@sojuz151: Pomijając wszystkie rzeczy, które są nie tak z tym zdjęciem, choćby dlatego że ludzie tylko raz widzieli całkowite zaćmienie słońca z kosmosu, w 1966 z pokładu Gemini 12 (i to zdjęcie wyglądało tak - http://images.jsc.nasa.gov/luceneweb/fullimage.jsp?photoId=S66-63415), a żaden satelita nie byłby w stanie zrobić takiego zdjęcia.
@Paradygmat: I ile tam jest tej informacji pod kątem historycznym?
Wstępniak? Nic.
1 akapit? Nic.
2 akapit? Nic.
3 akapit? Nic.
4 akapit? Nic (od biedy bardzo na siłę jakieś truizmy).
5 akapit? Nic.
6 akapit? Nic.
7 akapit? Ochłapy. Są daty jakichś pożarów.
8 akapit? Ochłapy. Jest data wykonania jakiegoś zdjęcia.
9 akapit? Nic.
To ma być informacja pod kątem historycznym?
@mohairberetka: Właśnie jest to tak bardzo historyczny artykuł, że się tego z niego nie dowiesz. O historii tej tkaniny są tam dosłownie trzy informacje. że pożary w XII i XVI pozostawiły na nim plamy (ten z XII wieku jest szczególnie ciekawy, zważywszy, że najwcześniejsze datowanie tkaniny jest z drugiej połowy XIII wieku, a jej historia jest znana od XIV wieku i na próżno gdzieś szukać informacji o śladach pożaru z XII wieku) i że w 1931 roku wykonali mu ważne zdjęcie. Tak bardzo historia.
@borysses Na przyszłość, na takie (czy takie - http://strimoid.pl/c/iH3FFG/emisja-co2-infografika ) treści jest g/Srodowisko. Tutaj ma być z założenia ekologia, w sensie nauka.
No to teraz dorzucić trzeba do bojkotu jeszcze zacofane i heteronormatywne "dziecko" obecnego prezesa Mozilli, JavaScript. Obowiązkowo wyłączyć, zablokować i przestać używać.
@Herschel: Wiesz moze jak sie uzyskuje takie 'kulki'? Rozne eksperymenty z dzwiekiem widzialem, ale czegos takiego jeszcze nie spotkalem...
@Herschel: Ktoś już wstawiał 2 dni temu, do tej samej grupy. Jest nawet w popularnych: http://strimoid.pl/c/9XdJuL
Wcale mnie nie obchodzi kolor skóry Obamy - więc tytułowa teza jest nieprawdziwa.
Tytułowa teza nie ma absolutnie nic wspólnego z tym czy obchodzi Cię jego kolor skóry.
Dwa - brak szczegółów badania tu jak i w tekście oryginalnym - czyli jest to takie sobie plaplapla
W tekście jest o wiele więcej szczegółów badania(badań), niż zwykle zawierają internetowe artykuły. Wystarczająco, jak widać, byś w następnym punkcie stwierdził, że opisują złożone badanie. W tekście jest też identyfikator doi, który w kilka sekund prowadzi do pełnego tekstu publikacji - http://www.pnas.org/content/106/48/20168.full.pdf
Trzy - z tego co napisano o badaniu było ono dość złożone a nie dostrzegłem wzmianki o próbie weryfikacji wyników.
Artykuł napisano wkrótce po publikacji wyników, czego więc oczekujesz? Kolejne kilka sekund pozwoli znaleźć publikacje cytujące tą, a wśród nich, to, czego szukasz: http://amodiolab.org/wp-content/uploads/2013/06/Krosch.etal_.2013.05.JESP_.pdf Nie były też jakoś szczególnie złożone.
Cztery - studenci nie są reprezentatywną grupą ludzi...
Nie są, ale jest to zarzut do większości takich badań. http://www.nature.com/neuro/journal/v13/n5/full/nn0510-521.html W przypadku drugiego omawianego badania z Jarome Iginla to zresztą zdaje się nie byli studenci: "Chicago-based participant pool".
Jak dla mnie komentarz @Gitman87: świetnie pasuje do tekstu.
Masz rację, bardzo pasuje. Wszak właśnie po to m.in. są takie badania, żebyśmy wiedzieli, dlaczego nazywa się Murzynem, a nie białym, kogoś, kto ma jednego rodzica czarnego, a jednego białego.
@Writer Jaki ocean pod ziemia? Badania tylko wskazują na istnienie 1,5% wody w materiale na głębokości 500 km. Owszem łącznie to będzie więcej niż woda z wszystkich oceanów, ale to nie dowodzi, że pod ziemią jest jakikolwiek ocean. Kaczka dziennikarska.
A ten @Herschel to chyba jakiś bot. Siedzi cicho nic nie pisze tylko dodaje. Nawet zagadany nie odpowiada.
@Writer Jaki ocean pod ziemia? Badania tylko wskazują na istnienie 1,5% wody w materiale na głębokości 500 km. Owszem łącznie to będzie więcej niż woda z wszystkich oceanów, ale to nie dowodzi, że pod ziemią jest jakikolwiek ocean. Kaczka dziennikarska.