Strimoid... i co teraz?

Podsumowanie ostatnich planów, bez kolorowania prawdy (i ocieplania wizerunku).

61 comments Strimoid zskk strimoid.pl 0

Panie i panowie...

Plany mają to do siebie, że nie zawsze da się je wypełnić w 100%, czasem nawet i 50% to dużo. W naszym przypadku liczyliśmy na więcej, ale się przeliczyliśmy.

Zacznę od najważniejszej zmiany w sensie wielkości - layout. Otóż umówiliśmy się dość poważnie z u/borysses na temat layoutu, mieliśmy kilka elastycznych terminów, nie chcieliśmy w żaden sposób robić koledze pod górkę czy wywierać na nim presję. Z nieznanych nam powodów kolega zniknął najpierw na chwilę (10-15 dni), następnie pojawił się na 2-3 dni, zapewnił, że praca w toku, po czym zniknął i tak ślad po nim zaginął. Sprawdziliśmy kilka popularnych serwisów na których się udzielał - kamień w wodę.
Jako, że była to osoba poważna i która dbała zawsze o swoje treści, jak i o cały portal, nie uważam, że był to jakiś pierwszy lepszy troll - za dużo wysiłku włożył w kreowanie swojego wizerunku na strimsie jak i tutaj, aby to był zwykły wkręt. Mam tylko nadzieję, że nic się mu nie stało i kiedyś wróci do nas opowiedzieć co się mu w życiu wydarzyło.
Niemniej, wracając do sedna sprawy. Wraz z layoutem planowaliśmy zaimplementować cały szereg poprawek i usprawnień. Czekaliśmy z nimi głównie po to, aby nie robić tego samego dwukrotnie - najpierw dla starego a później dla nowego. Pech chciał, że styl nie wyszedł.

I co teraz? Społeczność w miarę uczciwie trzyma się całości, nawet w tak skromnym gronie i chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za Wasz wkład, w szczególności:
@akerro, @shish, @newinuto, @Runcheinigal, @szarak, @Paradygmat, @HadronsCollidor, @Herschel, @osiwiony, @zryty_beret, @Kuraito, @andrzej_gownooki, @Jezor, @Jasiek, @lothar1410, @dotevo, @wysuszony, @Volkh, @mohairberetka, @Zauberlehrling, @sens, @Zian, @gethiox, @MoonAteTheDark, @shzgfx, @Karramba, @only_spam, @Deykun, @Analfabeta, @_lechu_, @Avaria, @M-soft, @Pherun, @Xanthia, @ilsn, @lobotomius, @Prospero, @l____________________________l, @baseband5, @test, @El_Patron, @pan_jan, @globtroter, @Wojnar, @jkl, @localhost
Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Sam fakt, że jest Was aż tylu, stanowi solidny dowód, że ten portal ma rację bytu.
Co teraz zrobimy? Otóż wszystkie poprawki, które mieliśmy gotowe (@duxet poda nam ich detale) postaramy się dostosować do aktualnego stylu - część z nich w trakcie wydłużającego się oczekiwania na borysa została już dodana, ale jeszcze coś mamy w zanadrzu. Kolejnym krokiem jest oddzielenie portalu od api (teraz stanowią całość), przepisanie sporych fragmentów kodu, wykonanie wszystkich testów itp. Następnie dopniemy do tego odświeżony aktualny wygląd, bądź, jeśli w międzyczasie znajdziemy kogoś kto zrobiłby to dla nas, łatwiej będzie tej osobie się dopasować do czystego api niż pokracznej konstrukcji którą mamy teraz.

Problem z layoutem jest jeszcze jeden. Nie jest łatwo znaleźć osobę która ma uczciwą wiedzę na temat technik, zasad panujących w grafice oraz poczucia stylu, osobę która będzie miała czas na to, aby wykonać taki layout oraz osobę która zrobi to nieodpłatnie (względnie, za dług wdzięczności). Jeśli kotoś takiego znacie, jeśli ten ktoś z chciałby dołączyć do naszej społeczności - dajcie znać.

Brak powiązanych.
zskk

Ach, byłbym zapomniał :) wraz z nową wersją wprowadzimy maskotkę tego serwisu :) nic nie powiem więcej, niemniej - trochę życia wprowadzimy :P

gethiox

@zskk: czyżby maskotką serwisu był bizon z dziobem? :^

zskk

@gethiox: nic nie powiem, spokojnie :D

Runcheinigal

@zskk: Może by tak Żubra? ;)

zskk

@gethiox: @Runcheinigal: w swoim czasie zrobimy wybory, pierw tygodniowe zglaszanie swoich faworytow, następnie, wybory, następnie zgłaszanie prac graficznych, następnie wybory ostatecznej grafiki.

gethiox

@zskk: do wygrania krzyżówki sto!, dwieście!, czysta!, czterysta!, pińćset! i tysionc panoramicznych!

Runcheinigal

@zskk: Fajnie by było jakby można mieć taką maskotkę jeszcze, kupić. Tylko to już chyba jak będzie więcej ludzi i się będzie opłacało zamówić większą partię :)

Paradygmat

@zskk:
Mi osobiście podoba się obecna szata graficzna.

zskk

@Paradygmat: tragiczny nie jest, poza tym wiele osob sie zwyczajnie przyzwyczailo. niemniej facelifting bylby milewidziany ;)

akerro

ale jak mówiłem w marcu, że layout nie jest priorytetem to nikt się nie zgadzał...

zskk

@akerro: nie wszystkie decyzje, które podejmujemy są tymi prawidłowymi. kto mógł wiedziec, jak się wszystko potoczy?

akerro

@duxet @zskk jak przez weekend będę miał czas to mogę zebrać listę bugów, które zgłoszę na gitlabie gdzie mam dostęp do prywatnego repo, jest pełno niedoszlifowanych rzeczy, których nie zmieszczę w jednym tekście, lista będize dużo lepsza, jedna która mnie wkurza jak pracuję z api:
https://i.imgur.com/ulm1stV.png
http://api.strimoid.pl/content/yA25d0 są dwie klasy tutaj _replies i replies, one się od siebie różnią, mają inne struktury, a robią to prawie samo... jak będziecie robili coś z API to przyjrzyjcie się temu, jest więcej takich drobiazgów, które najlepiej pokazać screenshotem albo samym kodem.

zskk

@akerro: lista bugów i poprawek - jak najbardziej. Samo api bedzie przepisane i ujednolicone, zapewne będzie też trochę zamknietych, pozniej otwartych beta testów - jesli dożyjemy do tego czasu to poprosimy cie o weryfikacje wszystkiego.

akerro

@zskk: masz konto na gitlabie? weź mu druxet zrób dostęp

akerro

@zskk: aha no i ogólnie to tak, trzeba technicznie oddzielić strimoid.pl od Strimoid OpenSource Social network, wg. mnie powinny być dwa repozytoria, które się na siebie nakładają ofc. strimoid.pl zamknięte i tutaj proponuję tego gitlaba albo bitbucketa, co tam chcecie i githuba, żeby kiedyś ktoś przypadkiem passów do bazy nie commitnął.

zskk

@akerro: wlasnego gita zestawię.

akerro

@zskk: po co podwajać robotę? jest gitlab mamy tam konta, napisałem tam listę issues, kod tam jest... też kiedyś hostowałem sobie sam gita, ale po co? jest mnóstwo stabilnych i dobrych alternatyw. do tego normalne klienty desktopowe i mobilne.

zskk

@akerro: mowi to obronca prywatnosci ;) zobaczymy jeszcze, na razie mam mase swojej pracy na głowie, cięzko znaleźć czas dla siebie, a tym bardziej tutaj :/

akerro

@zskk: akurat gitlab i bitbucket są ok, to github ma mnóstwo spywaru w JSie i flashu.

szarak

Bardzo miłe słowa, ale właściwie z całego oświadczenia wynika tylko, że nie ma co liczyć na nowy styl i … tyle.

Karramba

@szarak: ... i że zdecydowali się iść na przód bez czekania na styl

Runcheinigal

@szarak: A Ty dalej pozostaniesz zrzędzącą, duszącą grosz wyrachowaną pałą, za jaką Cię uznałem kiedyś po sporzyciu i teraz i jak zawsze potwierdzaj i upewniaj mnie w tej opinii. Myślałem że się myliłem, ale Ty jednak mimo osobowości, umiejętności i wiedzy oraz doświadczenia, swoim defetystycznym i zawsze na: "NIE!", albo: "TO NIE MA SENSU/SIĘ NIE SPRAWDZI" podejściem, odbierasz kurwa całą radość i nadzieję ludziom korzystającym z tego portalu. Weź się ogarnij i zastanów po co w ogóle tu piszesz? Dla rozrywki? Dla konkurencji? Albo że po prostu jesteś niemiły i wyżywasz swoje własne frustracje- i tak, wiem ja to robię często, ale nie tak zawsze nagminnie względem portalu, tylko po pijaku wobec samego siebie, tak naprawdę.
Więc weź się wreszcie zastanów, po co tu jesteś? Po to by mieć społeczność i w niej uczestniczyć? Czy żeby cały czas podważać sens jej istnienia?

Jezor

kiedyś po sporzyciu

= teraz po spożyciu? Kolego @Runcheinigal, piłeś - nie pisz :P

zskk

@szarak: @Runcheinigal: każdy ma tu swój wkład panowie ;) każdy w pewien sposób tworzy obraz całości :D

shzgfx

@zskk: no tak, bo bez tego nie było by klimatu który nam się tutaj utworzył ;)

Runcheinigal

@Jezor: No to co to za przyjemność w takim razie?
Chcesz mi powiedzieć że w internecie będziesz moim psem
Trochę głupio, bo to: Wolna kraina i będę po niej jeździł tak jak mi się spodoba! A najlepsze3 że jednak nikogo nie zabiję.
Więc FUCK OFF!! :)
This is a free man country! And We Will Fight to are FREEDOM!!!

Jezor

@Runcheinigal: najpierw kwadratowy z tekstem, potem okrąglusi z linkiem :P
A jeździj sobie, jeździj; tylko się potem nie zdziw, że nikt Cię poważnie nie traktuje :>

zskk

@Runcheinigal: oj bez spiny też, każdy należy do społeczności na swój sposób ;)

Runcheinigal

@Jezor: I będę jeździł, mimo że na tym świecie są tacy co chcą zrealizować w praktyce świat fikcji Komunizmu, Orwella, Howarda, ja dalej, dopóki jest paru normalnych ludzi co mają na to wpływ, nadal będę miał swój
FREEDOM ! ! !

Runcheinigal

@zskk: Nie zgadzam się. Bo mimo że zarówno @Jezor jak i @szarak mimo że ich cenię i szanuję na swój sposób to nie uważam ich prawdziwie za część naszej społeczności!
Mogą się znać na informatyce i marketingu, mogą rzucać mądre słowa, ale czy ktokolwiek z Was usłyszał od nich słowo prawdziwej zachęty i wsparcia, oprócz ponaglenia i pretensji?
Jak nazwać człowieka który zniechęca Nas do tworzenia "bo to nie ma sensu/nie opłaca się i nie dam złamanego grosza na to"?
Jak nazwać człowieka który nie wierzy w przyszłość, tego pięknego portalu, a wchodzi tylko po to by podawać jego istnienie w wątpliwość, zaraz po dodaniu dobrej Treści?
Czy prawdziwie chce swoim zdobytym autorytetem budować wspólnotę i serwis?
Czy tylko zniszczyć naszą wolność, społeczność i FREEDOOM !!!

zskk

@Runcheinigal: sam taki jestem, wiecznie narzekam, dopierdalam sie, wiec ich rozumiem ;)

Runcheinigal

@zskk: Ja też wszystko rozumiem, ale jednak jakbym rozumiał bardziej tak jak Ty, to bym się jednak tak nie opierdalał i zrobił swoje ;]

szarak

@Runcheinigal: Runie, Ty jak zwykle pokazujesz, że boli Ciebie coś w zadku i nie do końca rozumiesz co. Znów wyskakujesz z czymś w stylu "duszącą grosz" - skąd w ogóle pomysł żeby w tej dyskusji coś takiego przytoczyć? Przecież nikt tu nawet przez chwilę nie przytaczał tematu pieniędzy. Dalej jesteś równie niezrównoważony co zawsze, bo mi zazdrościsz… rzeczy, które sobie sam wymyśliłeś ;) Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem, co mam i czego nie mam a ciągle walczysz ze swoim wyobrażeniem o mnie :) To smutne.

Więc weź się wreszcie zastanów, po co tu jesteś? Po to by mieć społeczność i w niej uczestniczyć? Czy żeby cały czas podważać sens jej istnienia?

Czy Ty w ogóle czytasz co napisałeś zanim naciśniesz wyślij? Jestem częścią tej społeczności niezależnie od tego ile wypijesz. Duxet dobrze wie dlaczego go cisnę, od zawsze otwarcie o tym rozmawiam i daję mu na tacy rozmawiając niemal codziennie z nim paroma innymi osobami, którym także zależy na tym serwisie.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób wspierałem ten serwis, to znaczy że naprawdę niewiele widziałeś. Mówisz innym, że "tylko narzekają" a sam chwilę później we wpisach narzekasz na braki funkcjonalności :D Niezła hipokryzja. Nie mam ochoty bawić się z Tobą w wyliczanki, ale wiem jedno: każdy tutaj Ciebie kojarzy, ale raczej nie z Twojego ciężkiego wkładu w serwis, nie z setek wspaniałych treści które dodałeś, nie z cudownych relacji które nawiązałeś i przeniosłeś do życia pozainternetowego. Za to wiele osób kojarzy Ciebie z Twoich psychopatycznych wywodów we wpisach i ze swojej listy zablokowanych.

Pozdrawiam.

Runcheinigal

@szarak: Pewnie jak zwykle masz rację, zawsze po paru piwach mam swoje wersje tego jak rzeczy wyglądają, a jak powinny. Nie bierz tego do siebie. Po prostu jak zwykle przesadziłem :/

localhost

Zostałem wymieniony. Jak miło ;3
Co do zmiany layoutu to ten, który jest teraz jest spoko.

Jezor

@localhost: ja się zastanawiam, o co tyle szumu z tym layoutem. Mi by wystarczyła możliwość zmiany kolorków z domyślnych na dowolne z poziomu ustawień (co i tak można zrobić stylem) i strimoid jest śliczny :>

localhost

@Jezor: no wystarczą drobne poprawki, bo styl jest ładny.

zskk

@localhost: problemem jest wprowadzanie poprawek. aktualny kod to dżungla, a bootstrap nie pomaga

Jezor

@zskk: hm, a nie lepiej zrefaktoryzować kod zamiast robić wszystko od nowa?

zskk

@Jezor: na jedno wyjdzie. poza tym rozpięcie api od frontendu wyjdzie na dobre

azhag

@localhost: ja nie :( chlip, chlip ;(

szarak

@azhag: o kurczę, masz 9 miesięcy stażu, ale sam też nie kojarzyłem Twojego nicka :( Musisz więcej zbijać bąki na wpisach, jak my :P:P

shish

@localhost: @Jezor: Bo to miała być realna zmiana. Wiecie... takie coś się dzieje... Kręcenie się w koło to zawsze jakiś ruch, a nie stanie w miejscu.

Pokaż ukrytą treść ten styl jest spoko (;
shzgfx

Coz jak wam się nie spieszy to ja zrobie ten styl, tylko wiecie ucze się nie XD @zskk

gethiox

@shzgfx: spoko, damy ci elastyczne terminy cobyś się nie stresował :v

gethiox

@szarak: pff, jak się jeszcze uczy to może i na dzisiaj się wyrobi :p

shzgfx

@gethiox: myslałem, że na wczoraj

globtroter

hehe borysses na klid.pl tez przepadł jak kamień w wodę widać historia lubi sie powtarzać xD

baseband5

@globtroter: Plusik za przypomnienie mi o klidzie. Chyba tam znalazłem strimoida. ;) albo zaraz po jego upadku zacząłem szukać.

globtroter

@baseband5: na pewno tam go nie znalazłeś :) zresztą klid to już historia stoi tylko archiwum (w trybie read-only) nie ma o czym pisać bibliotekarze jeszcze o nim pamiętają xD i to tyle

Karramba

@zskk: Z tego co wiem to przepadł po tym jak zobaczył podejście niejakiego "milordi" który praktycznie zawłaszczył klida który chyba pierwotnie nie miał należeć do jednej osoby. I chyba słusznie, bo "milordi" okazał się gówniarzem, nie takim jak strims ale również. Trochę szkoda, że jako osoba mocno zaangażowana w powstawanie klida nie powiedział publicznie (ok, może stali bywalcy klidowego irca wiedzieli) co się dzieje za kulisami, można było pieprzyć milordiego i założyć alternatywę.

@globtroter: pamiętasz cyrk z domeną klid.pl? była tam strona z możliwością pisania anonimowych komentarzy, chyba przewinęła się tam nazwa strimsa.

andrzej_gownooki

@zskk: praktycznie rzecz biorac ja tez sobie poszedlem jak i kilka innych osob wymienionych \; a rajtek dalej jest drugi w liczbie dodanych treści nie liczac bota

zryty_beret

@andrzej_gownooki: Niezupełnie. Piąty to najwyżej, co mogłoby być z niego wg liczby treści: Writer - 674 treści, akerro - 1829 treści, newinuto - 1328 treści, shish - 776 treści, borysses - 1106 treści,

gethiox

Weź ktoś to mi zabierz z oczu, po cholere to przypinać…