borysses
g/pogadachy

Już dłużej nie wytrzymam... Czemu lisek od długiego już czasu jest tak kurewsko wolny? Co zakładkę otwieram to 5-10 sekund zwiecha, zwiechy przy wczytywaniu stron, zwiechy przy skrolowaniu... Dokładnie to samo mi się dzieje na różnych systemach (win7, win8, SUSE) i z różnymi addonami. Co zamiast liska?

Karramba

@borysses: hmm... a może to jakiś AV wstępnie testuje strony? Bo takie coś jest mocno nienormalne, 1-2s (oczywiście z Adblockiem i kilkoma listami) i już strona jest. Lub coś nie tak z połączeniem lub kompem (jeśli te wszystkie systemy na jednym sprzęcie postawione).

akerro
g/Windows

program do klonowania folderów na windows?

chodzi o jakby backup, tylko przez zrobieniem backupa musi porównać dwie lokalizacje, jeśli w lokalizacji źródłowej brakuje plików, które są w lokalizacji docelowej powinno usunąć te w lokalizacji docelowej, jeśli w docelowej pliki są nowsze, powinno je skopiować i nadpisać te w docelowej.

istnieje coś takiego?

Karramba

@akerro: jednak zbyt przesadzone @Writer ja polecam sprawdzić "AutoVer", proste i skuteczne jak na razie, robi również wersje na bieżąco :)

akerro
g/Windows

program do klonowania folderów na windows?

chodzi o jakby backup, tylko przez zrobieniem backupa musi porównać dwie lokalizacje, jeśli w lokalizacji źródłowej brakuje plików, które są w lokalizacji docelowej powinno usunąć te w lokalizacji docelowej, jeśli w docelowej pliki są nowsze, powinno je skopiować i nadpisać te w docelowej.

istnieje coś takiego?

Karramba

@akerro: czy to nie mała przesada używać i uczyć się gita dla robienia kopi jednego folderu (choć bardzo istotnego)? Dodatkowo systemem jest XP.

akerro
g/Windows

program do klonowania folderów na windows?

chodzi o jakby backup, tylko przez zrobieniem backupa musi porównać dwie lokalizacje, jeśli w lokalizacji źródłowej brakuje plików, które są w lokalizacji docelowej powinno usunąć te w lokalizacji docelowej, jeśli w docelowej pliki są nowsze, powinno je skopiować i nadpisać te w docelowej.

istnieje coś takiego?

Karramba

@Writer: Znasz może coś do robienia kopii zapasowej, ale tak aby można było odtworzyć dane z różnych okresów czasu? Np. kilka wersji tego samego pliku.

akerro
g/Windows

program do klonowania folderów na windows?

chodzi o jakby backup, tylko przez zrobieniem backupa musi porównać dwie lokalizacje, jeśli w lokalizacji źródłowej brakuje plików, które są w lokalizacji docelowej powinno usunąć te w lokalizacji docelowej, jeśli w docelowej pliki są nowsze, powinno je skopiować i nadpisać te w docelowej.

istnieje coś takiego?

Karramba

@akerro: jest, tylko nazwa mi uleciała, darmowe


"syncback"

derp
g/effay

ulubione marki/projektanci:

  1. acronym
  2. arcteryx
  3. rick owens
  4. boris bidjan saberi
  5. outlier // z biedackich na które może sobie pozwolić przecietny człowiek zdecydowanie nike
Karramba

@derp: bardzo Panu dziękuję

derp
g/effay

ulubione marki/projektanci:

  1. acronym
  2. arcteryx
  3. rick owens
  4. boris bidjan saberi
  5. outlier // z biedackich na które może sobie pozwolić przecietny człowiek zdecydowanie nike
Karramba

@derp: czytelnicy niekiedy zadają pytanie:

-co Pan myśli o powiedzeniu "nie szata zdobi człowieka"?

Czy zechciałby Pan zaspokoić ich ciekawość w tej kwestii?

borysses
g/pogadachy

Kinder Bueno > sex

Karramba

@borysses: wiek zaczyna dawać znać o sobie...

shish
g/programowanie

Hej co potrzebuje, żeby napisać przykładowy program z http://pl.wikipedia.org/wiki/Pascal_(j%C4%99zyk_programowania)

Karramba

@shish: ten język umarł i został wskrzeszony, tak jak biblijny Łazarz ;) kompilator pod win/lin http://www.lazarus.freepascal.org/

GeraltRedhammer
g/opensource

Po latach korzystania pokonała mnie Libre Office. Nie wiem co oni pochrzanili i od jakiego czasu, ale nie potrafię dodać numerów stron. Kiedy wybieram wstaw numery stron nie mam opcji zaznaczyć w którym rogu mają się pojawić, tylko pojawiają się tam gdzie był ostatnio kursor i można je usunąć spacją . WTF?

Ktoś wie jak dodać prawidłowo numerację stron. A może to bug LO i lepiej mieć OO?

Karramba

@GeraltRedhammer: czy aby nie masz możliwości ustawienia tego poprzez ogólne formatowanie tekstu "wyrównaj do lewej"/"wyrównaj do prawej"/"wyśrodkuj"? w OO tak jest

scyth
g/Humor

Neuropa! Spisek! http://i.imgur.com/4tT1DbT.jpg

Karramba

@scyth: Sugerujesz powiązania neuropy z Żydami? :D

m__b
g/pogadachy

No i ***** bombki strzelił, choinki nie będzie. Precz z impostorami!

http://strimoid.pl/e/PqWcJn#jM0Wo5uh

Karramba

@m__b: kurwa, jeszcze tego raka brakowało, najpierw praptak teraz on...

kalmanawardze
g/pogadachy

Haha w skarbówce chyba mają jakieś odkurzanie dokumentów. Przyszło właśnie zgłoszenie się po mandat za błędnie wpisane pole w picie za uwaga 2009 rok :D Zna się ktoś na tym? Po jakim czasie jest przedawnienie? Dzwoniłem do urzędu i chodzi tylko o 160zł dotacji na rzecz mandatu, ale chyba ich pochlało, że teraz mi wyciągają pit sprzed lat? Wtedy nikt tego nie zauważył? ;o Żeby nie było, całość rozliczona jest dobrze, ale błędnie jest wpisana jedna liczba...

Karramba

@kalmanawardze: chyba 5lat

Miljarter
g/pogaduchy

Może ktoś z was jest w temacie: Czy dobrze rozumiem: Nie stawienie się w PUPie w wyznaczonym terminie (brak usprawiedliwienia) prowadzi do skreślenia z listy bezrobotnych, a to oznacza utratę ubezpieczenia zdrowotnego. Kolejna rejestracja możliwa jest dopiero za 3 miesiące, więc trzeba albo samemu sobie opłacić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne 350 zł/miesiąc, a jeśli nie będziemy ubezpieczeni przez jakiś okres to dowalą nam opłatę dodatkową?

Karramba

@Miljarter: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443

Chyba jest też coś takiego, że jak podejmiesz pracę to składki odprowadza twój pracodawca i ta opłata dodatkowa anuluje się. Najlepiej zadzwoń do ZUSu, wbrew temu co się o nich pisze to tam też pracują normalni ludzie i to z obowiązkiem wyjaśnienia Ci takich rzeczy (dla nich pytania "co mam zrobić aby wam mniej zapłacić" to chleb powszedni).

grzegorz_brzeczyszczykiewicz
g/Wykop

Wykopowa swieta wojna wylewa sie juz na inne portale...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15277102,Uzytkownik_Wykopu_pl_wyjasnia_oskarzenia_przeciwko.html#MT

http://3obieg.pl/watpliwe-wyjasnienia-wosp-odnosnie-nawiazek

Czekam na fronde. Pomyslec ze zaczelo sie od glupiego obrazka na kwejku czy gdzies. Jednak internet jest pelen debili.

Karramba

@Writer: od zajmowania się WOŚP/Caritasem