wale już 4 posta z rzędu, chyba zamieniam się w ruchena, jescze tylko troszkę bardziej wylewny być muszę
@sens: vermont ipa całkiem spoko ale summer ale to brałem tylko dlatego, że nic lepszego poza tym nie było
@sens: Prawie dorosłeś do powielenia mojego schematu- ale na to brakuje Ci i łba i klasy i gustu, oraz wiedzy. Dr Brew jest już dawno passe.
Ciśnij HArnasia wieśniaku xD
super ministerstwo zdrowia przepycha właśnie list intencyjny jako gwarant dostania sie na specializacje xdd boze szumowski to chyba najgorszy minister zdrowia a biorac pod uwage ze wczesniej był nim radziwiłł to naprawde duzy wyczyn
@ajdajzler: listy intencyjne - no nie oszukujmy się rządzący są raczej przedstawicielem sitwy i wgl więc dla nich ułatwienia nepotyzmu są bardzo korzystne
baza pytań - prawdopodobnie chodzi o to żeby obcokrajowcy upierdalający teraz test LEK na potęge (którego poziom moim zdaniem jest banalny jeśli chodzi o zaliczenie [co innego uzyskanie wysokiego wyniku]) mieli łatwiejszą drogę xD
@strimsVEVO: teraz sb przypomnailem ze calkiem niedawno była debata w sejmie o jakies przyjmowanie lekarzy co sb kwalifikacje w jakichs randomowych krajach spoza ue 🤔 i jak dobrze pamietam to rzad na to poszedl. a co do nepotyzmu to nwm, troche mi sie to nie łączy zeby im zalezalo na rozwijaniu go na takich dosc niskich szczeblach xd ale moze moze, nwm nie znnam sie na tym
Jebiemy system w ostrym cieniu mgły.
Więcej już za 48 h, postaram się napisać coś bardziej ambitnego.
Pracodawca wystawił mi PIT, wyszło 0 zł zwrotu podatku. Podatki teraz są rozliczane automatycznie, więc położyłem na to lachę i do przodu.
Dziś dostałem pismo, że mam do zapłacenia "podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2019 w kwocie 15 zł wynikającej z zeznania podatkowego PIT-37". Skąd to się mogło wziąć, ktoś może ma pojęcie? Mam tylko jedną umowę z jednym pracodawcą.
@zryty_beret: Gdyby pracodawca puszczal za male zaliczki na pit4 i w pit4r to wyszlo to by z niego sciagali, takze cholera wie. Zadzwon i sie spytaj moze z jakiej racji, to moze byc tez blad.
@zryty_beret: Trzeba było pracować na czarno, polecam ten styl życia, działamy w ostrym cieniu mgły i jebiemy system.
duzo tu osob zwiaznych z IT wiec pozwole sobie zapytac; czy polecacie jakąś ksiazke zwiazana z szeroko pojetym IT, ktora wam sie po prostu bardzo spodobala i byla taka, no po prostu, fajna?
obojetne jaka technologia i objetosc, najwazniejsze, zeby czytajac po prostu mialo sie motywacje i ochote zglebiac temat dalej. Ja raz wzialem sie za "Head first C" i bardzo pryzjemnie wspominam przerobienie polowy tej ksiazki, mimo ze w sumie nigdy nie myslalem o pisaniu w C, to dowiedzialem sie wtedy bardzo duzo rzeczy ogolno programistycznych. Stad tez, obojetne jaka technologia
@ajdajzler: https://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm#format/d bardzo fajnie i logicznie poukladane tematy, zagadnienia, itp. Kazdemu kto para sie z programowaniem smialo polecam.
@ajdajzler: https://www.amazon.com/UNIX-History-Memoir-Brian-Kernighan/dp/1695978552 to ostatnio przeczytałem.
powiem wam ze jesli nie zdam najtrudniejszego teraz egzaminu ktory wydaje mi sie ze nie zdam ORAZ nie dsotne pracy o kt sie ubiegam a mam dostac info w tym tygodniu to podejme jakies radykalne kroki w moim zyciu zawodowym i nwm rzuce studia i pojde se do korpo albo pojde studiowac jakies zarzadzaie/ekonomie i bd se stabilnie klepal w kompa w korpo za 3k netto a w wolnym czasie uczyl kodzenia bo szkoda nerwuw na te stoodia
@zskk: na przyszłość polecam zatem mieszadło, raz a porządnie. Nie jakiś mikser-popierdółka, że oczy krwawią, mieszadłem załatwisz je na dobre: https://wideshop.pl/pol_pl_MIESZADLO-PODWOJNE-ELEKTRYCZNE-MIESZARKA-1900W-781_2.jpg
Jedno pytanie.
Dlaczego @Pherun wciąż tu jest?
Przecież to żydowski ukrainiec, krypto gej, troll i nikt go nie lubi.
Ja oczywiście to co innego, mnie tylko nikt nie lubi xD
@Aleks: Jak śmiesz Pan śmiećPokaż ukrytą treść WGL! JA to tylko sprawdzam czy jest podatny grunt na socjalistyczną rewolucję i do utopienia tej namiastki resztek cywilizacji białego człowieka we krwi niewinnych ofiar. Gdzież to porównywać do lewicowania?! Jestem wysoce prawicowym prowokatorem raczej. Choć skłaniałbym się raczej do zwykłego konserwatysty i alkoholika, pierdolącego z po północy, bo nie ma z kim gadać, oprócz byłych dup, kolegów chlorów i ludzi z internetu. A tylko ludziom z internetu można prawdę powiedzieć. Czasami czuję się taki samotny ;___;
@zryty_beret: Nemezis myślących i Poratowanie ludzi ubogich rozkminą.
Oto ZrytyBeret xD
Jak Ty się uważałeś za szczyt rozwoju intelektualnego, to nic się nie zmieniło- "od starych czasów" i dalej jesteś zwykłym osłem- ale Cię lubię, bo myślę że dobry z Ciebie chłop, chcesz dobrze, tylko, zryty beret przeszkadza xD
Ile strimoidan potrzeba żeby wykręcić żarówke/
Pokaż ukrytą treść 100 jeden wykręca żarówke pozostałych 99 dodaje wpisy do złych grup
@Pherun: ilu strimowiczow potrzeba zeby dodać wpis?
Pokaż ukrytą treść 100, jeden dodaje, a reszta o cos sie pruje
_ONGZNA: Ab zberPokaż ukrytą treść Nyy gur crbcyr V'ir zheqrerq... ol yrggvat lbh yvir!_ _WBXRE: V arire xrcg pbhag._ _ONGZNA: V qvq!_ _WBXRE: V xabj... Naq V ybir lbh sbe vg._
@duxet: Qb puhwn Jnpynjn, qhkrg, znexqbja cvrejfmrtb cbfgn qboemr avr cemrchfmpmnPokaż ukrytą treść :Q
Spotkaliscie sie z czyms takim, ze jest kawalek kodu, ktory nie dziala, a wiadomo, ze powinien i sprawdzacie 10x i wynik ten sam, wiec piszecie sporna linie jeszcze raz dokladnie taka sama i nagle zaczyna dzialac?
Cofam zmiany i porównuję linie i była taka sama jak jest, a nagle działa. O co kaman? Jakieś dziwne kodowanie UTF-8?
@Zian: cache, wiekszosc wspolczesnych frameworkow webowych ma live reload przynajmniej dla css i nie ma tego problemu
@spam_only @Wojnar: To jest robione po staremu w Notepad++, a sprawdzane w roznych przegladarkach w trybie prywatnosci, wiec winie Notepad++ i sposob zapisu.
psia kurwa mać ale sie we mnie zagotowalo kurwaaaa nagle z najbardziej przejebanego przedmiotu psorek wyszedl z pomyslem ze od 4.5 jest zwolnienie z egzaminu. i kurwa ja mam 72% z punktow z tego przemidotu gdzie od 80 jest 4.5 i to wszystko przez to ze w ostatni piatek zle mi poszlo kolokwium i typek mi nie dal db ocenki kurrr a to kolokwium bylo na maksa zjebane bo tam byly rzeczy ktorych nie mielismy na wykladach i naprawde niewiele mi braklo, czesc rzeczy sb zjebanie przeoczylem a w ogole mialem wtedy zly dizen i kurwa jakbym mial wtedy dobry dzien to bym mial juz zdany pierwszy rok izi a tak to czeka mn jeszcze najb przejebany egzamin ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
co wam wyskakuje w ddg jak se wpiszecie matura 2020? Xd bo mi jakieś czeskie i austriackie strony, a z wyników adekwatnych, to skecz kabaretu mlodych panow ;]
Dziś postanowiłem wydobyć z systemu informację o sile sygnału wifi, bo najwyraźniej to jest wiedza, jakiej użytkownik macOS nie jest w stanie otrzymać ot tak. No to cyk cyk, napisałem jakieś gówno w Swifcie. Okazało się, że można to nawet skompilować, no to skompilowałem. A ponieważ Swifta nie znam prawie w ogóle, to postanowiłem z niego po prostu wystawić takie małe API, a potem się zlinkować do tego z C i elo, pozamiatane. Ale takiego wała, przecież istnieje name mangling, a każdy kompilator robi to inaczej. Na szczęście okazuje się, że jak się wpisze swift demangle <zmanglowana nazwa>, to dostajemy ładny i przejrzysty identyfikator. Zatem obrałem taktykę generowania assembly z tego swiftowego wrappera. Napisałem skrypt w Pythonie, który mi demangluje te nazwy w asm przy pomocy tego swiftowego czaru i jeszcze wypierdala .globl _main, żeby linker nie robił spruty. I tak oto mogę się podłączyć na luziku fiku miku do systemowego API praktycznie nie tykając dwóch języków promowanych przez Apple: Objective-C, który ma składnię może nie najgorszą na świecie, ale też nie najlepszą, a poza tym jest już przestarzały oraz Swifta, w którym wszystko trzeba odpakowywać, a goły wskaźnik to jest jakieś zło i żeby się do niego dostać, to trzeba pisać jakieś zaklęcia typu UnsafePointer (podkreślam UNSAFE), rawValue, baseAddress, bo oczywiście jest zanurzony gdzieś na samym dnie xD
W sumie pewnie istnieje jakiś lepszy sposób, ale całkiem nieźle się bawiłem dziś, czuję dobrze kuc.
@duxet: o kurwa, ładnie. No ale nie żałuję, bo wolę se wklepywać literki niż pamiętać jakieś dziwne kombinacje rodem z emacsa
@sens: popieram takie zabawy, ale come on...
https://discussions.apple.com/thread/8280499#:~:text=If%20you%20have%20a%20Mac,on%20the%20macOS%20menu%20bar.