@duxet: jak zrobić pustą linię w tekście? Bo standardowy Markdown chyba nie działa. Pusta linia nie musi mieć wysokości linii z tekstem, połowa czy jedna czwarta wystarczą - chodzi tylko o optyczne rozdzielenie bloków tekstu.
@borysses: właściwie to nawet trochę za duży ten odstęp, połowa czy 2/3 tego co jest w zupełności wystarczy...
@duxet: jak zrobić pustą linię w tekście? Bo standardowy Markdown chyba nie działa. Pusta linia nie musi mieć wysokości linii z tekstem, połowa czy jedna czwarta wystarczą - chodzi tylko o optyczne rozdzielenie bloków tekstu.
zapraszam wszystkich chętnych do testowania (ciągle w becie) rozwijającego się portalu: http://beta.cebuloid.pl/ - ten portal jest tak zajebisty że niedługo ten cały strimoid odejdzie do lamusa
Czy wy też uważacie, że strimoid wygrał ze stri.ms? Ja zarejestrowałem się najpierw na stri.ms i chyba byłem jednym z ostatnich, który opuścił okręt. Niestety ale stri.ms jest już chyba martwy.
@bleki: nikt jeszcze nic nie wygrał, obie strony są ciągle na etapie tworzenia i są ciągle mocno niedopracowane
Mi brakuje np. zakładki "komentarze" i nie ma powiadomień, że w treści którą "obserwujemy" pojawił się komentarz - jeśli ktoś zobaczył daną treść wcześniej to nie ma pojęcia, że coś się pod nią dzieje.
zapraszam wszystkich chętnych do testowania (ciągle w becie) rozwijającego się portalu: http://beta.cebuloid.pl/ - ten portal jest tak zajebisty że niedługo ten cały strimoid odejdzie do lamusa
zapraszam wszystkich chętnych do testowania (ciągle w becie) rozwijającego się portalu: http://beta.cebuloid.pl/ - ten portal jest tak zajebisty że niedługo ten cały strimoid odejdzie do lamusa
Kurwa jebany internet wszedzie toi samo, nawet na niszowym serwisie, dla programistów i niby ogarniętych, jeden huj!!! To samo ścierwo!! Syf wchodzi na główną ludzie, niezależnie od pracy.życie kochaja syf!! Przecież. To i huj, to i ja muszę lukać! A WAŁA WYPIERDALAM STĄD KIŚCIE SIE WE WŁASNYM SYFIE JAK TO LUBICIE! JA TU CHCIAŁEM MIEĆ ODSKOCZNIĘ! ALE NIE ! NAJPIERW PEDAŁ CO BŁUŹNI PASTISZEM PRZEDSTAWIEŃ JEZUSDA W AWATARZE, POTEM NIBY KOLEGA DOMINIK NAPIERDALA SZMATAMI. KURWA PIERDOLĘ TO! zE CO INTERNET SERIOUS BIZNE?!! a WŁAŚNIE ŻE TAK! nIEKIEDY TAK A JA MAM JUZ DOSYĆ TEGO SAMEGO SYFU OGLĄDANIA CO WIDZĘ W RZYCIU NA CODZIEŃ WIĘC WYPIERDALAM STĄD I W OGÓLE Z TEKJ CAŁEJ ZJEBANEJ SPOŁECZNO9ŚCI CO WIDZĘ ŻE JEDNAK, MIIMO WSZYSTKO ( ŻE NIE! JEST FAJNIE! MY TU INNI NIŻ ZWYCZAJNE ŻYCIE!) NIBY FAJNIE, ALE JEDNAK TO PODRÓBKA ZWYCZAJNEGO ŻYCIA. TO JA STĄD SPIERDALAM. BO WYJEBANE MAM NA TAKIE TEMATY. ADIOS PRZEGRAŃCY. MOŻE I JA TEŻ NIM JESTEM ALE NA PEWNO NIE ZMARNUJĘ ANI SEKUNDY MOJEGO ŻYCIA NA BYCIE TU.!!!!! TYLE. i HUJ W DUPĘ KAŻDEMU ZE ZJEBÓW CO TO MYŚLĄ ŻE NA INTERNECIE MOŻNA MIEĆ ODSKOCZNIĘ, A JESZCZE BARDZIEJ HUJ W DUPĘ LUDZIOM CO TO TRAKTUJA JAKO ALTERNATYWĘ ŻYCIA, ALBO NIEZŁY ŻART. oLEWAM WAS! I ŻAL MI WAS. I tak. Jak dla mnie internet seriuas/siriuas, czy jak tam biznes. Był.
Zastanawiałem się ostatnio nad pragmatyzmem politycznym. Te poglądy wyglądają logicznie - odrzucenie ideologii, przyjęcie podejścia empirycznego, naukowego i tak dalej. Istnieje jednak poważny problem - jak mamy określić, co jest właściwie dobre? Są pewne przypadki, które są oczywiste. Prawie każdy się zgodzi, że dżuczeańskie państwo jest gorsze od zachodnich demokracji (co nie oznacza, że ten drugi system jest fantastyczny). Co jest jednak lepsze - bardzo drogi system opieki zdrowotnej zapewniający kilka lat dłuższe życie czy znacznie tańszy, ale gorszy pod względem jakości? Coś, co zapewnia (powiedzmy) miesięczne pensje dla 2 ludzi na poziomie 20k i 2k, czy 5k i 4k? Podejście pragmatyczne zatem nie jest rozwiązaniem, bo w zależności od przyjętych założeń (a tę rolę spełniają ideologie) różne rozwiązania mogą być najlepsze. Czy się mylę?
@Paradygmat: Jeśli cele praktyczne są jednakowe z ideowymi to ideologia jest zbędna.
.
Jeśli zaś cele te są tylko zbieżne to aby osiągnąć jakiś cel (np. zbudować dom) musisz wykonać nakład pracy na cel praktyczny, realizujesz tym samym również część celu ideowego bo są zbieżne, plus nakład pracy na brakującą część celu ideowego.
.
Inaczej ujmując: pragmatyzm jest brakiem ideologi. To chyba trafniejsze ujęcie niż to co wcześniej napisałem, ze są przeciwieństwami, bo każda ideologia (czy raczej działanie na niej oparte) musi zawierać elementy pragmatyzmu.
@duxet: jak zrobić pustą linię w tekście? Bo standardowy Markdown chyba nie działa. Pusta linia nie musi mieć wysokości linii z tekstem, połowa czy jedna czwarta wystarczą - chodzi tylko o optyczne rozdzielenie bloków tekstu.
Zastanawiałem się ostatnio nad pragmatyzmem politycznym. Te poglądy wyglądają logicznie - odrzucenie ideologii, przyjęcie podejścia empirycznego, naukowego i tak dalej. Istnieje jednak poważny problem - jak mamy określić, co jest właściwie dobre? Są pewne przypadki, które są oczywiste. Prawie każdy się zgodzi, że dżuczeańskie państwo jest gorsze od zachodnich demokracji (co nie oznacza, że ten drugi system jest fantastyczny). Co jest jednak lepsze - bardzo drogi system opieki zdrowotnej zapewniający kilka lat dłuższe życie czy znacznie tańszy, ale gorszy pod względem jakości? Coś, co zapewnia (powiedzmy) miesięczne pensje dla 2 ludzi na poziomie 20k i 2k, czy 5k i 4k? Podejście pragmatyczne zatem nie jest rozwiązaniem, bo w zależności od przyjętych założeń (a tę rolę spełniają ideologie) różne rozwiązania mogą być najlepsze. Czy się mylę?
każda ideologia jest przeciwieństwem pragmatyzmu.
Na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek? Pragmatyzm też może być ideologią, [..]
Po takim stwierdzeniu zwątpiłem w poprawność swojego rozumienia słowa pragmatyzm jak i ideologia, sprawdziłem więc na wiki:
.
Pragmatyzm – system filozoficzny, którego podstawowym elementem jest pragmatyczna teoria prawdy, uzależniająca prawdziwość tez od praktycznych skutków, przyjmująca praktyczność za kryterium prawdy.
.
Ideologia - We współczesnym znaczeniu [..] zbiór poglądów czy sądów [..] które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy i o tyle są akceptowane w ramach określonej ideologii, o ile pozostają w zgodzie z subiektywnym odczuciem interesu określonej grupy. I jako takie właśnie nie mogą być oceniane w kategoriach teoretycznych, a więc przede wszystkim z perspektywy prawdy.
.
Wychodziło by na to, że to Ty się mylisz co do znaczenia tych słów.
.
Co do "systemu jako bezwzględnej maszyny" to zupełnie odmiennie te słowa pojęliśmy. Dla Ciebie to była maszyna zagłady ludzi a dla mnie przestrzeganie prawa bez względu na to kim jest osoba która je łamie. Czy mijanka znaczeń po całości :)
.
Skąd pomysł, że cel ideowy jest oderwany od rzeczywistości? Nie wynika to z żadnej definicji! I jeszcze, skąd pomysł, że cel ideowy, nie jest praktyczny?
Cel praktyczny to cel praktyczny, zaś cel ideowy może być celem praktycznym - ale nie musi.
.
[..] bo jest limit 1500 znaków