sens

tak to jest jak ktoś chce mieć fancy flagę lol a potem płacz. My mamy dwa paski i jest kurwa git. A moglibyśmy jeszcze lepiej, jak stara flaga Libii

sens

Kiribati to mój ulubiony kraj z Oceanii. I ta ich flaga <3

Deykun

@sens:
Kiribati ma domenę .ki więc Polacy mogą sobie kupić kowals.ki tylko abonament na nią jest droższy niż złoto.

Deykun

@zryty_beret: tak jest napisane na youtubie, ciebie znam, a tego co dodał to na YT nie więc ufam mu bardziej. xD

Aleks

ja też gryzę

Deykun

W dokumentach przetargowych wyszczególniono minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełniać każdy laptop, który ma trafić do uczniów. To m.in. minimum 8 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do min. 16 GB, dysk SSD o pojemności minimalnej 256 GB i co najmniej 13-calowy ekran.

Komputer dla ucznia ma mieć wbudowaną kamerę HD, Bluetooth w wersji min. 5, co najmniej jeden port USB 3.0 oraz jeden port komunikacyjny USB-C i zintegrowaną kartę sieci WLAN, obsługującą standardy nie mniejsze niż WiFi 5. Jego waga wraz z zainstalowaną baterią nie powinna przekraczać 2,5 kg.

"System operacyjny ma pozwalać na uruchomienie i pracę z aplikacjami użytkowanymi przez Zamawiającego. Nie jest dopuszczalne uruchamianie aplikacji (np.: LibreOffice, OpenOffice, Microsoft Office) poprzez mechanizm wirtualizacji" - czytamy w dokumentach przetargowych. Zastrzeżono w nich także, że serwis gwarancyjny sprzętu powinien być zlokalizowany na terytorium Polski.

Deykun

...o najmniej jeden port USB 3.0 oraz jeden port komunikacyjny USB-C...

To USB 3.0 brzmiało tanio, ale wymógł USB-C trochę przesuwa ten laptop technologicznie w czasie do przodu, a wymóg obu też trochę zawęża. Mam wrażenie, że gdyby nie było tego wymagania USB konkretnego byłoby o wiele wiele więcej opcji u producentów.

Nie jest dopuszczalne uruchamianie aplikacji (np.: LibreOffice, OpenOffice, Microsoft Office) poprzez mechanizm wirtualizacji" - czytamy w dokumentach przetargowych.

Excel chyba nie jest dostępny na Linuxa ciekawe czy się wyklucza, ciekawe czy oficjalny excel w wersji przeglądarkowej też nie spełnia tego wymogu. Chromebooki ostatnio ostro poszły w górę pytanie czy to ich nie wyklucza.

szarak

To jakiś żart... teraz znaku "-" będziemy używać do dodawania?! :D Gratuluję.

Deykun

@szarak:
To nie żart.

Deykun

Tak średnio mi się podoba, w trailerze najebane patosu po uszy jak cały film będzie taki mdły to mech. Dunkierka to było takie mech.

Deykun

@zryty_beret:
2 razy za długa, 3 razy za nudna.

Aleks

nie idzie tego odczytac, za slaba rozdzieczlsc

Deykun

@Pherun:
Trzeba by używać tego komunikatora dla ludzi ze wschodu.

spam_only

tl;dw mozna jakis skrot? bo pitolenie przez pierwsze 4 minuty juz mnie doprowadza do szału na tym gównianym jutubie.

Deykun

@spam_only:
45% z zysku YouTube trafia do twórcy. YouTube daje 50% wydawnictwom muzycznym za zyski z shortów które będą miały muzykę. Nagrania z muzyką mają więc proporcje: 22,5% twórca + 27,5% yt + 50% wydawnictwo jak nie ma muzyki to 45% twórca + 55% youtube ale YT zlewa te pule globalnie i nie obniża twojego zysku jeśli dodałeś muzykę ani nie podbija jak nie dodałeś, więc efektywnie procent shortów z muzyką decyduje o procencie dla użytkownika.

zryty_beret

@Aleks to zły brat bliźniak Bezosa

Deykun

@zryty_beret:
Zły i gorszy brat bliźniak, ma sens.

zryty_beret

@Aleks to zły brat bliźniak Bezosa

Deykun

@zryty_beret:
Chwila Bezos nie jest w tym uniwersum złym bratem bliźniakiem?

zryty_beret

Ej, mam tu moda przecież. Mogę zbanować @Deykun za robienie mi koło pióra xd

Deykun

wypuśćcie mnie

sens

HTTP 418 FTW

zryty_beret

Kto jest największym przywódcą XX wieku i dlaczego Stalin?

Deykun

Odpowiedź uzasadnij.