Deykun

Poskocz krasny (Eresus cinnaberinus) - pająk z rodziny poskoczowatych (Eresidae), dosyć pospolity w Europie południowej, w Polsce rzadki.
Morfologia
Poskocz krasny osiąga długość 1 cm. Występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Samce mają jaskrawoczerwony, czarno nakrapiany, owłosiony odwłok, paskowane odnóża i czarny głowotułów. Samice są brązowoszare.
Tryb życia
Poskocz krasny żyje na terenach nasłonecznionych. Samice całe życie spędzają w podziemnych norach, samce wychodzą na powierzchnię. #

Osobiście polecam cały kanał RollsRojs na vimeo, bo mają sporą bazę filmów ze zwierzętami występującymi na terenie Czech.

szarak

@Jasiek czy Twoja strona mogła by nie biegać do góry i do dołu w trakcie czytania długiego artykułu. Nie wiem jak Ty lubisz czytać, ale jak jak mi ktoś co chwila ciągnie lub popycha książkę, to nie mogę się skupić :)

Pokaż ukrytą treśćwinny jest ten carousel: http://i.imgur.com/MAmxutB.jpg
Deykun

Żywicielami przywr Leucochloridium są ślimaki z rodzaju bursztynka (Succinea) i ptaki. Do organizmu ślimaka dostaje się larwa przywry (miracidium); w jego przewodzie pokarmowym przeobraża się w kolejną postać jaką jest sporocysta. Następnie pasożyt przyjmuje formę cerkarii w czułkach ślimaka. Pasożyt wykonuje pulsacyjne ruchy co sprawia ze ślimak zwraca uwagę ptaków. W przewodzie pokarmowym ptaka przywra dojrzewa i może się rozmnażać, zamykając cykl. #

halotomi

Ta nostalgia przeglądając screeny Opery. Pół życia mi się przed oczami przewineło. :)

newinuto

Powyższa miniaturka jest jedyną, jaka mi się w końcu wgrała... Ale "kawałek" biedronki tam jest, to nie będę narzekać...

Deep

Obraz jest olbrzymi (wymiary 2,7 na 3,4 m). Na pierwszy rzut oka przedstawia powiększoną wersję zdjęcia Mryry Hindley, znanej seryjnej morderczyni, której ofiarami były dzieci i nastolatki. Gdy podejdzie się bliżej okazuje się, że obraz złożony jest z odcisków małych dłoni.
Więcej info na angielskiej wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Myra_(painting)

Kuraito

Wiara, to jedynie łaska od Boga, taki prezent, który, jeżeli będzie go się pielęgnowac, troszczyc o niego, wykiełkuje w miłośc do ludzi i do Pana Boga :3
Tak więc wystarczy, że będziesz tego chciała, modliła się o to szczerze i będziesz dziękowac na tyle, ile umiesz Stwórcy, że daje Ci tę łaskę :)
Niech Ci Bóg błogosławi! #


  1. Nie wierz w boga.
  2. Módl się do boga, w którego nie wierzysz o to, żeby w niego uwierzyć.

Logic over 9000

shzgfx

Tak czytam co jest napisane i nie wierze... Rozumiem ja jestem głupi, ale kurwa to co czytam... XD Najebane w głowie XD

akerro

@Zian złóżcie oficjalny complaint na obsługę opisując wszystko dokładnie, w UK skargi bardzo dobrze działają.

Karramba

Skoro jesteśmy w temacie głupoty - to tak się zastanawiam - kto tu jest głupszy ;)

akerro

@Paradygmat mógłbyś jednym zdaniem wytłumaczyć swoje DV w tej grupie? nie możesz po prostu jej zablokować?

sens

Że jestem very clever, ale nie wiem, czy to ironia ;xxxx

newinuto

Coś nie mogę zmienić - a właściwie to dodać - miniaturki...

p_jan

Jak widzę takie rzeczy to pierwszą myślą zawsze jest: "trolling". Nie wierzę, po prostu kurwa nie wierzę. Jestem jak jej antypody. BTW "ladowalido" brzmi super. Ujęło mnie to.

Kuraito

Nie rozumiem tego, co zobaczyłem.

Analfabeta

Przynajmniej następnym razem jak będę leciał na księżyc to nie będę niepotrzebnie brał materaca.

zedded

Jakby mnie cos w ciemności w nos u@#$%ło to tez bym tak skoczył...

borysses

A sięgasz do pism typowo politycznych lub tez zajmujących się gospodarką? Kto jest Twoim najwiekszym autorytetem lub tez ma najwiekszy wplyw na Twoje poglądy?

Jeszcze nie :) Największym autorytetem jest dla mnie Pan Bóg :)

XD

Analfabeta

To chyba niedokończone jeszcze, bo poucinane zdania się zdarzają.

Kuraito

Q: wytłumacz dlaczego? dlaczego tylko katolicyzm jest właściwą religią? jest tyle religii świata, miejsce gdzie nawet ludzie nie wiedzą kto to jest Jezus, gdybyś urodziła się w ortodoksyjnej muzułmańskiej rodzinie, pewnie chodziła byś teraz w hadżabie, i modliła na dywaniku, i kochała Allaha, a nie Bog

A: Przecież napisałam, bo jest. Gdybyś wiedział to, co wiedzą wszyscy szczerzy katolicy, to byś do końca zycia kochał Pana Boga. Ale, co bym powiedziała, to nic nie da, ponieważ dla takich ateistów, niczym są cuda eucharystyczne, objawienia fatimskie, w Lurds, Medugorje itd. oraz świętych, opętania, krocie cudów różnego rodzaju, niczym jest także obecnośc, czucie obecności Boga wśród katolików, związanego z tym spokoju i pokoju, miłości, radości ze wszystkiego, piękna, odwagi, niczym są dary Ducha Świętego (charyzmaty), które ludzie otrzymują podczas odnowy w Duchu Świętym, na mszach, niczym są świadectwa nawróconych ludzi, działanie Aniołów Stróżów, wydarzenia historyczne, a właściwie cała historia. Wniosek - Kto nie chce, nie zobaczy. #