@szarak: @zskk:
Aż ściągnąłem i zainstalowałem.
Faktycznie - postęp jest i to bardzo duży. Obecnie nie jest to już "gównem" o którym pisałem wyżej.
Drętwy interfejs jest mniej drętwy, ale nadal wygoda porównywalna ze stosowaniem śrubokręta w miejsce szczoteczki do zębów.
Nie wczytuje formatu plików "dwg" choć niby je powinien móc, z jakichś większych testów nici.
Po za tym to jak pisze zskk: jak na razie do zastosowań chałupniczych. No i jest to ciągle wersja alpha :/
Jak utrzymają tempo to już za parę lat będzie się do czegoś poważniejszego nadawał, w obecnej chwili to musiałbym być w desperacji aby próbować na nim pracować.
@gethiox: Próbowałem jakieś dwa lata temu i dostałem niezłej kurwicy :) Tyle, że ja szukałem czegoś do pracy a nie domowych zastosowań.
Chwilę później zetknąłem się z darmowym draftsightem który miał trochę niedopracowań a nie braki, zupełnie inny świat w porównaniu do freecada. Teraz praktycznie siedzę tylko na nim i nie widzę jakichś istotnych różnic między nim a autocadem. To co ma jeden ma i drugi, choć każdy z nich ma swoje drobne plusy, działanie chyba równie szybkie, bezproblemowa współpraca z ludźmi używającymi autocada.
Wersja na linuxy jest jeszcze w fazie beta no i to jest trochę ból.
@gethiox: bo freecad to gówno, a fragment nazwy "cad" to kpina z użytkownika,
BTW: Próbowałeś na tym coś działać czy tylko piszesz co Ci się wydaje?
@Kuraito: Te po 60 zł? To były bardzo prawdopodobnie klucze wersji uczelnianych, tj. przechodzą aktywację ale Microsoft ma zastrzeżenia co do ich legalności.
PS: To ja pisałem, ale jak wczytałem się w sprawę to usunąłem posta aby nie siać zamętu.
zabawne http://strims.pl/u/ak kradnie treści i stąd, nawet z moim opisem. jesli to nie bot, to "nasz" akerro zmienil stronę
@GeraltRedhammer: Wynajmując swoje usługi wojskowe zdobywamy punkty honoru, ponadto pozakładany biznes nie cierpi na "sankcjach" przy prowadzeniu wojen. Grałem jakiś czas temu i być może trochę niedokładnie piszę.
@borysses: @GeraltRedhammer: Trochę pograłem w M&B. Ogólnie niezła gra z bardzo ciekawym systemem walki, trochę brakuje jej różnorodności. Przydało by się ją odświeżyć, głównie obsługę samej gry (UI).
@borysses: Drobna rada: nie śpiesz się z dołączeniem do któregoś z władców.
Bank Centralny Rosji w styczniu stracił ok. 20mld USD rezerw walutowych, obecnie ma jakieś 378mld USD.
Obecnie USD jest po 70 RUB ze znaczną tendencją rosnącą.
@zskk: zasadniczo to interesuję się tylko stanem finansów Rosji przy okazji obserwowania co dzieje się w okolicach Ukrainy :)
Za dużo na taki dumny tag.
Można napisać do Biedronia, że jest taki jeden bardzo politycznie niepoprawny portal na którym jest 100% nadreprezentacja heteryków. Zero trans i cis. Może by nam ludziksonów ustawowo dołożono :)
Wczoraj o 11 rano wyszedłem po chleb. Nie pamiętam jak znalazłem się w domu. Dzisiaj rano odzyskałem świadomość na tyle żeby czegoś się napić. Małżowinka się do mnie nie odzywa. W sumie skąd pomysł, że jej milczenie może być dla mnie karą :] Milcząca kobieta to skarb :)
Wyszedłem żeby kupić na śniadanie
jajko i chleb
i nie zdążyłem nawet zmęczyć nóg
pamiętam tylko ze dostałem
nagle od tylu w łeb
Może podrzuci ktoś plany budowy minielektrowni wodnej, lub czegoś w tym stylu. Tak myślę sobie, że przy obecnych nieprzewidywalnych posunięciach Rosji taka wiedza może okazać się bardzo przydatna...
@wysuszony: Znam się ogólnie na prądzie oraz na energetyce i tyle, o ile policzenie "na oko" energii z turbiny wodnej jest banalne to z wiatrakiem miałbym problem. To zależy od typu wiatraka, wielkości, wysokości, lokalnych wiatrów, ich charakteru (stałe/porywy) i częstości występowania.
Tak więc niech moc będzie z Tobą w przeszukiwaniu internetu...
Może podrzuci ktoś plany budowy minielektrowni wodnej, lub czegoś w tym stylu. Tak myślę sobie, że przy obecnych nieprzewidywalnych posunięciach Rosji taka wiedza może okazać się bardzo przydatna...
@GeraltRedhammer: No to będziesz prał ręcznie xD
Lodówka jakieś 0,05kW,
Oświetlenie jakieś 0,2kW (cały dom na LED),
Laptop jakieś 0,05kW,
Czyli jakieś 0,3kW
Gdy tak się zastanawiam to 0,5kW może by wystarczyło, duża bateria akumulatorów powinny dać radę utrzymać dorywcze sprzęty jak odkurzacz i pralka.