Deykun

To będzie rok Strimoida. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Deykun

Film jest jednym z materiałów do tej pracy.

Dodatkowo jakby kogoś interesowała różnica między angielskim "slug" i "snail" to to pierwsze oznacza ślimaka bez muszli. :)

Deykun

Ciekawostka z Wykopowego mikrobloga: Powiat Włoszczowski ma tablice rejestracyjne TLW zamiast TWL. Przyczyną była literówka w ministerstwie. :) # #

Deykun

W sumie też dobry przykład twierdzenia o czterech barwach #.

dowolną mapę polityczną na płaszczyźnie lub sferze można zabarwić czterema kolorami tak, aby każde dwa kraje mające wspólną granicę (a nie tylko wspólny wierzchołek) miały inne kolory (zakładamy, że wszystkie państwa są spójne terytorialnie).

Deykun

Źródłem jest US Census nie mam pojęcia co to :) dlatego odsyłam na reddit.

Deykun

Bumping – termin określający sztukę manipulacji zamkiem za pomocą odpowiednio spreparowanego klucza, pozwalający na otwarcie wielu zamków, które posiadają mechanizmy zapobiegające tradycyjnemu lockpickingowi. Bumping wykorzystuje sposób budowy typowych zamków bębenkowych, gdzie lekkie uderzanie w niepasujący do zamka klucz z każdą pozycją wyciętą możliwie najgłębiej (pozycja 9), może doprowadzić do chwilowego oddzielenia górnych i dolnych części bolców, umożliwiając przekręcenie klucza. #

Deykun

Niebieski to mężczyźni, a pomarańczowy kobiety. Wykres został stworzony na podstawie tych danych: http://www.arrs.net/SA_Mara.htm

Zastanawia mnie ten trend, że dziewczynki dają radę na początku, ale tak patrzę i te pierwsze rekordy należą dla 1-2 dziewczynek i to nie koniecznie mówi ja to ma się do całej populacji (zresztą we wszystkich grupach wiekowych nie można tego przełożyć od tak). Co nie zmienia faktu, że widać wyraźnie trend dla obu grup. :)

Deykun

Metro w Szanghaju – system metra w największym mieście Chin, Szanghaju. System obejmuje zarówno linie metra (地铁) oraz kolejki miejskiej (轻轨). System został otwarty w 1993 roku jako trzeci w Chinach, po Pekinie i Tiencin. Od tego czasu metro w Szanghaju stało się jednym z najmłodszych i najszybciej rozwijających się systemów metra na świecie. Dzisiaj, dwanaście linii metra (z wyłączeniem Transrapid Szanghaj), 289 stacji i ponad 439 km tras czyni je najdłuższym systemem metra na świecie. Średnia dzienna liczba pasażerów wyniosła 6 700 000 w 2012, a 9 marca 2013 ustanowiono nowy rekord wynoszący 8 486 000. #

Deykun

Opis co gdzie i jak.
Zegarek jest zawsze na wierzchu (data się chowa) - zawsze go widzę, a że nie jest w 100% biały ani czarny to mam godzinę na ciemny Wykopie i jasnym YouTubie, jeżeli oglądam film panoramiczny (czy jakoś tam ścięty :)) to zegarek jest zaraz pod kadrem i nie na chodzi na niego podobnie jak na pasek startu kiedy ten jest wysunięty (patrz ostatni zrzut ekranu z powiązanych).

Dok pojawia się w przeglądarce po dojechaniu do krawędzi i nie nachodzi na rolkę - tu jeszcze mnie gryzie, że na Spotify online przezroczyste ikony są niewidoczne.

W powiązanych:

  1. Zachowanie doku podczas wybierania.
  2. Metro.
  3. Ikonka Firefoxa dopasowana do kompozycji - nad resztą pracuję. :)
Deykun

Autor mapy szerzej.

Hello, I created this map and I know there are some errors. Maybe one day I'll get to fixing them ;p
Here's a version I made which considered unaffiliated people there own separate group as requested by some:
http://i.imgur.com/pwVK0zG.png

Deykun

Zegarek jest zawsze na wierzchu (data się chowa). Dock pojawia się w przeglądarce po dojechaniu do krawędzi i nie nachodzi na rolkę.

Deykun

Dlaczego żarówka się świeci?

Świecenie lamp gazowanych oraz fluorescencyjnych w pobliżu kuli jest spowodowane dużym gradientem pola elektrycznego o dużej częstotliwości. #

A konkretniej z tego co udało mi się przetłumaczyć:
W kuli plazmowej znajdują się pod niskim ciśnieniem gazy szlachetne które są jonizowane przez wysokonapięciową diodę w środku tworząc plazmę (stad nazwa kuli). To czego nie widzimy to, to że prąd o wysokiej częstotliwości nie jest zatrzymywany w jej wnętrzu i wydostaje się na zewnątrz. Kiedy więc podsuniemy mu świetlówkę ta sama energia która pobudza gazy w kuli działa na atomy rtęci w niej umieszczone. Pobudzone atomy emitują światło UV które jest absorbowane przez fosfor który zamienia światło UV w światło widzialne.

Mam nadzieję, że się nigdzie nie dziabałem, ale daję źródło na wszelki wypadek. :)

Deykun

Dla zaciekawionych Iron.

SRWare Iron – darmowa alternatywa przeglądarki internetowej Google Chrome stworzona przez niemiecką firmę SRWare. Bazuje on na kodzie źródłowym silnika chrominium wolnego oprogramowania, tego samego którego używa również google w swojej przeglądarce, na zasadach licencji BSD w ramach projektu Chromium.
.
Pierwszą wersję SRWare Iron wydano 18 września 2008 roku, w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników programu Chrome wynikające z prowadzonej przez firmę Google polityki prywatności, a także z powodu negatywnej opinii wystawionej przeglądarce Chrome przez niemieckie Federalne Biuro ds. Bezpieczeństwa Informacji[1][2]. W przeglądarce Iron usunięto następujące funkcje: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker[3].
.
W chwili obecnej przeglądarka dostępna jest w językach: niemieckim, angielskim, włoskim, polskim oraz węgierskim. SRWare Iron jest także pierwszą przeglądarką bazującą na kodzie źródłowym Chromium, która ma wbudowaną funkcję blokowania reklam[4]. Można pobrać też wersję Iron niewymagającą instalacji w systemie, ang. portable. #

Deykun

Te dwie strony pochodzą z "Zhou Bi Suan Jing", chińskiej książki na temat astronomii która jest datowana na około 100 lat przed narodzinami Chrystusa.

Na samym zdjęciu jest kopia książki z 1603.

Pitagoras żył w latach około 572 - 497 p.n.e.