Dziś postanowiłem wydobyć z systemu informację o sile sygnału wifi, bo najwyraźniej to jest wiedza, jakiej użytkownik macOS nie jest w stanie otrzymać ot tak. No to cyk cyk, napisałem jakieś gówno w Swifcie. Okazało się, że można to nawet skompilować, no to skompilowałem. A ponieważ Swifta nie znam prawie w ogóle, to postanowiłem z niego po prostu wystawić takie małe API, a potem się zlinkować do tego z C i elo, pozamiatane. Ale takiego wała, przecież istnieje name mangling, a każdy kompilator robi to inaczej. Na szczęście okazuje się, że jak się wpisze swift demangle <zmanglowana nazwa>, to dostajemy ładny i przejrzysty identyfikator. Zatem obrałem taktykę generowania assembly z tego swiftowego wrappera. Napisałem skrypt w Pythonie, który mi demangluje te nazwy w asm przy pomocy tego swiftowego czaru i jeszcze wypierdala .globl _main, żeby linker nie robił spruty. I tak oto mogę się podłączyć na luziku fiku miku do systemowego API praktycznie nie tykając dwóch języków promowanych przez Apple: Objective-C, który ma składnię może nie najgorszą na świecie, ale też nie najlepszą, a poza tym jest już przestarzały oraz Swifta, w którym wszystko trzeba odpakowywać, a goły wskaźnik to jest jakieś zło i żeby się do niego dostać, to trzeba pisać jakieś zaklęcia typu UnsafePointer (podkreślam UNSAFE), rawValue, baseAddress, bo oczywiście jest zanurzony gdzieś na samym dnie xD
W sumie pewnie istnieje jakiś lepszy sposób, ale całkiem nieźle się bawiłem dziś, czuję dobrze kuc.
@duxet: o kurwa, ładnie. No ale nie żałuję, bo wolę se wklepywać literki niż pamiętać jakieś dziwne kombinacje rodem z emacsa
@sens: popieram takie zabawy, ale come on...
https://discussions.apple.com/thread/8280499#:~:text=If%20you%20have%20a%20Mac,on%20the%20macOS%20menu%20bar.
Zaraz zjem owsiankę z cynamonem i wejdę na giełdę, ostatnio sporo okazji, pompki po 200-300%, trzeba się tylko wcześnie zapakować, dobra koordynacja :-:
@cyberbiker: oo najlepsza wersja owsianki; mam nadzieje ze dorzuciles tez banana i masło orzechowe ;] ja taka jadam nagminnie, jeszcze czasmi jak mam zły humor to sobie nutelli w to domiksuje
@ajdajzler: brzmi jak paradoks- nie są głupi, ale słuchaja Radia z twarzą i czytają gówno gazetki dla pożytecznych idiotów
░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░▐█▐▄░░▀░░░░░░▐░█▄▄░░░
░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
zostalo mi juz tylko kilka rzeczy na studia ;]
- Kolokwium z Analizy Matematycznej do 09.06
- Ostatnie zadanie w C++ do 10.06 [implementacja wielomianów na przeładowaniu operatorów]
- Dwa zadania dotyczące wątków procesora do 17.06 [teoretycznie nieobowiązkowe, jedno w Adzie xD drugie w Javie XD]
- Zrobić jakąkolwiek aktywność z takiego jednego przedmiotu przed egzaminem [teoretycznie nieobowiązkowe]
- Egzamin z algorytmów w Javie 22.06 [będę musiał sie na pamiec nauczyc implementacji algorytmow psora [jakis dziwnie przerobiony quicksort, szukanie k-tego elementu, mediana median etc] i je z pamieci wypisac tak jak chce, zeby to zdac xd]
- Egzamin z Systemów Operacyjnych 24.06 [tbh to wyjebane na to nie ucze sie na to, jak zdam to fajnie, a jak nie to warunek jest za darmo, a poza tym drugi termin]
- Projekt grupowy z Analizy Matematycznej do 30.06|
Booooooooooooze tak sie ciesze ze juz ten pierwszy rok sie konczy, bo to niezla udręka była ;/
@sens: nie mam pojecia ;d czekam na tematy od cwiczeniowca zeby powiedzial. jemu chodzi zeby jakos te twierdzenia opisac i wgl. akurat cwiczeniowiec z analziy jest spoko, wiec moze bedzie git
ale się firefox stoczył. z najbardziej konfigurowalnej przeglądarki upadł do ulepu fatalnych decyzji UI/UX. Od 77 nie można wyłączyć tego zjebango paska adresu powiekszonego.
https://superuser.com/questions/1557296/how-to-disable-address-bar-expansion-in-mozilla-firefox-77
@cyberbiker: właśnie nie ma niczego co oferuje mi to, co potrzebuję. oprócz firefoxa, który się sypie jak kobiety po 30...
@zskk: Z tym się akurat zgodzę, Linux here i sypie się strasznie, choć i tak jest lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Imo Vivaldi na windzie było bardziej stabilne, Operka też daje radę.
@Wojnar: to teraz. przynajmniej mam nadzieje, że to tylko teraz. ogarne ten pierdolnik w 2-3 miechy i beda zapierdalac jak w szwajcarskim zegarku
@Pherun: kek
@zskk: już jedno wypalenie przeszedłem. trzy miesiące z niego wychodziłem...
@zryty_beret: nie mam nic na widoku i ja nie pije (; bardzo źle trawie alkohol
Testowy wpis dzisiaj o 21 - giełdy pod obserwacją
Kilka dni temu było +1000% 48h, czułem niepewność i myślałem, że poczekam, ale zwłoka okazała się niepotrzebna, agresywni spekulanci shittokenów szturmują rynek - musimy być czujni. Sygnał będzie będzie miał ważność przez 24h max. Przygotujcie ETH.
kurwa wszedłem na strimoida dodałem 50 wpisów i se myśle dobra sprawdze czy wszystko poplusowane, ale potem sobie pomyślałem, że nie no przecież chyba potrafią kliknac jebany uv
nie, nie potrafią
@spam_only: był taki strim na strimsie, myślałem że odświeżę temat ale chyba się trochę hihi spóźniłem