sens
g/Apple

mmm, mokre sny się spełniły, maki na ARM :3

#
Show remaining entries (2 replies)
shish

@sens: https://www.youtube.com/watch?v=IfHG7bj-CEI

#
shish

hmmm, ale nie porzucają intela. ciekawe... pewnie maki pro dalej na intelu

#
Pherun
g/SzkolaWalkiStrimoid

kurde taka fajna stronka padła pic

#
sens
g/PoprawBeret

kurwa znowu se zrobiłem popkorn w 360 watach i gryzę twarde ziarna

#
Pherun

@sens: więc gryzę na okrągło

#
sens

@ajdajzler: no nie robię zazwyczaj, tylko jak dziewczyna robi sobie jakieś nwm kurwa grzeje mleko i przełącza na 360 W i potem nie zauważę, to tak właśnie się dzieje

normalnie 600 W / 3:30 robię, bo lubię lekko przypalony

#
ajdajzler
g/Linux
Słuchajcie ważne pytanincho, otóż mam w środe egzamin z systemow operacyjnych i nie umiem zupelnie nic*. Ale. Egzamin to same zadania zamkniete. I teraz mam do was pytanie, bo wiem ze tu troche ludzi ogarnietych z takimi rzeczami: 1) Czy zdąże ogarnąć wiadomości do rozwiązania 25 zadań zamkniętych typu "if (fork()) execlp ("ps", "ps", NULL); execlp ("ps", "ps", NULL);" Wskaż ile razy będzie wykonany "ps", semafory w języku Ada, skrypty w bashu, podstawowe komendy linuxowe, programownie asynchroniczne w Javie w jeden dzień? Jeśli tak, to skąd czerpać wiedzę? Inb4 od wykładowcy i ćwieczniowcy bo oni mieli elegancko wywalone przez caly semestr ;] 2) Czy uda mi się napisać zadanie o treści "Na planszy o wymiarach M x N (M, N >10) zbudować węża o długości 10 segmentów. Wąż może wędrować po przypadkowej trajektorii. Każdy segment ma być osobnym wątkiem. Segmenty mogą mieć postać gifa (animowanego). Można zaprojektować przeszkody, które będą przez niego omijane." w Adzie lub Javie w jeden wieczór? xd Proszę o poważne odpowiedzi, specjalnie stosowałem zasady gramatyczne w tym poście, żeby nikt się nie czepiał :-) _ *nie umiem nic, bo uczyłem się przez dwa tygodnie do pisania algorytmów na kartkach po czym okazało się że jednak źle się przygotwałem i nie wiem czy zdam xd
#
Show remaining entries (3 replies)
sens

@ajdajzler: do TEJ środy może być ciężko, ale nei jest to niemożliwe. Zagadnienia są dość podstawowe, ale za to rozległe. To zadanie z wężem to nwm ja bym napluł w mordę autorowi za bycie oderwanym od rzeczywistości mądralą. Jak chce tworzyć jakieś zadania, to niech chociaż da jakiś sensowny przykład, a nie wciska na siłę jakieś głupoty mające 0,2 popacia w społeczeństwie. Przepraszam, ale dobre wychowanie musi zastąpić tutaj faktografia, no nie jest on normalnym człowiekiem.

Ja bym zaczął od teorii - "$x ELI5" w google, gdzie x to jedno z: thread, mutex (thread lock), thread pool, semaphore, fork, exec, async/await

dalej: "thread vs process", "joining threads", nwm kurde, "mutex vs semaphore vs spinlock"

Strzelam, że komendy unixowe na jakie może być kładziony nacisk to te spod znaku zarządzania procesami: fork, exec, ps, pgrep, kill, jobs, fg, bg, nice, time, wait, nohup

#
zskk

@ajdajzler: jak potrzebujesz czegoś z skryptowania w bashu to moge pomóc, ale reszta to jeden wieczór ni chuja, chyba, ze wykujesz na blachę pytania z poprzednich lat.

#
sens
g/JęzykoweZbrodnie

pieniążki

#
Pherun

@sens: gramaBOT
poprawna forma to piniążki

#
sens
g/ŚwiatWgKiepskich

https://i.imgur.com/glwJzzA.png

#
sens

@sens: https://i.imgur.com/oNu0j5V.png

Dlaczego ludzie się tak głupio nazywają XDD

#
Pherun

@sens: https://pasek-tvpis.pl/p/tvpis34780f.jpg

#
sens
g/HumorPolityczny

https://www.youtube.com/watch?v=LAMTHWc9tYw

#
duxet
g/rozkminy

Jeżeli dwie osoby tej samej płci wybierają się na randkę w restauracji, to która z nich płaci rachunek?

#
Show remaining entries (1 reply)
zskk

@duxet: jak idą dwie p0lki to wzajemnie oczekują i tworzy się czarna dziura

#
Pherun

@zskk: podobno czekają do dziś

#
ajdajzler
g/gitara
ktos zmienil adres wortalu i mi nie powiedzial i przez tydzien myslalem ze imperium stirmoswe znowu upadlo
#
ajdajzler
btw jest taki proceder, że jak się doda wpis do niestniejacej grupy to wpis po prostu randomowo przepada, bez żadnego błędu czy coś
#
ajdajzler
btw jest taki proceder, że jak się doda wpis do niestniejacej grupy to wpis po prostu randomowo przepada, bez żadnego błędu czy coś
#
Runchen
g/Strimoid

Wszyscy na to patrzyliśmy.

#
Runchen

@Runchen: Każdy się bał i nikt nic nie zrobił, nie licząc po czasie, też za pieniążki, albo z wyr45zutów sumienia też- bo jak wiadomo- nie ma nic za darmo xD What a disapiointing xD

#
Runchen
g/Strims

Strims- pamiętamyPokaż ukrytą treść https://www.youtube.com/watch?v=fGFLyA3u_rw

#
Runchen

@Runchen: @duxet @zssk

#
Runchen
g/Strimoid

Zawsze jak widzę takiego cwaniaczka co myśli że może być Adminem, to przypomina mi się Strims-najlepszy i najdoskonalszy serwis społecznościowy ever i jego Admin,.. Admin Strimsa,. to był chory zwierzak, zlecenie nieistotne, zrobił swoje musiał odejść, on to wiedział już wcześniej- bo tak działają układy i ten świat.
https://www.youtube.com/watch?v=fGFLyA3u_rw

#
Runchen
g/Oswiadczenie

Nigdy nie szanowałem Administratorów, nigdy, raz jednego szanowałem to mnie rozczarował i zdradził.

#
Pherun
g/gitara

No to jak już się nagadaliśmy to do roboty!
zamykam internet

#
Show remaining entries (1 reply)
zryty_beret

@duxet: otwieram dyskusję na temat zamykania

#
shish

@Pherun: pierdole nie ide

#
Logika
g/Lotnictwo

Czy samoloty by latały, gdyby nie odkryto równania Bernoulliego?

#
Show remaining entries (2 replies)
Runchen

@Logika: absolutnie to prawda.

#
Runchen

@Logika: genialnie ukazany lewacki postulat prawdy wstecznej xD

#
Aleks
g/Strimoid
  1. W serwisie istnieje bardzo wygodna zakładka "komentarze" wyświetlająca komentarze. Przydałaby się gdzieś opcja wyświetlenia ostatnich komentarzy we wpisach
  2. jeśli mam 3 powiadomienia do tego samego wątku to chciałbym żeby wszystkie 3 były odznaczone jako przeczytane jak tam wejdę.
    Albo w sumie może by tak grupować powiadomienia w jednym wątku typu masz 3 odpowiedzi do wpisu, albo zostałeś wspomniany w 3 komentarzach w tym wątku
#
Aleks
g/Slowa_z_Moca

Gdzieś słyszałem, że w krajach skandynawskich samodzielne składanie mebli ze starych mebli, lub ich naprawianie jest rodzajem hobby/sportu narodowego i ma swoją nazwę w postaci jednego słowa.
Podobno też mało kto wie że z tego hobby/trędu wyrosła Ikea.
Osoba od której o tym słyszałem nie pamiętała słowa, bo było zlepkiem przypadkowych liter- jak to (według tej osoby) zwykle słowa w dowolnym skandynawskim języku

Może ktoś ze strimoidian kojarzy takie słowo?

#
Pherun

@Aleks: u nas jest składanie rymów

#
Runchen
g/Polityka

Nie ma wyjścia, mimo że Trzaskowski jest naprawdę spoko, to jest z PO- wieć ban na starcie u mnie. Reszta się nie liczy. Jedyna sensowna i najrozsądniejsza opcja to paradoksalnie głosowanie na pedała Biedronia, bo przynajmniej przyniosłoby to korzyści polityczne Polsce na arenie międzynarodowej.

#
Show remaining entries (4 replies)
Runchen

@Aleks: A co to za zjeb? Bo nie zniże się do sparawdzania?

#
Aleks

@Runchen: najlepszy kandydat

#
Runchen
g/pytanie

Przyszedłem tutaj pić piwo, siać borutę i żeby ktoś mi powiedział na kogo głosować w wyborach? Tak się składa że skończyło mi się piwo, a na borutę nie mam ochoty.

#
zryty_beret
g/pogadachy

No cześć

#
zskk

@zryty_beret: no siema

#
duxet
g/Strimoid

dodałem w ustawieniach możliwość wybrania języka ręcznie

#
Show remaining entries (3 replies)
Runchen

@duxet: Zeby nie było że płacę i wymagam.
Ale skoro płacę to miłoby było cokolwiek.
więc kto Tu komu cokolwiek jest winien?
I pyk Platynowe konto dla Runchena- w ramach niedocenienia, straty zysków, i zadość uczynienia.
Inaczej zobaczymy się i wgl, różne takie, złe rzeczy, koleżkoo!!

#
Runchen

@duxet: Wisisz mi 30k za lokację produktu.
Gdzie jest moje 30k Duksret?
Chcesz się spotkać w sądzie czy na ulicy?

#
Pherun
g/przepowiemwamprzyszlosc

przewiduje wzrost gospodarczy

#
Runchen

@Pherun: w sensie, więcej gnoju pod oborą?

#
Aleks
g/Biurokracja

Mam aktualnie biurko zrobione z dwóch różnych. Plan jest taki żeby zrobić zajebiste narożne własnoręcznie, ale póki co chcę zrobić drugą wersję tymczasową z 2 biurek i półki. Efekt wieczorkiem prawdopodonie

#
Show remaining entries (21 replies)
Runchen

@Aleks: Ha, ha
Serio napisałem. Jak będziesz chciał to sobie sam wyszukasz xD

#
Aleks

@Runchen: spokojnie, kimś się wysłużę

#
Pherun
g/ciekawe

Kto jest twoim antyuserem w internecie?
moim jest sens jest kompletnie odwrotny ;d

#
Show remaining entries (1 reply)
Pherun

@sens: suǝs

#
spam_only

@Pherun: Jesteś bez sensu?

#
sens
g/Apple

Zamówiłem sobie nowego makbuczka proł w kolorze spejs grej :3 z taczbarem (w sumie nie wiem, po co ale spoko bajer)

jak zwykle musi oczywiście być weekend w takich chwilach :/ ech, ostatni raz taki podniecony byłem jak kupowałem sobie mp3 ze 128 MB pamięci jakieś 100 lat temu

#
Show remaining entries (8 replies)
sens

@Runchen: no nie wiem, w sensie jakby sprzedawali tylko różowe, to nie wiem czy bym kupił xD ale jak sprzedają szare, to co za różnica, i tak większość laptopów jest szara albo czarna

#
Runchen

@sens: Ale większość laptopów jest szara albo czarna z wyboru, a używane jabłka są szare z premedytacją xD

#