naWET
@Runchen: ja mam licznik od gazu ważny do końca zeszłego roku. upominali sie z 10x. ciekawe co mi grozi
@Aleks: Nic, to w ich interesie żeby go wymienić, co innego jak sie wkurwi ktoś decyzyjny i założą Ci sprawę, no to wtedy może być problem. Po prostu daj im wymienić ten licznik
@Runchen: nie wiem jaki acziwmęt miałbym tu zaliczyć
ale ten, no, niech sobie wdółgłosuje nie będę się mścić bo za bardzo chłoptasia lubię xd
@Logika: mhm, sprawdziłem, faktycznie 20%- może nabrał mocy przez to że leżał?
Albo fuzel duży i zadziałał jak neurotoksyna?
Alko się skończyło, teraz pytanie czy odpalić wódę- otworzyć jakąś inna flache, czy być mężczyznom i zmierzyć się z kacem już dziś?
#brzemię białego człowieka
#poważne pytania
@Runchen: podoba mi się Twoje podejście xd
trzema piwami wątrobę zajadę? Nie miałem jeszcze z nią problemów
Victorinoxa multitoola se kupił, ciekawe skąd ma na to pieniążki?
https://memegenerator.net/img/images/300x300/71421400/nosacz-think.jpg
Zawiść, zazdrość, oszczerstwa i pogarda- tym cechom jako Polak mówię stanowcze- raczej nie, chyba że chodzi o tego chuja somsiada złodzieja xD
ten uczuć, kiedy resztki wczorajszego Porto, kawałek czerstwego chleba ze starym serem typu "gołda" z Biedry, słuchanie dobrej muzyki i przeglądanie Strm na chillu, są jak najlepsze wakacje i relaks których nie kupisz za żadne pieniądze
@Aleks: Kolega Ci już odpowiedział
Gdyby każdy włożył minimum wysiłku i coś wrzucił i dodał, to byś nie marudził.
btw.
A Coś TY zrobił?!
https://www.spodlady.com/zasoby/images/big/tabliczka_cos-ty-zrobil-rogi.jpg
pps
https://www.youtube.com/watch?v=l3G4cwMqtrY
Czysty luz, relaks, a ja przecież nawet nie lubię takiej muzyki i nie schodzę poniżej poziomu schabowego z dobrego mięsa z ziemniakami najlepiej typu Wineta odpowiednio ugotowanymi i opruszonymi świeżym koperkiem w dobrej, normalnej restauracji, albo w domu
@Pherun: pojęcie prawdy obiektywnej to post klasyczny wymysł pseudowykształciuchów, aczkolwiek gardzę modernizmem i tym że niby wszystko jest względne oraz zależy od interpretacji i robienia kurwy z logiki, to ten paradygmat poznawczy uważam za niezmienny
Raczej nie zobaczysz dzisiaj nic bardziej epickiego:
https://specials-images.forbesimg.com/imageserve/5e06430e25ab5d0007cf5f0b/960x0.jpg?fit=scale
Strm is in the air, everywhere I look around
Strm is in the air, every sight and every sound
And I don't know if I'm being foolish
Don't know if I'm being wise
@Pherun:
No need to run and hide
It’s a wonderful, wonderful Strm
No need to laugh and cry
It’s a wonderful, wonderful Strm
W życiu ważne jest posiadanie właściwej hierarchi priorytetów.
Przykładowo: widzę dzwoneczek na YT z wiadomością- sprawdzam bo może to nowy odcinek Kuców, VLDL, Buttered Side Down, albo Irytujący Historyk,
potem odpisuję na maile i ewentualnie odbieram telefon, jak mam ochotę i nastrój ofc.
Priorytety, hierachia, zasady.
Bez zasad, hierachi, oraz odpowiednich priorytetów bylibyśmy nikim, albo lepili dalej domki z gówna jak Ci biedni Afroafrykanie w Afryce na sawannie
@Pherun: Po prostu delektuję się moją małomiasteczkową prowincjonalną chrześcijańską moralnością heteroseksualnego białego supremisty klasy średniej, póki mogę, w końcu tak niewiele tego zostało