Deykun
g/Fakty

Euro to dobrze zbalansowana waluta. 🤔

Jak dzieci bym uczył liczyć to Cola kosztuje 2, truskawki 2, woda 0.5. Basia kupiła dwie butelki koli, truskawki i 3 wody ile zapłaciła? Zadanie dla pierwszoklasisty spoko. Miesięcznie ktoś wydaje 1800.

A takie dziecko na Węgrzech, Cola kosztuje 500, Truskawki też, woda 150. A miesięcznie ktoś wydaje na życie 500000. Kto to wymyślał?

W sumie złotówka nie jest zła kola kosztuje 8, truskawki 9, woda 1.5. Na życie ktoś wydaje 3500. Ale złotówka traci sens przy groszach. 10 groszy? Co za to można kupić. Nawet na kaucje na plastikową butelkę nie wystarczy. 10 euro centów nadal śmieszne, ale ma jakąś siłę nabywczą.

#
Show remaining entries (2 replies)
sens

@Deykun: czemu? Ja jestem biedakiem, to ty sobie kupujesz komputer za 50k xDD

#
Deykun

@sens: nie no tyle to nie xD

#
Deykun
g/Fakty

Draże korsarze

#
sens

@Deykun: kraże dorsarze

#
spam_only

@Deykun: Drasarze Korże

#
Deykun
g/Fakty
  • Czym się różni fortepian od słonia?
  • Fortepian można zasłonić, ale słonia nie zafortepianisz.
#
spam_only

@Deykun: zacny suchar milordzie, do tej pory jak jest coś o zasłanianiu to wspominam o zafortepianianiu

#
Deykun
g/Fakty

Jezu jak ja gardzę polakami.

#
Show remaining entries (5 replies)
Ferun17

@duxet: ej ej who would funk it

#
Ferun17

@duxet: ej ej who would funk it

#
Deykun
g/Fakty

Ja tam najgorszemu wrogowi życzę źle dobranych leków, niech ten odpad wpadnie pod samochód.

#
Ferun17

@Deykun: ehh czemu akurat ja :<

#
Deykun
g/Fakty

Nie ma żadnego uzasadnienia tego ile jebania jest z konfiguracją https lokalnie żeby wydevelopować coś co wymaga https z działającymi certyfikatami.

#
Show remaining entries (7 replies)
Logika

@ToyBlackHat: i tak trzeba żyć!

#
Logika

@spam_only: pki? Punk...

#
Deykun
g/Fakty

#
spam_only

@Deykun: we need to go deeper

#
Aleks

@spam_only: autorytet hehe

#
Deykun
g/Fakty

strimklub

#
Deykun
g/Fakty

Wyżej na liście widocznie lepsi

#
Deykun
g/Fakty

Szkoda, że Polakom się nie chce i Polska jest Polską

#
Show remaining entries (1 reply)
Deykun

@Ferun17: teraz już nie ma Polaków

#
Ferun17

@Deykun: są są

#
Zilog
g/Fakty

Rozstrzygnijmy raz a dobrze: ile bitów jest najlepsze? 8? 16? 32? 64? 128?
Głosujemy w odpowiedziach poniżej:

#
Show remaining entries (9 replies)
kakabix

welebit

#
ToyBlackHat

@Zilog: orbit

#
Deykun
g/Fakty

W ogóle o tym się nie mówi, ale z nowym wykopem rok temu weszło też maskowanie moderacji, nie ma powodów odrzucenia, po akceptacji nie widać nigdzie co nam usunięto, powód tekstowy zbanowania i czas widzą tylko zbanowani ewentualnie ludzie którzy zaglądają w kod strony, ruch na #moderacjacontent istotnie zdechł. Działa to podobnie na fb i w sumie jak widać to sensowna strategia pracy z tłumem, transparentność istotnie koreluje z gównoburzami i aferami.

Listopad 2022 mamy 7 stron wpisów z #moderacjacontent, rok później z 2 strony.

#
Aleks

@Deykun: ja bym się chciał wypowiedzieć tuatj na temat mojego bana na g/tibia

#
Deykun
g/Fakty

nie pluszowy miś ani kwiaty.

#
Deykun
g/Fakty

Poczucie humoru na strimoidzie

#
Deykun
g/Fakty

Tak serio to jak ktoś był w sejmie 9 kadencji i na koniec można tylko powiedzieć, że był w sejmie 9 kadencji, to nie był zbyt udanym posłem.

#
Show remaining entries (7 replies)
kakabix

@Deykun: xd

#
kakabix

@Deykun: btw zrozumiałem, że mówisz o pośle co był posłem Sejmu IX kadencji, a nie ze był przez 9 kadencji

#
Deykun
g/Fakty

Kocham zwierzaczki, ale banowaniem fajerwerków gardzę w chuj, chochoł rozdmuchany jak plastikowe słomki.

#
duxet

@Deykun: ja bym zbanował same petardy

#
Deykun
g/Fakty

dejkun na początku szukania pracy

#
Deykun
g/Fakty

Dla Ciebie gif, a dla @zryty_beret rzecz do zrobienia:
https://i.imgur.com/D8QWPDY.gif

#
Show remaining entries (1 reply)
Deykun

@zryty_beret:
z migomatem

#
zryty_beret

@Deykun: a wiesz w ogóle co spawałem? taką industrialną dice tower sobie wyspawałem. Jeszcze parę szlifów, dekoracji, zielony aksamit do wyłożenia i będzie miodzio

#
Deykun
g/Fakty

To miło, że @Aleks już zmienił awatar na świąteczny

#
Deykun
g/Fakty

Panowie, już za nic nie będę żonaty

#
spam_only

@Deykun: A tam, nie znasz dnia ani godziny, ani minuty, chyba że spojrzysz na zegarek to wtedy będziesz znał.

#
zryty_beret

@Deykun: doceniam odwagę wyjścia z szafy na tym homofobicznym vortalu
jebać pedałuf!

#
Deykun
g/Fakty

Aleks dwoi się i troi żeby tylko nie pokazać rzeczy.

#
Show remaining entries (1 reply)
Zilog

@Ferun17: please leave me out of it

#
Ferun17

@Zilog: https://www.youtube.com/watch?v=1CqpGfWrmc4
tak wygladasz w ekwiwalencie innego życia

#
Deykun
g/Fakty

samotny deykun z zerem dzieci

#
spam_only

@Deykun: jak to z zerem dzieci? a my?

#
Deykun

@spam_only: nie ma co się przyznawać na strimderze

#
Deykun
g/Fakty

W ogóle jak apple zrobi jabłko samochód 🍎, to nie będzie pierwszy owocowy samochód, bo jest już citroën 🍋.

#
Deykun
g/Fakty

W dejkunie żyją dwa koty

#
Ferun17

@Deykun: trzymej av

#
Ferun17

@Deykun: musisz różne spróbować bo różne są

#
Deykun
g/Fakty

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

#