sens
g/LogistykaBezdomnosci

Dziś postanowiłem wydobyć z systemu informację o sile sygnału wifi, bo najwyraźniej to jest wiedza, jakiej użytkownik macOS nie jest w stanie otrzymać ot tak. No to cyk cyk, napisałem jakieś gówno w Swifcie. Okazało się, że można to nawet skompilować, no to skompilowałem. A ponieważ Swifta nie znam prawie w ogóle, to postanowiłem z niego po prostu wystawić takie małe API, a potem się zlinkować do tego z C i elo, pozamiatane. Ale takiego wała, przecież istnieje name mangling, a każdy kompilator robi to inaczej. Na szczęście okazuje się, że jak się wpisze swift demangle <zmanglowana nazwa>, to dostajemy ładny i przejrzysty identyfikator. Zatem obrałem taktykę generowania assembly z tego swiftowego wrappera. Napisałem skrypt w Pythonie, który mi demangluje te nazwy w asm przy pomocy tego swiftowego czaru i jeszcze wypierdala .globl _main, żeby linker nie robił spruty. I tak oto mogę się podłączyć na luziku fiku miku do systemowego API praktycznie nie tykając dwóch języków promowanych przez Apple: Objective-C, który ma składnię może nie najgorszą na świecie, ale też nie najlepszą, a poza tym jest już przestarzały oraz Swifta, w którym wszystko trzeba odpakowywać, a goły wskaźnik to jest jakieś zło i żeby się do niego dostać, to trzeba pisać jakieś zaklęcia typu UnsafePointer (podkreślam UNSAFE), rawValue, baseAddress, bo oczywiście jest zanurzony gdzieś na samym dnie xD

W sumie pewnie istnieje jakiś lepszy sposób, ale całkiem nieźle się bawiłem dziś, czuję dobrze kuc.

#
Show remaining entries (4 replies)
sens

@duxet: o kurwa, ładnie. No ale nie żałuję, bo wolę se wklepywać literki niż pamiętać jakieś dziwne kombinacje rodem z emacsa

#
shish

@sens: popieram takie zabawy, ale come on...
https://discussions.apple.com/thread/8280499#:~:text=If%20you%20have%20a%20Mac,on%20the%20macOS%20menu%20bar.

#
cyberbiker
g/crypto

Zaraz zjem owsiankę z cynamonem i wejdę na giełdę, ostatnio sporo okazji, pompki po 200-300%, trzeba się tylko wcześnie zapakować, dobra koordynacja :-:

#
ajdajzler

@cyberbiker: oo najlepsza wersja owsianki; mam nadzieje ze dorzuciles tez banana i masło orzechowe ;] ja taka jadam nagminnie, jeszcze czasmi jak mam zły humor to sobie nutelli w to domiksuje

#
cyberbiker
g/chuje

Niedziela wieczór i humor popsuty

#
ajdajzler
g/banki

dzisiaj mialem sprute ze starymi o pedofilie w kosciele xd

#
Show remaining entries (13 replies)
zryty_beret

@Pherun: Nie wiem, nie znam się.
@Wojnar: Nie mam gustu w tym temacie, więc się nie wypowiem.

#
Runchen

@ajdajzler: brzmi jak paradoks- nie są głupi, ale słuchaja Radia z twarzą i czytają gówno gazetki dla pożytecznych idiotów

#
sens
g/sram

░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░▐█▐▄░░▀░░░░░░▐░█▄▄░░░
░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

#
Show remaining entries (2 replies)
sens

@Pherun: nie piłem więc piszę

#
Pherun

@sens: tajnego algorytmu strimoida nie oszukasz każdy pijany dodaje podwojne wpisy

#
Pherun
g/reklama

Następny wpis zostanie dodany po reklamach

#
Show remaining entries (1 reply)
Pherun

@spam_only: bielsze nie będzie

#
zryty_beret

@Pherun: czy biel może być jeszcze bielsza?

#
Zian
g/telegram

Telegram wyrypało.

https://outage.report/telegram

#
ajdajzler
g/pogadachy

zostalo mi juz tylko kilka rzeczy na studia ;]

  1. Kolokwium z Analizy Matematycznej do 09.06
  2. Ostatnie zadanie w C++ do 10.06 [implementacja wielomianów na przeładowaniu operatorów]
  3. Dwa zadania dotyczące wątków procesora do 17.06 [teoretycznie nieobowiązkowe, jedno w Adzie xD drugie w Javie XD]
  4. Zrobić jakąkolwiek aktywność z takiego jednego przedmiotu przed egzaminem [teoretycznie nieobowiązkowe]
  5. Egzamin z algorytmów w Javie 22.06 [będę musiał sie na pamiec nauczyc implementacji algorytmow psora [jakis dziwnie przerobiony quicksort, szukanie k-tego elementu, mediana median etc] i je z pamieci wypisac tak jak chce, zeby to zdac xd]
  6. Egzamin z Systemów Operacyjnych 24.06 [tbh to wyjebane na to nie ucze sie na to, jak zdam to fajnie, a jak nie to warunek jest za darmo, a poza tym drugi termin]
  7. Projekt grupowy z Analizy Matematycznej do 30.06|

Booooooooooooze tak sie ciesze ze juz ten pierwszy rok sie konczy, bo to niezla udręka była ;/

#
Show remaining entries (6 replies)
ajdajzler

@sens: nie mam pojecia ;d czekam na tematy od cwiczeniowca zeby powiedzial. jemu chodzi zeby jakos te twierdzenia opisac i wgl. akurat cwiczeniowiec z analziy jest spoko, wiec moze bedzie git

#
Wojnar

@sens: radosne rozwiązywanie całek przy flaszce

#
Pherun
g/Drzewa

hermetyczny humor

#
Show remaining entries (1 reply)
Pherun

@sens: Ziemia jest czescia kosmosu wiec pierwszym polakiem byl Mieszko

#
Pherun

@sens: a raczej jego wuj Herm Hermes I

#
Pherun
g/przemyslenia

tak szczerze mówiąc to ja bym faktycznie chciał wszystko od razu

#
spam_only

@Pherun: Ale sie niestety nie da bez szekli :P

#
sens

@Pherun: co nagle to po diable

#
zskk
g/pogadachy

ale się firefox stoczył. z najbardziej konfigurowalnej przeglądarki upadł do ulepu fatalnych decyzji UI/UX. Od 77 nie można wyłączyć tego zjebango paska adresu powiekszonego.
https://superuser.com/questions/1557296/how-to-disable-address-bar-expansion-in-mozilla-firefox-77

#
Show remaining entries (3 replies)
zskk

@cyberbiker: właśnie nie ma niczego co oferuje mi to, co potrzebuję. oprócz firefoxa, który się sypie jak kobiety po 30...

#
cyberbiker

@zskk: Z tym się akurat zgodzę, Linux here i sypie się strasznie, choć i tak jest lepiej niż jeszcze miesiąc temu. Imo Vivaldi na windzie było bardziej stabilne, Operka też daje radę.

#
spam_only
g/Strimoid

Jestem za zmniejszeniem ilosci uv wejscia na glowna do 1

#
Show remaining entries (4 replies)
cyberbiker

@spam_only: veto

#
spam_only

@cyberbiker: Ale liberum? Czy takie zwykle?

#
sens
g/piwo

co tam, ja sie napilem p i w a

i głowa mi się k i w a

#
duxet

@sens: g/Poezja

#
strimsVEVO
g/muzyka

https://ronee.bandcamp.com/album/negro cos cudownego

#
Zian
g/rapsy

Jestem biały i jestem bardzo dumny
Bo to najlepszy kolor do czarnej trumny!

#
ajdajzler
g/Buldupy

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Metoda_wielokrotnych_z%C5%82owie%C5%84

#
Aleks
g/strimoidproblems

Najgorsze jest to ze chcialbym tu siedziec ale jakos tak wychodzi ze nie siedze :/

#
spam_only

@Aleks: Ja czasami siedze, ale jak mnie nie ma, to nie siedze.

#
Zian
g/testujemy

Murzyn.

#
Show remaining entries (6 replies)
zryty_beret

@zskk: Halo, efbijaj? Proszę natychmiast przyjechać na strimoinoda!

#
Wojnar

@Zian: ich moderacja to wyzszy poziom biedy umyslowej, za słowo czarny też poleciały bany

#
zryty_beret
g/strimoidproblems

Ciekawe kiedy będzie można edytować wpisy (konkretnie to odpowiedzi na wpisy)?

#
Pherun

@zryty_beret: nie mów kiedy bo wypiekam bready

#
shish
g/pogaduchy

Robota mnie wkurwia

#
Show remaining entries (10 replies)
shish

@Wojnar: to teraz. przynajmniej mam nadzieje, że to tylko teraz. ogarne ten pierdolnik w 2-3 miechy i beda zapierdalac jak w szwajcarskim zegarku
@Pherun: kek
@zskk: już jedno wypalenie przeszedłem. trzy miesiące z niego wychodziłem...
@zryty_beret: nie mam nic na widoku i ja nie pije (; bardzo źle trawie alkohol

#
zskk

@shish: 3 miesiące? szybko. półtora roku musiałem odpocząć :F

#
cyberbiker
g/crypto

Testowy wpis dzisiaj o 21 - giełdy pod obserwacją

Kilka dni temu było +1000% 48h, czułem niepewność i myślałem, że poczekam, ale zwłoka okazała się niepotrzebna, agresywni spekulanci shittokenów szturmują rynek - musimy być czujni. Sygnał będzie będzie miał ważność przez 24h max. Przygotujcie ETH.

#
cyberbiker

@cyberbiker: Ether przygotujcie.

Dlaczego nie mogę edytować wpisu? Kurwaaaaa, dlaczego!

#
sens
g/PiekniLudzie

ten cały Pherun nieźle daje po garach mam nadzieję, że nic się mu złego nie stanie

#
Pherun
g/strimoidproblems

kurwa wszedłem na strimoida dodałem 50 wpisów i se myśle dobra sprawdze czy wszystko poplusowane, ale potem sobie pomyślałem, że nie no przecież chyba potrafią kliknac jebany uv

nie, nie potrafią

#
Show remaining entries (2 replies)
Pherun

@zryty_beret: a tak się nie da?

#
zryty_beret

@Pherun: ¯_(ツ)_/¯

#
Wojnar
g/RozwojOsobisty

O cholera jak mnie tu dawno nie bylo, witam po 2 albo 3 latach tułaczki

#
Show remaining entries (1 reply)
zryty_beret

@Wojnar: long time no see

#
spam_only

@Wojnar: Witamy i zapraszamy do tresciowania i wpisiorkowania i apwołtowania

#
Pherun
g/slowpoke

ta cała Nirvana nieźle daje po garach mam nadzieję, że nic się im złego nie stanie

#
spam_only

@Pherun: https://i.pinimg.com/564x/d6/9e/6d/d69e6ddb0015670b19ff2b8cd582cfb6.jpg

#
Pherun

@spam_only: był taki strim na strimsie, myślałem że odświeżę temat ale chyba się trochę hihi spóźniłem

#